Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa Basketbol Şampiyonası

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Bu arada neden gelmedi bilmediğimden dolayı gelse süper olurdu dediğim insanlar ;

Ömer Aşık
Enes Kanter
Hidayet Türkoğlu
Doğuş Balbay
Emir predscsadf (doğru yazılışını hatırlamıyorum)

Bunların sakatlıkları olabilir bişi olabilir neden gelmediler cidden bilmiyorum ama olsalardı çok şugar olurdu. Kerem Tunçeri ile kerem gönlüm emekli mi oldular lan bi de ? Onları bilmiyorum bak emekli olmadılarsa eğer hala iş yapabilirlerdi.

Neyse bu sene genç kadroyu sürdük , biraz tecrübelensinler , 1 turnuva sonra süper olurlar 2 turnuva sonra finale oynarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte yani gördüğümüz gibi sakatlık makatlık olmasa bir iki tane de "artık yaşlı" dediğimiz adamı bir kere daha gelse bi de enesin siyasi konusu spora yansımasa , mis gibi kadromuz olurdu elimizde , ÇOK RAHAT ezer geçerdik şu fransayı bence (gerçi bizim oyuncuların sağı solu belli olmuyor gerzeklıkleri tutup bundanda kötü olabilirlerdi hiç belli bizim millet)
Sosyal ağlarda paylaş

hakem şeker gibiydi: fransaya çalınanlar bize çalınsa spiker ağız ishali olurdu (zaten hiç sevmem taraflı bir şekilde goy goy yapar bizim aleyhimize bir şey olsa)
ergenlik yapmasaydı ataman (teknik faul pozisyonu)
bir de zaten tamam -devam maçıymış rotasyonua girmeseymiş 4. periyotu görürdük
Sosyal ağlarda paylaş

abi pek de kuraya yormamak lazım aslında o kadar aman aman takımımız yoktu. en fazla 1 maç fazla oynardık farklı bi kurayla.

sinan geçen sene dünya basketbol şampiyonasındaki performansına yanaşamadı bile. özellikle teke tek oyunda harika işler yapmıştı.

semih iyiydi ancak takımla coşan, takımla çöken bir oyuncu. oyun çevirici ateşleyici etkisi yok. fransa maçında rudy gobert gibi üstün bi oyuncu karşısında haliyle etkisiz elemana dönüştü.

melih desen kimin torpillisi belli değil. takımın şutörü güya. bobby'nin yerine girdiğinde oyun kurma ve rakip savunmayı penetre etme konusunda büyük sorun yaşattı bize.

bobby dixon bana göre takımın en iyi oyuncusuydu. hücumda tutması çok zor bi oyuncu, rakip savunmada çok boşluk oluşturabiliyor. yaşına göre kondisyonu yüksek 30-40 dakika sahada kaldığı maçlarda bile düşüş yaşamadı.

oğuz savaş zaten oğuz savaş. adam gibi dış şutlarımız iyi olsa pota altında iş yapacak adam ama takımda şut atacak adam kıtlığından hücümdaki zayıf katkısı nedeniyle işe yaramadı bu turnuvada. yoksa savunma ve hücüm rebound için faydalı oyuncu.

cedi kendisinden bekleneni verdi bana kalırsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Ergin Ataman berbat bir millî takım kurmuş.
Bugün de bu takımı çok kötü oynatti.
Hakemler iyi falan değildi. Çok çakallardi. Çalmadaiklari 3 kritik faul (ki sonucunda topu kaybettik ve sayı yedik )ve oyunun 2 dönüm noktasinda 2 basketimizi vermemeleri en az Ergin Ataman kadar skoru etkiledi.

Tabii ki bench ten destek alamadık. Ama milli takım lan bu. Bu kadar geniş oyuncu havuzundan 12 kişi seçiyorsan o 12 oyuncudan yararlanmak zorundasın.

Bir de şu Barış Hersek 'ten illallah be kardeşim. Bu adamdan bir bok olacağı yok.Umarim bir daha almazlar milli takıma.

Son olarak...Umarım milli takımı Erman Kunter 'e verirler.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

profesyonel ve psikolojik olarak güçlü bir takım hakem 1 faulu çalmadı, 1 basketi geçerli sayılmadı diye 20 küsür fark yiyerek maçı noktalamaz.

hakem hatası işin bahanesi bence. adamlar iyyidi e bizi.

(tu)
Kesinlikle haklısın. Yanlış anlaşılmasın. Fransa galibiyeti hak etti ama Sırbistan, Ispanya ve Fransa maçlarında yediğimiz 20 üzeri sayı farkı kadar fark yok her şeye rağmen Türk Milli Takımı ve o takımlar arasında.
Ben bu turnuvada Ergin Ataman 'ın iyi performans sergilemedigini, vaziyeti idare ettiğini, Aziz Yıldırım ile girdiği polemik ve sonrasında federasyonun da ona arka çıkmamasının etkisinde kaldığını düşünüyorum. Her durumda bunun milli takım başında son maçı olduğunu biliyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...