Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa Basketbol Şampiyonası

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Öeeeh neler dönmüş ya , bende fransa alır diyodum bi de :D Tabii insanlık dışı oynayan bir gasol tahmin etmemiştim.

Aslında bir açıdan kadronun durumu iyi. Ergin Ataman nefreti kusan fenerlileri saymazsak , kadro çok çok genç , bu yüzden 1-2 turnuva pişmeleri normal.

Hidayetli kadro yine oynar ama hepsi 30+ , ender arslan bile 32 yaşında. Koy ömer onanı şuan melihten çok iş yapar ama 37 yaşında adama ne kadar güvenebilirsin ki .

Önerilen diğer adamlar olsaydı daha iyi denilen oyuncular fransayı yenmemizi sağlayacak adamlar mıydı? Ispanyayı mı yenmemizi sağlayacaklardı? Sırbistanı mı yenmemizi sağlayacaktı?

Şuan bu kadroya alınabilecek ve herhangi bir fark yaratabilecek oyuncular belli , enes veya yaşlılar , genç kadroya gittik ve elimizden bu kadarı geldi (ki yine gruptan çıktık en azından)

95li iki tane adam var kadroda , 90+lı çok var , bu senelik idare eder 2-3 sene sonra daha oturur bütün kadro daha iyi iş yaparız.

Evet nazlı niyazlı fatih terim tavırlı koç ama herşeyi ergin atamandan bilip sanki kadro 92 dream team tepkisi vermeseniz en azından. Bi de fatih terim tripleri denilen adamla hem galatasaray hem milli takımın yaptığı şeylere bakacak olursak , fatih terim gibi olsun zaten olacaksa , daum gibi mi olsun adam.
Sosyal ağlarda paylaş

melih gerçekten rezalet oynadı bu turnuvada.
ergin'e bu konuda haksızlık ettim.melih biraz adam olaydı,boby dickson-sinan güler'in dinlenmesine katkıda bulunaydı; çok farklı kaybettiğimiz maçları böyle rahat vermeyecektik.

ben hak etmeyen adamın bu takımda oynamasına karşıyım.
barış hersek hak etmeyen bir adam.duydum ki fenerbahçe'ye almışlar bu yıl,kim almışsa mal resmen.ve hatta araştıracağım,kesin bu çocuğun babası falan hatırı sayılır birisi galiba.yoksa sıfır yetenek.bunun gibi çok adam vardı benim zamanımda basketbol oynayan,hepsi yok oldu gitti.

samet geyik'in milli takım kadrosuna çağrıldığını,avrupa şampiyonasından önce elendiğini öğrendim. ama demek ki oyuncu da bir şeyler olduğunu ergin'de görmüş. keşke onda ısrarcı olsaydı.

kartal ve diğer gençler takımlarında süreler alıp kendilerini geliştirmeye devam ederlerse milli takımın başına geçecek YERLİ ve BAĞIMSIZ bir hoca ile çok uzun seneler avrupa,dünya şampiyonalarının ilk 4üne gireriz.

ama maç oynanmadan kafada maç kaybetmekten ve hem de farklı kaybetmekten vaz geçmeliyiz.

sırbistan bugün italyayı yener.
ve sırbistan finalde de ispanyayı çok rahat yener,gasol'a rağmen.
çünkü sırbistan avrupa'nın arjantin'i gibi. amerika'yı yenebilecek avrupa'daki tek ülke şu an benim düşünceme göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Litvanya ne top oynadı be?
Turnuvanın sürpriz takımı Çek Cumhuriyeti ve en sürpriz sonucu bu Litvanya -Sırbistan maçı.
Muhteşem savunma yaptı Litvanya. Tabi bunda hem Sırpların enteresan şekilde maç başında rakibi küçümseyerek başlamaları ve hem de o her zaman lökkk diye giren 3lüklerin,Teodesicin cankurtaran aatışlarının girmemesi de etkili. Ama bunlara neden olan Litvanyanın moral bozucu savunması idi. Helal olsun. Maçın sahada ve oynayarak kazanildigini bir kez daha ispat ettiler. Umarım finalde de aynı ciddiyetle oynar ve Ispanyayi da yenip şampiyon olurlar.

Litvanyayi Avrupa Şampiyonasından 1 hafta önce Yunanistandaki turnuvada çok farklı yenmistik.
Final oynardik demiyorum ama hala Sırbistan, Ispanya ve Fransa maçlarında yediğimiz 20 üzeri farkı hazmedemiyorum. Bizim en önemli özelliğimiz maç sonuna kadar savaşan ve geri dönen, moralini fark kaç olursa olsun asla bozmayan ve kırılgan olmayan bir millî takımımız olmasıydı. 10larca maç aldık gerilerden gelerek.

Erginin Bu takımı çok hem de çok kırılgan.
Böyle bir takım yarattığı için de tebrik etmek lazım Ergini.
Sosyal ağlarda paylaş

Dürüst olalım final maçı ile 3.lük maçının yerlerini karıştırdık hepimiz :D fransa-sırbistan final yapar , litvanya-ispanya 3.lük oynar diye bekliyodum açıkcası.

edit :

ERGİN'İN takımı denilen takım milli takım , ergin gidip aziz yıldırımı milli takım basketbol koçu yapsan şu kadroda değişecek adam sayısı maksimum 3 bilemedin 4 , onlarda alt sıralarda ki yedekler , as takım belli zaten kim gelse semih erden , ersan falan gitmez onlar hep sabit kalacak.
Sosyal ağlarda paylaş

kadro ayrı bir konu. o konuda zaten eleştirim var.
ama ayrıca ergin takımı motive edemedi,adam gibi oyun oynatamadı.
kritik zamanlarda yanlış kararlar aldı.
ispanya maçının farklı kaybedilmesinin 1 numaralı ve aslında tek sorumlusu ergindir.
rotasyonları bazen yapmakta geç kaldı,bazen de çok gereksiz zamanlarda yaptı.

azizizin mazizin izi falan beni bağlamaz.
bir tek adamın izindeyim. ayrı konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Motive edemedi diyor , fatih terim gibi adam diyor , fatih terim türkiyede oyuncuları en iyi motive eden adam.

Şu kadro ispanyaya karşı motive olsa ne yazar yine yenilirdi . Şu kadroyla koçun çok bir bağlantısı yok onu anlatmaya çalışıyoruz. İstediğiniz oyuncuyu çıkartıp yerine istediğiniz oyuncuyu koyun koçu çıkartıp en iyi koçu koyun yine olacağı bu.

edit : he değişen tek şey italya ispanyayı yenip önümüze geçmeseydi biz 3. olup bu sefer fransaya toslamazdık israili ezer geçer sonra litvanyaya yenilir en azından olimpiyatlara kalırdık ama onun bizle alakası yok süpriz bir italya ispanya maçı sonucu 1 tur erken elendik.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim basketbolda en iyi jenerasyonlarımızla bile Eurobasket'lerde ev sahibi olduğumuz 2001 dışında elle tutulur bir başarımız yok ki. Bir de dünya şampiyonası var 2010'da orda da yine ev sahibiyiz. Gerçekten iyi basketbol oynamıştık orada ama maçların nispeten daha zor olduğu Eurobasket'lerde çeyrek final görmüşlüğümüz bile yok doğru dürüst. Ergin veya bir başkası bu kadronun şu aşamada gidebileceği max buydu zaten. Aksini iddaa etmek anlamsız geliyor bana. Kaldı ki yenildiğimiz takımların tamamı ilk 4'te.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Bizim basketbolda en iyi jenerasyonlarımızla bile Eurobasket'lerde ev sahibi olduğumuz 2001 dışında elle tutulur bir başarımız yok ki. Bir de dünya şampiyonası var 2010'da orda da yine ev sahibiyiz. Gerçekten iyi basketbol oynamıştık orada ama maçların nispeten daha zor olduğu Eurobasket'lerde çeyrek final görmüşlüğümüz bile yok doğru dürüst. Ergin veya bir başkası bu kadronun şu aşamada gidebileceği max buydu zaten. Aksini iddaa etmek anlamsız geliyor bana. Kaldı ki yenildiğimiz takımların tamamı ilk 4'te.

Oh beee - işte aklı başında bir yorum. Teknik kadroyu değiştirince sanki Melih Navarro, Furkan da Gasol olcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Motive edemedi diyor , fatih terim gibi adam diyor , fatih terim türkiyede oyuncuları en iyi motive eden adam.

Şu kadro ispanyaya karşı motive olsa ne yazar yine yenilirdi . Şu kadroyla koçun çok bir bağlantısı yok onu anlatmaya çalışıyoruz. İstediğiniz oyuncuyu çıkartıp yerine istediğiniz oyuncuyu koyun koçu çıkartıp en iyi koçu koyun yine olacağı bu.

edit : he değişen tek şey italya ispanyayı yenip önümüze geçmeseydi biz 3. olup bu sefer fransaya toslamazdık israili ezer geçer sonra litvanyaya yenilir en azından olimpiyatlara kalırdık ama onun bizle alakası yok süpriz bir italya ispanya maçı sonucu 1 tur erken elendik.

fatih terimin artistliklerine özeniyor,aynı adam demedim.

ispanyanın şu kadrodan daha güçlü kadrolarını bundan önceki avrupa şampiyonalarında hep yendik. ispanyanın bir önceki avrupa şampiyonluğunda ispanyaya tek yenilgisini grup maçlarında biz yaşattık.
litvanyayı avrupa şampiyonasından 1 hafta önce yunanistandaki özel turnuvada 20 sayı farkla yendik.yani o iş hiç belli olmazdı.

hepsini geçtim. final oynardık falan hesabında değilim.
ama kesinlikle mücadele etmeyen,hemen kırılan bir takımımız vardı bu turnuvada.bunu yapan da ergin.
Sosyal ağlarda paylaş

İspanyanın daha güçlü kadrolarını yendiğimizde ki kadromuz bu kadro değildi , o kadrodan kaç kişi eksik çoğunlukla sakatlık/emeklilik yüzünden.

Litvanyayı yendiğimiz maç hazırlık maçı , bir resmi maç ile hazırlık maçını kıyaslamak saçmalık , bizde bile o kadar yedek dandik adam süre alabilmişken litvanya kim bilir ne kafayla oynadı.

Kırılganlık ve çabuk pes etme tamamen gençlerle alakalı bir durum , adamlar alışık değil bu kadar üst düzey basketbol oynamaya , çoğu kendi takımlarında bile yıldız olmayan genç yetenek olan adamlar avrupa kupasına çıkınca ve bu kadar muhteşem kadrolar ve oyuncular görünce dumur oldular . Evet Ergin Atamanın bu konuda belki yapabileceği bişi olabilir fakat yapsaydı da sonuç değişmeyecekti , bu kadroyla bu kadar ilerlenir , çözüm ya bunlar tecrübelenecek ya oyuncular değişecek.

Kısacası , Ergin Ataman aman aman çok müthiş biri değil ama bu kadroyla daha ileri Popovich gelse gidemezdi. Belki daha azimli oynayan bir takım olurdu fakat ulaşılacak sonuç aynı olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

En basitinden , en muhteşem sonucumuzu aldığımız 2010 dünya kupası ikinciliği sırasında ki kadromuzdan bir kaç oyuncu;

Hidayet Türkoğlu (ki 5 sene önce ki hali)
Ersan İlyasova
Ömer Aşık
Kerem Tunçeri
Ömer Onan
Semih Erden
Sinan Güler

Şunlar yine olsaydı kadroda yine en kötü yarı final yapardık , finale bile oynayabilirdik kura kime çıkarsak durumuna göre. Bir semih sinan ve ersan var o dönemden , diğerleri hep yalan oldu bu sene.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...