Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eticaret sitesi kurmak hakkında

monoscope

Öne çıkan mesajlar

sequo yu 1 senede günahım kadar sevmemeyi başarabildim ama adamın wordpress önerisine kulp takıp ordan başlayarak, sonlara doğru hadi benim üzerimden yürümesin tartışma, hadi annem uza demek.. hanginizin östrojeni daha çok salgı halinde bilemedim bak. ama depoladığınız kesin.

birbirinize kulp takacağınıza adama yardımcı olu madem bu kadar bilgilisiniz bu konularda. bırak adam seçsin işine yarayacak bilgiyi.
Sosyal ağlarda paylaş

teknik bilgi sahibi adamlar neden hep böyle oluyor ya.

hafta sonu yazılımcı ve sistemcilerle uğraştım.

arkadaş herkes mi haklı olur, herkes mi doğrusunu bilir, herkes mi aksi fikri belirtene saldırır.

ulan sistem patlamış. çözüm üretmek gerekiyor. 4 tane 30 yaşını geçmiş 10 yıldır alıp yürümüş teknik bilgisi derya deniz adam birbirlerine bok atıyorlar yok o şöyle diyormuş da, aslında böyle değilmişte, olması gereken şuymuşta.

LAN BIRAK ŞİMDİ ADAMI SORUNU ÇÖZ.

paticik için geçerli değil yani sadece bu durumlar.

bi' de sequo, para mara muhabbetleri troll falan dedik geçtikte. bu kadar ego, sinire gerek yok abi. tamam belki dediği şeye bozuldun ettin ama böyle kürekle girmeye gerek yok yani. çok hırslanıyorsun gereksiz yere. sen söyleyeceğini söyle, o da söyleyeceğini söylesin. bir şey kanıtlamak zorunda değilsin, di de değil. tartışmayı teknikten çıkartıp hemen kişisele çeviriyorsunuz birbirinize saldırıyorsunuz. ne gerek var.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

teknik bilgi sahibi adamlar neden hep böyle oluyor ya.

hafta sonu yazılımcı ve sistemcilerle uğraştım.

arkadaş herkes mi haklı olur, herkes mi doğrusunu bilir, herkes mi aksi fikri belirtene saldırır.

ulan sistem patlamış. çözüm üretmek gerekiyor. 4 tane 30 yaşını geçmiş 10 yıldır alıp yürümüş teknik bilgisi derya deniz adam birbirlerine bok atıyorlar yok o şöyle diyormuş da, aslında böyle değilmişte, olması gereken şuymuşta.

LAN BIRAK ŞİMDİ ADAMI SORUNU ÇÖZ.

paticik için geçerli değil yani sadece bu durumlar.

Bu software kategorisi ne yazık ki böyle. Herkes god mode: on açmış ben de dahilim bu kategoriye.

Önceden faha bir ateşliydim ama farkındaysanız çok yazmıyorum bu kategoriyle alakalı.

Ben konu sahibi için tüm yönlendirmeleri tema adından cms adına plugin adından yapacaklarına herşeyi yazdım.

Dilerse seçebilir. Ne zaman biri geldi senin bahsettiğin sistem reröre BEN BİLİYORUM HEP BANA SORACAKSINIZ SAKSI DEĞİLİM BEN dedi. O zaman boyut tartışmaya döndü.

Yine diyorum konu sahibini bilgilendirdim gerisi kendine kalmış.

Bahsettiğin şeyler 12 atışı yapmış ama.
Sosyal ağlarda paylaş

ironi o, okudum elbette. önerisi yanlış olabilir. konu; birinin önerisine "hee şu x olan y den mi bahsediyoruz eheh" diye girersen, konuyu küçümseyerek kişiselleştiren sen oluyorsun.

sequo yu iteleyip duruyorsunuz da, adamın her lafına bir kulp taktıktan sonra hiçbir cevap vermemesi gerekiyor galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Seqoyu mu iteliyoruz? Paticik ortaminda alip alabilecegi en duzgun uslubla cevap verdim adama. Ha lutuf edermis gibi demiyorum, genel olarak aldigi "geldi yine tipini sevdigim" tavrindan dolayi diyorum.

Ne zaman ki olayi "sen buralarda tutunamayan biriydin de Ingiltere'ye gittiydin di mi" diye basladi, orda cikti ariza zira duramadi, kendini alamadi konudan kacip "sen soylesin sen boylesin" demekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi değerli di,

Son birşeyler yazmak istiyorum.

Diyorsunki:

1. Sürekli hackleniyor?
Nerden biliyorsun? : Hostingime aldığım müşterilerin wordpressleri hackleniyor.
Cümlene cevap: Senin hostingine aldığın müşteriler crackli plugin, crackli tema kullanıyorlarsa evet hacklenir. Bir yazılımın güvenli olup olmadığını senin hostingine aldığın bilgisiz müşterilerin belirleyemez.

Hostinginin yörüngesinden çıkabilirsen şayet dünyada bu cms yazılımını kullanan milyonlarca insan olduğunu görebilirsin. Eğer sürekli hacklenen birşey olsaydı kimse kullanmazdı.

2. Alexada neymiş bihahaha
Cümlene cevap: İnternet sektöründe Alexa da neymiş demek için internet sektöründen uzaklaşıp kendi ağını kurman lazım. Tüm sitelerin belirli başlı datalarını tutan ve dünya sıralamasında rank olarak gösteren ve tüm dünya bu siteyi bu konuda lider olarak tanımlıyorken Londrada yaşayan türk göçmeni bir insan Alexa da neymiş ah k*çımın kenarı diyorsa. Bun herkes güler.

3. Yazdığın herşey
Karşı tarafa yada konu sahibine yardımcı olmaktan ziyade; konu sahibine yardımcı olmaya calışan insanlara yok o öyle değil, yok bu şöyle, hep bana sorun siz, hep ben biliyorum, hahaha, tarzından öteye gitmedi. Gitmiyorda. Birazcık başkalarının fikrine saldırmaktansa, başkalarının fikrini umursamayıp kendi fikirlerini vermeyi dene.

4. Sana haksız diyen insana?
Sürekli bir daha oku adam gibi oku diyorsun. Kendini haksız görmen imkansız senin için. Burda yanılgıya düşüyor burada başlıyor herşey zaten. Otur kendini sorgula.

5. Herşeyi geçtim banlarım tehditi
Yetemediğin noktada banlarım tehditi yapman da inanılmaz hoş oldu. Bu egondan arın sen adminsin yada yetkilisin diye kimse sana ekstra saygı göstermek yada herşeyi sen biliyorsun tarzında davranmak zorunda değil.

Yukarıda yazdıklarım şuana kadar yazdığın şeylere cevap ve sana verdiğim tavsiyelerdir.

Ama yine de sen bilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

inat edip anlatabilmeyi dilerdim ama sanırım uğraşmayacağım.

şöyle düşün bence, bir insan bana sequo yu savundu. lan bir insan a sequo yu ne savundurtabilir. neden, niye.

Dusuneyim pek tabi. Su durumda sen oluyosun mesela bu insan. Diyorum ki atladi ya da seqo "ya kusura bakma" deyince soyledikleri daha yenilir yutulur gibi geldi. Itirazimi ettim ama boyle diye, ikna olmadin, bitti. Bu kadar. Kendimi felsefe moduna sokmama gerek yok bunun icin.

Yalniz diger yandan bulundugum her konuya attigin mesajlari da hatirliyorum ama onlari isin icine karistirsam mi karistirmasam mi emin degilim. Karistirmamak en guzeli sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

link atıp sus diyor adam ya al senin yaptığını yapayım.

http://www.cvedetails.com/product/19997/Google-Android.html?vendor_id=1224

Sadece 2015 senesinde 13 aşığı bulunmuş. O zaman Wordpress (5) > Android (13) Mantığa bak?

Napalım Androidde mi kullanmayalım?

Açık kaynak kod bu yüzden var. herkes tarafından incelenecek bulunan hataları fixlenecek.

Wordpress sürekli fixlenen ve update yayınlayan bir cms. Herhangi bir hata varsa anında düzeltiliyor. Sen sanki 5 milyon hit alan bir sitesinde herkes sana saldırıp snein üstünden bulacaklar bu açığı yapmayın yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

Malibu said:

Konuyu piç etmeyin e-ticaret sitesine geri dönün.

Tamam biliyosunuz bi dünya bişey onu anladık ama bildiklerinizi buraya yazsanızda bizde öğrensek birşeyler?

Yarın birgün çabuketicaret aldım imdat! diye konu açınca götünüzle gülersiniz bana yoksa :D

Abi arastirmani kendin yap. Su ana kadar onerilenler Worpdress ile site kurmak vs software as a service olarak alabilecegin hizmetler. En meshurlarindan bir tanesi shopify iste. Biraz arastir, hangisi kafana yatarsa ya da hangisiyle cikabiliyosan isin icinden onu sec.

Bi de shopify'in rakiplerine alternatiflerine bakip haklarindaki review'lari okuman lazim tabi. Mesela tek urun satacaksan bunun icin uretilmis baska SaaS'ler var. Onlari tercih etmen daha mantikli olabilir.

Wordpress icin de konunun basindan beri yok diyorum zaten. Ikna olduysan ya da bir onceki sayfanin sonundaki link gozunu korkuttuysa ya da teknik islerle ugrasmayayim, nasi guvenli kilarim diye kafa yormayayim diyosan (imkansiz degil ondan diyorum) bulasma hic.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

link atıp sus diyor adam ya al senin yaptığını yapayım.

http://www.cvedetails.com/product/19997/Google-Android.html?vendor_id=1224

Sadece 2015 senesinde 13 aşığı bulunmuş. O zaman Wordpress (5) > Android (13) Mantığa bak?

Napalım Androidde mi kullanmayalım?

Açık kaynak kod bu yüzden var. herkes tarafından incelenecek bulunan hataları fixlenecek.

Wordpress sürekli fixlenen ve update yayınlayan bir cms. Herhangi bir hata varsa anında düzeltiliyor. Sen sanki 5 milyon hit alan bir sitesinde herkes sana saldırıp snein üstünden bulacaklar bu açığı yapmayın yahu.

di said:

Ek bilgi, internet trafiginin %60'ini bot'lar olusturuyor bir istatistige gore. Bot'tan kasit arama motorlari, vulnerability scanner'lar ve turevleri. Haliyle birinin size kafayi takmasi da gerekmiyor. Alakali botlarin birinin scan ettigi bloga gelmeniz yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Yalniz diger yandan bulundugum her konuya attigin mesajlari da hatirliyorum ama onlari isin icine karistirsam mi karistirmasam mi emin degilim. Karistirmamak en guzeli sanirim.

öyle mesajlar atmış olmalıyım ki, işin içine karışırsa çok acaip haksız kalacağım. şah mat oldu ya.

you re the best di. oh mighty.

previously on grego ;
di ye kes dediği için banlanır, sparkcaster ın whastapp tan yardımı ile ban ı açılır. sonra tekrar laf sokar banlanır. ve yine sparkcaster ın yardımcı olması ile tekrar açılır. tamam laf sokmayacağım diye söz verilir.

ve laf sokmuyorum o günden sonra. kastettiğin mesajlar bunlar sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

..
Gösterin yaptığınız projeleri desem ki demiyorum biliyorum sonucunu, 1 tane proje koyamazsınız ortaya ama sanki 1000 proje yönetmiş gibi bilgi ve fikir sahibisiniz maaşallah.

Önceki kısmı tamamen saçmalık diye .. şeklinde değiştirdim ve cevap dahi vermiyorum. Zira cevap vermeye değmeyeceği ortada.

Bu son kısım çok bilmişlikten kaynaklı sanırım? Kim olduğumu ya da nerelere ne projeler yaptığımı bilerek mi söylüyorsun bunu yoksa internetteki herkesi kafanda "ulan bu adamın kıçına giyecek donu yoktur, benimse milyorlarım var, ne yapmış olabilir ki şu hayatta" falan diye mi resmediyorsun bundan emin değilim.
İlk mesajda zaten yazdım üzülürsünüz diye ama belli ki biraz açmam gerek: uluslararası bir şirkette e-ticaret projeleri geliştiriyorum. milyon €'luk projelerden bahsediyorum, kıçı kırık x butik falan değil. Aklına gelebilecek tüm e-ticaret altyapıları ve eklentileriyle uğraştım bu süreçte. O yüzden tekrar söylüyorum: e-ticaret konusunda tartışmayın, üzülürsünüz. Olay sadece conversion funnel değil çünkü. Buna ek olarak tonla güvenlik, tonla kısıtlama ile uğraşman gerek. PCI kimdir, nedir bilmeden gelip burda "woocommerce çok iyi çok kolay hem de 50 dolares" dersen ancak ara sokak formatçısı olursun insanların gözünde.

Neden herkes haklı/bilmiş konusuna gelirsek,
Diğerlerini bilmem ama -di'yi burda ayrı tutmak istiyorum gerçi- bazılarımız bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma özelliği taşıyor. Diğer yandan bazılarımızın da mesleği bu, e-ticaret.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahah. Benim uslubumla senin algin arasinda bi bosluk var belli ki. Ondan bu kadar ters anliyosun sanirim.

Aileni gozunun onunde oldurmusum gibi kin duydugun, satasmadan duramadigin zamanlari hatirla Grego, onlari da isin icine katinca samimiyetin supheli gelicek anlaminda dedim, belgelerim var gosteririm kafami bozma anlaminda degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...