Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone Deck Paylaşım Topici

Bonjo

Öne çıkan mesajlar

o ne demek olm? alternatif deste her zaman kendin yapabilirsin yani. seni limitleyen şey sahip olduğun kartlar.

bu nedenle de şu noktada yeni oyuna başlayan birinin işi çok zor. şu anda 30 tane falan kullanılan legendary var. bunların en azından 15'ine sahip olman lazım ki competitive deck yapasın. onun için de sağlam sayıda pack açman lazım

falanlar filanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

işte dediğim o ki, hearthstone f2p gibi gözüken ama aslında p2w olan bi oyun. çok sağlam zaman gömmen lazım düzgün bi collection'a ulaşmak için. çalışan ve sadece günde 1 saat oynayan casual adam için imkansız, baya baya imkansız yani

o yüzden de ortanca bi miktar para gömüp oyuna, biraz yeni kartlara sahip olup motive olmak daha önemli bence.

öbür türlü sen sikko sikko kartlarla oynarken rakiplerde hayvani kartları gördükçe moralin bozulur vs. benim öle olur en azından :D
Sosyal ağlarda paylaş

Başlangıçta tek bir heroya yönelmek baya mantıklı oluyor. Ve malesef para vermeyecem diye yola çıkıyorsan ilk 2 ay neredeyse tek deste ile oynamaya hazır olman gerekiyor.

Heartstone öyle "ya işte 2 hafta oynayayım bir daha bakmam" oyunu değil. Her gün yarım saat girip 3 oyun bile atsan 2 ay sonra 2-3 tane oynanabilir deste ile rank 10 olmaya çalışıyor olursun.

Bu süreyi kısaltmanın yolu 50 ila 100 civarı classic, 50 ila 100 civarı old gods packi alman. Hangi yolu seçeceğine bir an önce karar vermen lazım, ortada kalmak çok daha fazla zaman kaybına sebep oluyor.

Ben bu saatten sonra adventure almanı pek önermem, yani zorda kalırsan LoE alınabilir, sonuçta daha 2 sene oynayabilirsin LoE kartları ile. Ama tamamen basic, classic ve old goda yönelmek uzun vade için çok daha efektif olur.

Tabi Hearthstone'u 1 yıldan az oynayacaksan yukarda yazdıklarımı kaale bile alma.
Sosyal ağlarda paylaş

Sabonise katılıyorum. Oyun p2w durumda, özellikle günde en fazla 1-2 saatini ayırabilecek kesim için. Adventureler olsun epic-legendary kartlar olsun ciddi anlamda gold isteyen şeyler ve casual olarak oynayan birisi tamamen f2p olarak bunları elde edene kadar büyük ihtimalle oyundan soğur.

Adventureler 40-45tl olmalı androidden ödeme yapıldığında, keza 40lı paketler de 104,99tl. Casual birisi oyunu sevdi ise ve orta-uzun vadeli oynama niyetinde ise en azından adventureler ve bütçeye göre 40-80 adet paket almalı. Aksi takdir de CASUAL oyun modunda dahi karşısına 10 maçın 9 unda turnuvalarda kullanılan tier1 desteler gelicek ve kimseyi kandırmaya çalışmaya gerek yok basic kartlar üstüne 3-5 rare belki 1-2 epic ile tutunmak yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle ağır hırs sahibi değilsen aslında basic deste ile bile oyun normal oynanıyor. Sahip olduğun destenin bir rank değer var aslında, mesela benim bu ay kafayı taktığım C'thun warrior rank 4e gelene kadar gayet ezici gibi geliyordu bana, bu noktadan sonra iş bir anda değişti. Şu an %50ye sabitlendi win/lose oranı, 5e düşüyorum, 1e çıkıyorum tekrar düşüyorum 4 gündür böyle in çık gidiyor.

Yeni başlayan biri aynı şeyi rank 17-20 arasında yaşar mesela. "Ben niye bu ranklara mahkumum lan" diye kafaya takmassan benim oyundan aldığım zevk ile aynı zevki alabilir aslında. Daha iyi bir deste daha optimize bir deck ile belki aynı hissi legend ranklarda da yaşayabilir bir insan. Sonuçta kullandığın destenin %50ye kitlendiği bir rank aralığı illa var.
Sosyal ağlarda paylaş

valla sadece arena yaparak bile pay to 2in olayını kırmak mumkun eger iyi oyuncuysan
oyun zaman ayırmak ve ilgi ile alakalı
hem kotu oynayıp hem para harcamıyım diyosan o ayrı
ama trumpın bi suru f2p decki var
adam gecen sezon legendary yaptı deckini 5 kurus harcamadan
ki arena yapmadı arena yapsa 1/4'u zamand ayapardı
Sosyal ağlarda paylaş

bu sabah şu trumpın desteleri buldum, elimdeki kartlarla bi mage destesi yaptım eksikleri de bir şekilde tamamladım, şu anda 6/6 gidiyorum ama casual ranked değil eheh

eski haliyle dün akşam 23:00 gibi causala girdiğimde 3 oyun üst üste lenedaryli adamlar gelince bi soğumadım değildi de trump istediğim gibi mekaniklerin nasıl kullanılacağını falan da anlatmış eheh

ama şimdi diyorum ki ol gods destesi açana kadar o goldları classice gömsey mişim keşke :/ hoş eksik olan jartları yine old godsdaki benzerleriyle tsmamladım
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Yogg'n load yapcam galba ama 2400 dust harcamam lazim golden kartlari/dandik 1-2 leg. Falan kirip. Deger mi yav acaba. Yogg hype'ine prim vermemistim henuz. Golden hunter portresi icin 80 kusur win kaldi simdi. Eglenerek oynamak istiyorum baydi gene fena oyun

Aa yanlis konuya yazmisim
Neyse bahaneyle deck de istiyim bari. Kimisi malygos da eklemis. En etkin liste hangisi var mi yoggload kastiran hic?
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

Sen bayaa oynuyosun ya. Buradaki çoğu kişiden sonra başladın oyuna. Kaç tane golden hero oldu? :D

İşsizlik çünkü

Temmuz 15'te başladım, shaman priest (<60win bunlar) warrior (300 küsür) hunter (400 küsür) haricindekiler golden :D
6 ay önce falan baktım legend olmak çok zor dedim sırayla golden portre kasayım bari. Yalnız hep alın teri, rank 5-2 takılarak aldım winlerin çoğunu onu da söyliym :D
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

yogg inanılmaz rng değil mi ya? bana mı öyle geliyor bi

bana da öyle geliyodu ama öyle inanılmaz rng değil aslında
şöyle ki yogg deckleri spell deckleri, spellerle bi kere oyunu idare ediyosun uzun süre
bir de yogg atacak ideal durumu bekliyosun, o da rakibinin senden fazla minyonu olması, fatigue'den ve ölümden biraz uzak olman vesaire. çünkü genel olarak yogg, sahayı silip süpürüyor, kart çektiriyor, secret yapıyor. reddit'te falan analizleri var işte, o kadar okumadım onları gerçi ama netice de böyle bişi.
bir de yogg-druid, yogg'n load gibi deckler oynaması zevkli ilginç ve gideri olan deckler
tempo mage ayrı konu, rng fiesta o zaten sevmiyorum pek onu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...