Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Trabzsonspor - Galatasaray 19.09.2015

Zegna

Öne çıkan mesajlar

kural ihlali, kuralların tamamının veya herhangi birinin ihlali demektir hacit.

topa doğru uzanan el birinci ihlaldir.
elin pozisyonu her zaman gerektirmese de, bu pozisyonda önem taşıdığı ve yanlış olduğu için ikinci ihlaldir.

bu pozisyonu tartışmasız penaltı yapan zaten budur.

mesafe kısa olduğunda dahi kesinlikle topa doğru el ile hamle yapılamaz, topa el uzatılamaz. eğer sen pozisyonda denayerin kolunun topa doğru hareket ettiğini göremiyorsan söyleyecek bişey yok.

fistan'in söylemiş olduğu "doğal duruş" açıklaması da tamamen tertemiz ve doğrudur. el ve kolların doğal duruşu gereği kural ihlali olmaması ancak zorunlu durumlarda göz önüne alınır. bunları da geçen sayfada konuştuk zaten :)

buradaki asıl problem kuralın anlaşılamamasından çok, önümüzde olan şeyi ya göremeyecek kadar yetersiz olmamız, ya da görmek istemememizdir. ikisi de olabilir. :)

daha tartışmıycam çünkü boşuna yoruluyoruz. fistan geçen sayfada durumun vehametini anlayıp bıraktı zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

maçın özetini bile izlemedim de.
tartışma el üstünden yüyürken ufak bir katkıda bulunmak istedim.

bu el konusu futbolun en lanet konusu ve tamamen hakemin takdirine bırakılmış olması kötü.

mesela elle oynamada sarı kart ile ilgili kesin bir hüküm yok, kimi hakem sarı veriyor,aynı pozisyona başka hakem sarı vermiyor falan.

kimisi kasıta göre veriyor, kimisi pozisyonun yerine göre veriyor.
el konusuna bi standart getirmek gerek hakeme bırakmadan, hem faul çalma hem kart konusunda
Sosyal ağlarda paylaş

Söylediklerinin cevabını 2-3 defa verdim cmr, boşa tartışıyoruz dediğin gibi.

Özetle kuralı (başta hamle varsa bu pozisyonda baştan faul diyerek) yanlış değerlendiriyorsun. Sebebini 2-3 defa açıkladım, bir daha açıklamayacağım, eski mesajlardan bakabilirsin :) Nitekim farkında olmadan fanatikçe yaklaştığını iyiden iyiye düşünmeye başladım bu loopa sokan tavrından dolayı.

Fistan'ın iddiası zaten sabonis'in koyduğu açıklamayla çürüdü gitti. Söylediği hatalı şeylerin bir bölümünü de bir iki önceki mesajda teker teker belirttim, tekrarlamaya gerek yok.

Boşa loopa girmeyelim tekrar.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

evet evet hatta elinin kesilip futboldan men edilmesi lazim.

Adam bu kadar kötü haldeki GS'ye gelmiş, hesapta daha 20 yaşında Hamza'dan futbol öğrenecek, üstüne ön liberosuz takımda stoper oynuyor, hatta ve hatta hayatta denemediği sağ beke yerleştirildi bi de üzerine, daha ne ceza çeksin?
Sosyal ağlarda paylaş

he abi he. öyle. dünyada galatasaraylı olmayan herkesin ve aklı selim olan galatasaraylıların da penaltı diyeceği pozisyona sen yoruma açık deyip sayfalarca aklamaya çalışınca fanatiklik değil zaten, kol da topa uzanmıyor top geliyor sağa sola dönüyor denayerin kolunu buluyor, hakemin topu oyundan atması lazım :)

hadi bırak allah aşkına ya :) kaçtım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Olay pozisyonun penaltı olup olmaması değil "tartışmasız penaltı" olup olmaması (hatta penaltı olabilir tekrar izleyince öyle geldi dedim 2 defa). 2-3 defa bunu da dile getirmiştim de yine aynı şekilde bunu da tekrarlattın, bir loop daha.

Zaten bu yüzden fanatikçe yazıyorsun dedim, karşındaki ne yazmış bakmadan döngü halinde devam ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

pozisyon zaten tartışmasız penaltı. sen tartışmaya çalışıyorsun kural mural koyarak. baktın olmuyo, evet penaltıymış diyosun abi. fistan ve benim olaya girişim zaten çüş artık ya bu pozisyona da mı bi kulp bulunmaya çalışılıyo'dan çıkıyor haklı olarak. çalışma işte. şu pozisyonu gene söylüyorum cl finalinde vermeyen hakemi afaroz ederler. bunu hepimiz biliyoruz. vermek zorundasın bunu. bu da pozisyonu tartışmaya kapalı yapıyor. uyuycam uyutmadın :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kuralı ben koymuyorum, FIFA koyuyor :)

Penaltı olabilir dememin de sizin iddia etmenizle alakası yok bu arada, yönelimin ötesinde kasıtlı fazladan hareket gördüğüm için penaltı dedim. Ama 5. defa söylediğim üzere "penaltı" olması değil "tartışmasız penaltı" iddiası saçma diyorum. Bir kere daha "bak penaltı dedin" demeyecen umarım eheh.

Hadi uyu artık, ben de uyuyacam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya adamın ağzına yapışmış kural da kural kural da kural ahahah ya kurallık bişi yok ki orda penaltı oldu diye arkadaşlarınla sarmaş Dolaş sevinirken kaçırdın galiba tekrarını, Açık biçimde el uzanıyor topa öyle doğal moğal bişi yok halaya girer gibi markaj yapamazsın bu kadar basit. Kural var diye pozisyonu kurala uydurmaya çalışmışsın resmen bütün futbol camiası penaltı demiş hala omo korol =D
Sosyal ağlarda paylaş

cmrownz said:

trabzonun 10 puani vardi, sizin 5. bizim icin trabzonun yenilmesi daha hayirli, uyanin bi.

Evet bütün fenerbahçelilerin kalbi GS ile çarptı, GS yensin diye totemler yaptılar hatta GS gol attığında yurdun 4 bir yanında Fenerbahçeliler ayağa fırlayıp birbirlerine sarıldılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Robert_Poche said:

5 yıl boyunca başınızda olur inşallah.

Bu duana AMİN derim. Ama malesef ilk FB şampiyonluğunda gönderilir bizde TD. Ne olursa olsun. İsterse ŞL 1/4 final oynasın takım, gene de gönderilir. Sonra yeni gelen takımı baştan kurmaya kalkar. Bi sürü çöp transfer yapar, o gider yerine gelen aynisini yapar, o gider ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...