Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Black-ice said:

sam kibarca kötü demiş oyuna. asfg

kişi kendi sonucunu çıkarsın, skyrim ve fo3 sevmeyen birisi bunu da sevmeyebilir.
Namessar said:

Sam said:

sırf şurayı modere edebilmek için alt+tab yaptığıma kahroluyorum bir de, yedek mod aldıramadım mecbur uğraşıyorum. :/

steam browser kullansana. alt tab den daha iyi en azindan.

üye girişi lazım modluk yetkileri için, gene alt+tab gerekiyor müdahale gerekince yoksa tabletten f5'liyorum. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

horacegoesskiing said:

sam oyun bok gibi mi? doğru söyle bana.

valla kesin hüküm verecek kadar ilerlemedim oyunda ama şu ana dek beni üzen tek şey ui hantallığı. dialog seçim sıkıntısını da buna dahil ediyorum. ama bana sorarsan fo1 & fo2 ui da hantaldı special screen hariç, oyundan soğutacak birşey değil.

şu ana dek iyi gidiyor benim için ama fo2 beklememek lazım, nv bekleyen de üzülebilir. tes'in skyrim ile yöneldiği yönde fo4 benim gördüğüm.

sırf şurayı modere edebilmek için alt+tab yaptığıma kahroluyorum bir de, yedek mod aldıramadım mecbur uğraşıyorum. :/

şöyle tercüme aldım ben bunu. hofff. la o değil de balta şimdi yetmez ama evetçilere dalaşan ulusalcı gibi üşüşecek bir iki güne.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Black-ice said:

sam kibarca kötü demiş oyuna. asfg

kişi kendi sonucunu çıkarsın, skyrim ve fo3 sevmeyen birisi bunu da sevmeyebilir.

ne bileyim abi kötüye alışmışlık var en temelinden.
fallout 2 ayarında olmaması bile kötü aslında. ama beklentilerimizi düşürdüğümüz için kötü diyemiyoruz.

en basitinden bir oyunun 3cüsü çıktığında 1 ve 2'deki hissiyatı veremiyorsa zaten kötüdür. tabi bunu böyle söylemek bile çoktan kabullenilmiş bir şeyi tekrardan sanki bilinmiyormuş gibi belirtmek oldu o yüzden postumu felsefi bir post olarak okuyup geçiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

şöyle tercüme aldım ben bunu. hofff. la o değil de balta şimdi yetmez ama evetçilere dalaşan ulusalcı gibi üşüşecek bir iki güne.

valla ben objektif başkasına yönelik yazdım. subjektif yorumumu sorarsan, 5 saat uykudan sonra oyuna başlamışken vefat haberi alıp, üstüne ziyaretçi ile ölüm vs üzerine sohbet edip 10 saat keyfim kaçtıktan sonra 10 saat oyunu oynayıp, gözümden uyku akarken ve sabah olmuşken hala yatmak istemiyordum. şu anda da cidden foruma bakmak istemiyorum yani oyunu oynamak istiyorum. :p
Black-ice said:

ne bileyim abi kötüye alışmışlık var en temelinden.
fallout 2 ayarında olmaması bile kötü aslında. ama beklentilerimizi düşürdüğümüz için kötü diyemiyoruz.

en basitinden bir oyunun 3cüsü çıktığında 1 ve 2'deki hissiyatı veremiyorsa zaten kötüdür. tabi bunu böyle söylemek bile çoktan kabullenilmiş bir şeyi tekrardan sanki bilinmiyormuş gibi belirtmek oldu o yüzden postumu felsefi bir post olarak okuyup geçiniz.

"ayarında" anlamında demedim ama onu. oyun tarz olarak pillars of eternity gibi birşey bekleniyorsa o değil. bu objektif yorum. ha şayet modern morrowind gidişatında, skyrim yönünde ilerleyen bir fo3 tarz olarak. yazımdı, karakterdi dediğim gibi hüküm koyacak kadar ilerlemedim. şöyle 100 saat gömmeden de yorum yapmak abes olur bu ölçekte bir oyunda.

gta5 de gta2'deki hissiyatı veremiyor, o yaklaşım yanlış yaklaşım. ya da bu forumun bütünü yanlış, çünkü gta2'yi arayan kimse yok gta5 oynayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

ya sam dedim ya çok felsefi konuştum diye. niye incikliyosun postu.

fallout 1 ve 2'den aldığımız o hissiyatı ve tadı alalım istemez miydik fallout 3'den 4'den de? isterdik.

bu işte bunu söyledim. ama alamayacağız. bekliyor ya da beklemiyoruz. alamıcaz bu da kötü bişey. genelinde kötü bişey yani dünya böyle kötü bi yere geldi işte. bunu söyledim. felsefi.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo ben beklemiyorum o 'tadı' almayı. fo1 & fo2 setting, diyalog kalitesi ve char sistemi hariç her bakımdan dandik oyunlar bugünün standartıyla. o tadı almak istemem bugün, pillars'ı açtım 2 saat oynayıp bıraktım öyle. wasteland 2 gene 2 gün dayanabildim.

fallout adıyla facia oyunlar çıkacaktı interplay'in elinden almasaydı bethesda. o konsola çıkan fallout: bos tier şeyler çıkacaktı. mumla arayacaktınız bu fo4'ü. hakikat bu.
Sosyal ağlarda paylaş

cok uzun suredir yasadigim en guzel anlardan birisini su flashback ile yasatti oyun bana. bu yuzden oynanmasi lazim. hala dusununce helal olsun diyorum. simdi bu olunca nereye gidersem en kucuk ayrintisina kadar incelemem lazim her bolgeyi lanet olsun :)

14 saat kadar oynamisim basindayim diyebilirim daha. cok dolu cunku nereye gitsen bir sey fiskiriyor.

kopegimi oldurmek istiyorum ara ara.. combat fena degile dogru kayiyor su an dandik demistim..

ui si alisma isi.

ilk basladigimda 7-7,5 falan idi ama su anda rahat bir 9 veririm ben.
Sosyal ağlarda paylaş

aylar önce horacegoesskiing said:

bilakis fallout kötü olunca eline bişe geçmesi için "bok gibi olacak" demek zorundasın. hiç olmadı ben demiştim plebs filan diyebilirsin

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/e2/45/40/e2454047a2edd82144bc6aac10e8498a.jpg

of cok egleniyorum oyunda su an, şehir gibi biyerede geldim, dışarda da önüme gelenin kafasını çekiçle ezerek ilerliyorum.
mekanlar şimdilik en iyi fo mekanları, facemodeller mgs-w3e göre falan baya baya eski ama bi bioshock effecti yakalamakmı istemişler napmışlar modeller için anlamadım, dert degil.

ana hikayeden tamamen koptum, koptumda unuttum ondan dolayı. kızın biri sordu sen napıyon fln diyince dialog cıktı ana hikayeyle ilgili ordan aklıma geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yoo ben beklemiyorum o 'tadı' almayı. fo1 & fo2 setting, diyalog kalitesi ve char sistemi hariç her bakımdan dandik oyunlar bugünün standartıyla. o tadı almak istemem bugün, pillars'ı açtım 2 saat oynayıp bıraktım öyle. wasteland 2 gene 2 gün dayanabildim.

fallout adıyla facia oyunlar çıkacaktı interplay'in elinden almasaydı bethesda. o konsola çıkan fallout: bos tier şeyler çıkacaktı. mumla arayacaktınız bu fo4'ü. hakikat bu.

oo medyumlugamı başladınız beyfendi
koca bir ZAAAAAAA size
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...