Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babalar...

Rotweiler

Öne çıkan mesajlar

Laraken said:

ayrıca yazdığın iyi olmuş. harbi gerekiyor bazen rahatlamak için. tee 2008'de yazdığım yazıyı buldum lan.

http://forum.paticik.com/read.php?15,3520020,3520020#msg-3520020

rakı içelim bi ara : )

Böyle bişi yaparsanız beni de çağırın. Anlatmaya başlarsam ağlayabilirim ama. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Catze said:

Laraken said:

ayrıca yazdığın iyi olmuş. harbi gerekiyor bazen rahatlamak için. tee 2008'de yazdığım yazıyı buldum lan.

http://forum.paticik.com/read.php?15,3520020,3520020#msg-3520020

rakı içelim bi ara : )

Böyle bişi yaparsanız beni de çağırın. Anlatmaya başlarsam ağlayabilirim ama. :)

abi amaç o zaten, sıkıntı yok : )

insan ırkının bugüne kadar nasıl geldiğini anlıyorsun öyle bir şey yaşayınca. cenazeden sonra eve geldiğimde tarif edemeyeceğim bi boşluk hissediyordum. hani bi daha gülemeyeceğimi falan düşünüyordum. ama zaman öyle bi heal atıyor ki, alışıyorsun ve en önemlisi uyum sağlıyorsun yeni duruma. insanın en büyük gücü uyum sağlamak harbiden.

10 sene geçti üzerinden, tabiki unutmuş değilim, ki unutmak diye bir şey yok malesef. silinmiyor kafadan. hala baba-oğul ilişkisi görsem yutkunurum da işte dediğim gibi uyum sağladım.

rotweiler ın ki biraz daha farklı. yaşarken ölmesi senin için yaşadığım bir şey değil. ama baba babadır ya, duygular benzerdir muhtemelen. diyecek bişi yok abi, kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Su an baba olsam muhtesem olurdu,hayat enerjisi doluyum,tam para kazandiim yaslardayim,henuz gencim,ustelik her gecen yil dunyaya karsi dahada duyarsizlasiyorum,yuzeysellesiyorum,daha cok genelleme yapan,daha az hisseden,daha cok hukum bildiren bi adam haline geliyorum

Ama su an benle evlenip bana cocuk yapacak kadinlar,50 ye gelmeden beni kanser etcek tipler
Cocuk yapmak isteyecegim kadinlar,issiz adaya fln dusmedikce benle sevismez

Sonucta igrenc bi adam ve baba olma yolunda ilerlerken ben,grlecekteki cocuguma simdiden aciyorum,adini lutfu fln koyacam,ezilmeye alissin
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

Su an baba olsam muhtesem olurdu,hayat enerjisi doluyum,tam para kazandiim yaslardayim,henuz gencim,ustelik her gecen yil dunyaya karsi dahada duyarsizlasiyorum,yuzeysellesiyorum,daha cok genelleme yapan,daha az hisseden,daha cok hukum bildiren bi adam haline geliyorum

Ama su an benle evlenip bana cocuk yapacak kadinlar,50 ye gelmeden beni kanser etcek tipler
Cocuk yapmak isteyecegim kadinlar,issiz adaya fln dusmedikce benle sevismez

Sonucta igrenc bi adam ve baba olma yolunda ilerlerken ben,grlecekteki cocuguma simdiden aciyorum,adini lutfu fln koyacam,ezilmeye alissin

http://cdn.meme.am/instances/500x/62087898.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

abi yazilanlari okudum da..tamam gencler cocuklugunuz gencliginiz travmatik olabilir.. de yazdiklarinizdan -en azindan bazilarinizin- ayni travmayi hatta daha fazlasini gelecekte cocuklarina yasatmaya niyetli olanlar gordum..

hastamisiniz olm siz.. kendi isteginiz ile gidin cocuk filan yapmayin..

biriniz de demiyor soyle guzel yapacagim cocuguma boyle sorumlu davranacagim..aksam onunla ders calisacagim lego oynayacagim..varsa yoksa arabesk...
Sosyal ağlarda paylaş

rotweiler.
Duygulandırdın beni kardeş.
Baba'nın çocuk için ne kadar önemli olduğunu baba olduktan sonra daha bir fazla anlıyor insan. Bizim kültürde zaten baba'nın yeri çok ayrı. Hepimizin babalarımızla özellikle ergenlik-gençlik dönemlerimizde inişli çıkışlı ilişkimiz olmuştur. Benim de belli dönemlerde babamla korkunç tartışmalarım oldu. Ve hatta benim babam eğitimli bir adam (meslektaşız babamla)olmasına rağmen üniversitede bile şamarlamıştır beni. Çok sevdiğim basketbolu profesyonel olarak devam ettirmeme izin vermedi babam. Karşılıklı oynadığım arkadaşların hemen hepsi milyon dolarlık sözleşmeler imzaladılar. bir tanesi son basketbol ligi şampiyonu takımın antrenörüydü mesela. Belki de bu yüzden canımın, bir tanecik kızımın basketbol oynamasını teşvik ediyorum 4 senedir.

Çok şey oldu,geçti,gitti tabi. Neticede insan birçok şeyi ve özellikle de kötü anıları unutuyor. Babamın kanser olduğunu öğrendiğim de (2 buçuk sene önce burada da paylaştım,biliyorsunuz)aramızda geçen tartışmaları,beni şamarlamalarını,milletin ortasında en ağır küfürleri söylemesini,eşimin yanında bile bana en ağır sözleri söylemesini falan hatırlamadım hiç. Sadece küçükken beni nasıl kucakladığını,nasıl öptüğünü,Sarıyer sahilinde elimden tutup nasıl gezdirdiğini hatırladım. Çok şükür babam iyi şimdi. Ve yine bana,kardeşime,anneme ve hatta eşime,kızıma atarlanıyor,bağırıyor,eleştiriyor...Ama babam işte.

Sen de keşke bir şekilde babanla iletişim kurabilsen. Yaşanmış tatsızlıklar elbette ne yaparsan yap ağızda kötü bir tat bırakıyor ama eminim sizin de bir döneminiz olması gereken bir baba-oğul ilişkisi gibi geçmiştir. Çünkü yarın bir gün allah gecinden versin ölümünü öğrendiğinde çok üzüleceksin, hiç bakma sen babanın sana karşı yerine getirmediği sorumluluklarına. Bir çeşit organ gibidir çünkü ana-baba. Olmadıklarında organını kaybetmiş gibi olursun.

Beni de duygulandırdın ve kısa bir şeyler yazmak isterken çok uzattım sanırım. Kusura bakma.
Umarım geç de olsa babanla olması gereken bir baba-oğul ilişkisi kurabilirsiniz çünkü hiçbir zaman böyle bir şey için geç değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

"Çocuklarıma aynısını yaşatmak" kısmında da kendi adıma konuşmam gerekirse böyle bir cahillik asla yapmayacağımdan eminim. Çünkü halihazırda gem büyük hem ufak kardeşime o babalık görevini sayısız yıldır yapmaktayım. Ki benim sevgime muhtaç herhangi birine, hele hele benim seçimimle dünyaya gelmişse, tüm varlığımı atamamam hiç "Azmi" olan bir davranış değil. Beni yakinen tanıyanlarınız, ne demek istediğimi bilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Selam,

İki kelâm etmişsin, eksik olma. Ancak babama tanıdığım şanslar maalesef bir ikiden öte. Düzelecek gibi değil, detaya girmediğim için dışarıdan "ok" gibi görünüyor haliyle. Sadece içimi döktüm işte ;)
Eyvallah.

Ps: Rakı teklifini Ankarda iseniz organize ederim.

Ankara'dayım hacıt ben. Ayarlayalım valla ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...