Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık SIFIR i7 4790K ve EVGA GTX 970 SC ACX 2.0

Rotweiler

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Amazon sizden gümrük vergisi+komisyon şeklinde para tahsil ediyor. Sizin adınıza bu işlemleri hallediyorlar, o sebeple alınan ücret genelde tahsil edilen %18-20 KDV'den yüksek. Sizden parayı alırken de normalin üstünde bir tahsilat yapıyorlar ve ödemeler sizden tahsil edilenden daha düşük olursa refund ile gönderiyorlar. Bazen gümrüğe takılmıyor veya bazen de tahsil edilenden daha düşük tutuyor ücret.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Ben de karşısındaki insanı tanımadan atıp tutanlar yüzünden bayılıyorum internete. Arkadaşın sattığı ekran kartının aynısını kasım 2014'te amazon'dan aldım.

Al bu da refund maili. Az once gotumden uydurdugumu da dusunebilirsin tabi varsayımlarının isabetliligine bakarsak.

Selam, diğer bütün amazon kullanıcıları gibi ben de hatalı olduğunu yazmak için geldim. Tesadüfen denk gelmiş, arada bize de oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu balla biraz daha alışveriş yapayım bari.
Verdiğim rahatsızlıktan ötürü kusura bakmayın.

Tip: Her ne kadar paketlemeseler de GIFT işaretleyin. UPS (ya da gümrükten teslim alacak kargo şirketi) aradığında ticari değeri olmadığını ve kişisel kullanım için olduğunu belirtin. Faydası olur.
Sosyal ağlarda paylaş

ben öyle yaptım. gift olayından çok ekmek yedim ama yine de import fee aldılar.

amazonda benim deneyimime göre yapabileceğiniz en iyi şey gift olarak seçtikten sonra support a mail atmak. EST delivery date ne ise, onun hediye aldığınız kişinin doğum günü olduğunu söyleyin ve o tarihte gelmesinin çok önemli olduğunu belirtin. amazon a güvendiğinizden bla bla yağlayın ballayın.

o tarihte benim 1 kere bile paketim gelmedi çünkü o hesaplamaya türk gümrüğü dahil edilmiyor. o tarihten önce bir mail daha, o tarihte bir mail daha ve ertesi gün acitasyonlu ne kadar üzgün olduğunuz ve mağdur olduğunuzla ilgili bir mail daha.

o noktada büyük ihtimal 30-40% civari bir refund alırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Korkuyorum ki amazon'a mail atayım; anında refund. Bu sefer de beleşçi Türk algısı oluşacak kafalarında, yollamayı kesecekler falan filan.

Saygılar.

Amazon kadar guzel ve etik calisan baska yer yok abi. Musteri olarak degerlisin, abuse etmedigin surece herseyi isteyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...