Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babalar...

Rotweiler

Öne çıkan mesajlar

şu yazının en büyük sebebi babaya karşı olan karşılığını alamadığın inanılmaz sevginin içinde felaket bi şekilde patlamasından kaynaklı. 25 yaşındayım. 1 yaşındayken ayrılmış bizimkiler. ben 21 yaşıma kadar babamı ayda bir kere görmem rağmen falan köpek gibi severdim. normal olanıda o zaten insan babasını sevmez mi lan. çok fazla seviyosun sevmeyi geçtim tapıyosun resmen ama karşındaki insanın sana bir kere olsun oğlum iyimisin kötümüsün açmısın tokmusun canın mı sıkkın diye sormadığını anlamaya başladığın anda o sevgin nefrete dönüşmeye başlıyor. hele ki aynı evde yaşamıyorsan ve aranda mesafe varsa.

öyle bi sıkıntıya atıyo ki seni bu hal ulan hiç olmayacak komedi dizisi izliyosun diyelim bi baba figürü ile çocuğu arasındaki diyaloğu görüyosun hafiften konu bi duygusala kaçıyo başlıyosun hüngür hüngür ağlamaya kendine şaşırıyosun ulan bunda ağlanıcak ne var diye. bünye kendi kendini otomatik olarak ağlatmaya başlıyo hiç hesapta yokken. içindekileri atamıyosun çünkü bi şekilde kusuyo içerisi.

eski insanlar babalığı (istisnai örnekleri tabiki geçtim ancak bu konuda tamamen genelleme yapıyorum) sadece parayla bağdaşlaştırıyorlar. cebinde para varsa eğer babalığın kralını yaptığını iddia ederler. yoksa eğer parası karşına geçip sana selam bile vermez, sorduğun zamanda ben oğluma babalık yapamadım der.

şundan 3 sene önce şu yazıyı yazıyo olsaydım inanın böğüre böğüre ağlayarak yazıyo olurdum. ama artık bazı şeyler netleşti. ha sen bu durumu kabullendin mi derseniz hayır asla kabullenmedim. şu gün surat surata gelsek ağzını yüzünü kırar kenara bırakırım.

kendim dahil olmak üzere ileride evlat sahibi olucak her bu yazıyı okuyan bireye tek bir nasihatım var. bir çocuğun dünyaya gelmesine sebep olmak sadece onu s.kinden fırlatmak değildir. acısında acısını kederinde kederini mutluluğunda mutluluğunu paylaşmaktır. eğer ki bu sorumluluğu kaldırabileceğinizi düşünmüyorsanız LÜTFEN böyle bir durumun içerisine girmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Galiba şimdi babamı gidip öpücem. ama napıyosun hayvan herif der diye korkuyorum :) Ben memnunum çok şükür babamdan , sizleri duyunca birkez daha anladım kıymetini. Sadece eski anadolu erkeği olmasından mütevellit erkek çocuğa çok yüz verilmez , sevgi gösterilmez kafası var.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

yok abi çok pahalı ya
ataköy, kalamış altından kalkamayız
üstüne bakımı var, yılda bir altını boyaması var...

sigortalayip bakimini falan yaptirmayip oyle takiliyolarmis. sonra batiriyolarmis tekneleri. tertemiz parasini aliyolarmis. ne kadar dogru bilmiyorum tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ben 24 sene babamın evinde yaşadım, dükkanında çalıştım. Hala daha babamın evine evim, dükkanına dükkanım diyorum. Babamın babası o 5 yaşındayken vefat etmiş. İstanbul'a göçmüşler; 7-8 yaşında çalışmaya başlamış, çocukluğunu yaşayamamış, hiç bir şeyi olmamış. Hayata 0'dan başlamış.

Sağolsun benim 0'dan başlamamam için elinden gelen her şeyi yaptı. Bir gün olsun bir şey istediğimde *: "ulan eşşoğlu eşşek bizim zamanımızda bla bla" diye başlamadı.

Buraya kadar aynı kaderi paylaşmışız.
Ama bizimki kızdığında başlıyor*. 1 gün sonra iyi bir adam oluyor. Başka bir gün yine kötü.

Dengesizlik kötü, dengesizliklerle uğraşmak ayrı bir sorun zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
benim peder fiziken var ama varlığını hissetmiyorum. hayatımda hiçbirşeyi babama danıştığımı hatırlamıyorum, zora düşünce de aradığım bir insan olmadı. hiç babalık yapmadı ne bana ne abime, şimdi çağırıyor gel içelim falan orada ağlıyor bana hatalarım oldu diye fakat yaş 30'u geçti, bazı şeyler unutulamıyor tabi.

akrabalara eşe dosta para yedirirdi, bize hiç vermezdi. 2 sene abimin ticaret lisesindeyken aldığı stajyer maaşı ile geçindiğimizi bilirim hey gidi günler. o dönemde bi kere akbilim kaybolmuştu 40 km yürüdüğümü bilirim. cepte para yok zaten akbille gidp geliyodum, lisede herkes molada yemek yerdi ben bakardım.

ben de çok yazarım da gerek yok. zaten bilincimi kazandığımdan beri bu böyle, yadırgamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...