Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eticaret sitesi kurmak hakkında

monoscope

Öne çıkan mesajlar

Basladik yine ad hominemlige =)

Sorulan cok basit sorulardan kacan, yanlislarini duzelttikce deliren sensin Seqo. Ayni sekilde onceki sayfalarda BEN TURKIYE'NIN SAYILI ADAMLARINDANIM SEN KIMSIN diye giren yine sensin neyin var hala gormus degiliz. Acik acik sormama ragmen gormus degiliz.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Di da Sequo da haklı. Ben de eticaret işletiyorum.

Havale ve paypal kullanacaksan güvenlikle pek işin yok. Sık sık backup alarak hackeldim öldüm bittimden kurtul.

Sequonun tavsiye ettiği themelerden al kullan git. binlerce dolar yatırmana gerek yok.

E su durumda kaybettigin caldirdigin user data'si ne oluyo? Bi suru email, kisisel bilgi, encrypted olsa da sifre? Her hack olayiyla birlikte gelen downtime vesaire ne oluyo?

Backup al hack'lendikce yenileyin gibi bi kafa yok abi, olamaz. Yapmayin gozunuzu seveyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Wordpress yandan cakma CMS.

Artıları eksileri mevcut bir dünya, para ile alakalı path ler için düzgün para harcanması gerekiyor, Kullanıcı bilgileri yine cok itinalı bir calışma istiyor.

Bare wordpress kullanmak diye birsey kalmadığı için, hersey free yada Paralı plugin lerle çalıştığı için, ne kadar para harcanırsa o kadar işlevsel ve Güvenli hale geliyor.

Benim naçizane tavsiyem, spesifik bir problem için spesifik bir çözüm den yana. Generic wordpress den ziyade bütçene göre uygun, ihtiyaçlarını karşılayan ayrı bir yazılım kullanman.
Sosyal ağlarda paylaş

saka bir yana cevremizdeki hersey ruh halimiz etkiler..dalai lama olsaniz surekli kavga eden 10 kisinin arasinda rahatsiz olursunuz..
toplum asabi..siyaset asabi.normalde dusundugun zaman bile rahatsiz olabilecegin herseyi haberlerde seyrediyor belki yasiyorsun..ekonomik malum..is kaygisi ..ic dis savas..kimsenin hicbir seye artik sasmamasi..

yazarken sistim..
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Abi yani bir olayin teknik yonlerini, olurunu olmazini tartisirken bi anda SEN BURADA YAPAMAYIP INGILTEREYE GIDEN ADAM DEGIL MISIN derse bi taraf tartisma cikar tabi.

Hayır abi bir daha oku ve tarafsız davran.

Herşey

di said:

Haliyle diyecegim o ki sen yine kendi isine geldigi, kendi bildigin gibi yap bu isleri ama birak bu adamlarin hayati kararmasin senin tavsiyelerinle.

Başladı... Tarafsız olan bunu gayet görebilir. Bunun üstüne sen mi karar veriyorsun benim insanların hayatını karartmış olmama diyerekten londra konusuna girdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarafsizim abi, adam senin bahsettigin sistem sendeki gibi insanlara sahip olmayan birinin elinde vulnerable olur, herif butun emegini parasini basar sonra hop diye gider her sey demek istemis gibi geldi bana.

Bilmiyorum abi banane, anasini siktiniz forumun zaten yersiz ego savaslarinizla ve kendinizi tanimadiginiz insanlara kanitlama cabanizla. Ben arada girip iki satirimi yazar cikarim, kendimi kanitlamam gerekirse de onun platformu paticik degil cok sukur.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam cloud veya email satışı yapmıyor ki. Hiç bir müşteri verisi tutmasına bile gerek yok.

di said:

Trias said:

Di da Sequo da haklı. Ben de eticaret işletiyorum.

Havale ve paypal kullanacaksan güvenlikle pek işin yok. Sık sık backup alarak hackeldim öldüm bittimden kurtul.

Sequonun tavsiye ettiği themelerden al kullan git. binlerce dolar yatırmana gerek yok.

E su durumda kaybettigin caldirdigin user data'si ne oluyo? Bi suru email, kisisel bilgi, encrypted olsa da sifre? Her hack olayiyla birlikte gelen downtime vesaire ne oluyo?

Backup al hack'lendikce yenileyin gibi bi kafa yok abi, olamaz. Yapmayin gozunuzu seveyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Forum yazılımını duyunca konuyu neden kapatmaya calışıyorsun? Engin bilgilerini ona kullanacağını söylemiştin ortada fol yol yumurta yok hala kaç ay oldu?

Tüy tabii. Bende olsam bende tüyerim hiç bir şey yapmadan konuşmak en kolayı çünkü.

Bak ben sana aramizdaki farki soyleyeyim. Ustune bir de neden 'forum nerede' soruna cevap vermedigimi soyleyeyim, sirf sus diye. Ondan sonra da hala bik bik edersen atayim seni bi rahatla zira konu ben degilim ama ustume oynamaktan alamiyosun. Tahrik etmeye, kiskirtmaya calisiyosun. Bildigin hastalik su.

Aramizdaki fark su; sen teknolojiyle icli disli olan, web ajansi tadinda is yuruten is sahibisin. Bense 30 kusur yasinda hala best practice nedir diye kafa yoran, yontemlerimi methodlarimi surekli gelistiren, her yeni projede bulabilecegim en buyuk yapinin icine kendimi sokmaya calisan ve genellikle de basarili olan biriyim (neden Turkiye'yi terkettin sorunun cevabi da burda).

Haliyle Alexa siralamasiyla degil, agzindan cikanlarla olcuyorum bilgini ve kusura bakma ama ajans sahibinden ote degil vizyonun ki developerlarin en nefret ettigi patron tipidir ajans sahipleri.

Diger konularda da isine gelmeyen butun sorulardan kacan, olayi teknik bir tartismadan cikarip ustume oynayan birinin sorularini kaale almamak en dogal hakkim olsa gerek zira var proje dicem hani diceksin, inanmicaksin, kod goster diceksin. Konuyu kendinden uzaklastirip benim ustume oynamak icin elinden geleni yapicaksin. Kaniti gectigimiz bir iki sayfada, cevap vermedigin sorularda.

Neyse, sana tavsiyem ya fikirlerini konuyu saptirmadan, ne kadar buyuk bir adam oldugunu gostermeye calismaktan vazgecerek beyan et ya da ufak ufak uzaman konudan.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Tarafsizim abi, adam senin bahsettigin sistem sendeki gibi insanlara sahip olmayan birinin elinde vulnerable olur, herif butun emegini parasini basar sonra hop diye gider her sey demek istemis gibi geldi bana.

Bilmiyorum abi banane, anasini siktiniz forumun zaten yersiz ego savaslarinizla ve kendinizi tanimadiginiz insanlara kanitlama cabanizla. Ben arada girip iki satirimi yazar cikarim, kendimi kanitlamam gerekirse de onun platformu paticik degil cok sukur.

O zaman benim fikrim bu yöndedir diyecek. Milyonların kullandığı cms sistemine 'yok bu bok kaka' demeyecek.

Herşeyi ben biliyorum edalarına bürünmeyecek. Türkiyenin en büyük 20 sitesi bu cms yi tercih etmişken her gün hack yenir bunla demeyecek. Anlatabildim umarım.

Benim kızdığım nokta bu konuda veya başka konuda önce birşeyler yapacaksın ve başarı elde edeceksin daha sonra kendinden emin konuşacaksın.

ODTÜ mimarlık fakültesine giriyorsun kafanda süper tutacak bir architecture hazırlayıp karşındaki hocaya sunuyorsun. Adam profesör hem eğitim veriyor hemde zilyont tane proje altında imzası var.

Olmaz diyor. Sen adama kalkıpta hadi lan ordan diyemezsin. Kanıtlamış kendini.

Di sadece egolu konuşuyor başka bir olayı yok. Herhangi bir projesi yok. Foruma yazılım yapıcam dedi oda yalan oldu ortada 1 tane sorguyu geçtim resim yok.

Ama herşeyi biliyormuş edasıyla konuşursa buna karşı çıkarım. Referansların nedir senin derim yani.

Bunda alınacak gocunacak birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Sequo said:

Forum yazılımını duyunca konuyu neden kapatmaya calışıyorsun? Engin bilgilerini ona kullanacağını söylemiştin ortada fol yol yumurta yok hala kaç ay oldu?

Tüy tabii. Bende olsam bende tüyerim hiç bir şey yapmadan konuşmak en kolayı çünkü.

Bak ben sana aramizdaki farki soyleyeyim. Ustune bir de neden 'forum nerede' soruna cevap vermedigimi soyleyeyim, sirf sus diye. Ondan sonra da hala bik bik edersen atayim seni bi rahatla zira konu ben degilim ama ustume oynamaktan alamiyosun. Tahrik etmeye, kiskirtmaya calisiyosun. Bildigin hastalik su.

Aramizdaki fark su; sen teknolojiyle icli disli olan, web ajansi tadinda is yuruten is sahibisin. Bense 30 kusur yasinda hala best practice nedir diye kafa yoran, yontemlerimi methodlarimi surekli gelistiren, her yeni projede bulabilecegim en buyuk yapinin icine kendimi sokmaya calisan ve genellikle de basarili olan biriyim (neden Turkiye'yi terkettin sorunun cevabi da burda).

Haliyle Alexa siralamasiyla degil, agzindan cikanlarla olcuyorum bilgini ve kusura bakma ama ajans sahibinden ote degil vizyonun ki developerlarin en nefret ettigi patron tipidir ajans sahipleri.

Diger konularda da isine gelmeyen butun sorulardan kacan, olayi teknik bir tartismadan cikarip ustume oynayan birinin sorularini kaale almamak en dogal hakkim olsa gerek zira var proje dicem hani diceksin, inanmicaksin, kod goster diceksin. Konuyu kendinden uzaklastirip benim ustume oynamak icin elinden geleni yapicaksin. Kaniti gectigimiz bir iki sayfada, cevap vermedigin sorularda.

Neyse, sana tavsiyem ya fikirlerini konuyu saptirmadan, ne kadar buyuk bir adam oldugunu gostermeye calismaktan vazgecerek beyan et ya da ufak ufak uzaman konudan.

Yahu yine ben şuyum şöyle yaparım ve bunu benim yaptığımı söylüyorsun ben sana projeler sunuyorum alexa rank veriyorum günlük hitlerini tahmin edebilmen için.

Ama sen sadece konuşuyorsun hiç birşey sunamıyorsun deki;

Şöyle bir CMS'm var. Şu durumdadır.

Şöyle bir e-commerce hizmetim var şu durumdadır.

Bizde bakalım diyelim ki 'Aaa evet adam başarmış'. Ama diyemiyoruz.

Senin üzerinden oynama yapmaya falan ihtiyacım yok. Kusura bakma kendini çok yukarılarda görüyorsun ama hiç birşeyin yok (Proje bazlı) neden senin üstüne oynayım.

Birinin üstüne oynamak istesem gider İnan'ın üstüne oynarım bak adam paticik gibi bir platformun sahibi.

Peki ya sen? Bu konuya son cevabım. Ayna karşısına geç ve kendini sorgula.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahah Alexa rank'ini ne yapayim ulan, hani ne yaptin dedik, 20 tane yuksek rank'li sitem var dedin. Baska konuda milyon dolarlik sirketim var dedin kapatilmis sirketi ornek gosterdin. Ustune kalkmis bana diyosun ki boyuna konusuyosun, ortada bisey yok.

Tam aksine seqocum, boyuna konusuyosun, boyuna artislik yapiyosun ama yok yani ortada bisey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...