Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ceviri yapip, yaptigi ceviri ile video hazirlayacak eleman

di

Öne çıkan mesajlar

videodaki adamın yaptıklarını dışardan bakan biri olarak anlattığımız bir çeviri ile dublaj yapsak olmaz mı?

yani "şimdi şuna bastım" değil de, şuna basıyor, şunu yazıyor şeklinde.

ben o "slayt" denen şeyi anlayamadım ya da hiç.

para olarak tatmin ederse zor mor yapmak istiyorum ben bu işi. fatura da ayarlayabilirim onu görüşücem. ama hakkaten çok kolay birşey değil gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi cidden epey meşakkatli bir iş bu. yapan adamın sadece dil bilmesi değil aynı zamanda tech savvy olması lazım birazcık. prudent da çeviri sektöründe mesela, dediğimi onaylar sanıyorum ama kimse saati 15 liradan yapmaz bence bunu.

baltalamak istediğimden değil, iyi kötü bir fikir vereyim diye söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@bliksem
Asgari ucretle adam aramiyorum abi zaten. Kimin yapacagini, hangi ucretle yapacagini bilmek istiyorum sadece.

Ek olarak da diyorum ki, hayir, saatine 300 TL vermem zira bahsedilen tipte bir produksiyon degil istedigim, haliyle saatine 300 lira isticekseniz olmaz o is diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Valla di bu işleri pro yapan birisi olarak söylüyorum, altyazı koyman senin açından çok daha ucuza kaçar dediğin gibi çok fazla video varsa. İstediğin şeyi ucuza yaptırmak için baya kasman lazım, sıkıntı telif filansa bu arada el mahkum pamuk eller cebe.

Farkindayim, lakin boyle olmasi gerekiyo abi, kacarim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen yani işin içine montajı falan hiç sokmasan sadece video oynarken arkadaki ses Türkçe olarak anlatsa yapılabilinir daha rahat. Hatta eğer o şekilde olur dersen blackays ile anlaşamazsanız benimde bu aralar boş vaktim olacak gibi bende uğraşabilirim asda. Ama bilgisayarda bir şey yapacaksam o zaman çok zora biner. Düz çeviri gibi konuşup kaydetme yapabilirim asda.
Sosyal ağlarda paylaş

mesela video ve dublaj yapmayı gerektiren bu işi Ahmet Incorporated alsa, normalde Ahmet INC için çalışan şu farklı gruplar bu işi yapacaktı:

birisi transkriptini çıkaracak,
birisi transkriptin türkçesini yapacak,
birisi türkçe transkripti seslendirecek ve sonuncu adam da seslendirmeyi yapan adamla koordineli videoyu hazırlamaya çalışacak.

vaktiyle dublaj için transkript işleriyle uğraştım birazcık ve bu insanların her biri hakikaten senin bahsettiğin paraları alıyorlar (edit: yani saati 10 15 lira falan), ama bu parayı Ahmet INC ödüyor. senin bu işi yaptırmak için Ahmet Incorporated'a kaç para vereceğin konusunda bir fikrim yok. ama elinde 1000 saatlik video varsa günde 3-5 saatlik çalışmayla yaptırman aylarını hatta yıllarını alabilir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse cikmazsa deneriz onu da ama herseyi yapacak birileri cikarsa da ilk tercihim onlar olur cunku diger turlu yapilacak is sandiginiz kadar buyuk degil.

Sizde video sunucam, ayni adimlari takip edip kendi cumlelerinizle tekrar cekiceksiniz video'yu. En buyuk overhead var olani izleyip adimlari takip etmek, yapmadan once ne soyleyeceginizin ustunden gecmek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...