Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

bıngıldak, bir mesajda "fallout'ta nasıl repair olmaz" deyip, hemen sonra "eşyalar ağırlıksız olmalı" diyorsun. bu ne lahana turşusu yani ne desem bilemedim. hyper-realism'le gamey arcade'i aynı anda istemişsin.

"hakiki" fo'larda item repair yoktu ama herşeyin ağırlığı vardı, seni axe'a havale ediyorum artık. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

ben fallout efsanesine tapmadığım için "gerçeği" beni ilgilendirmiyor. post-apo ortamda repair en essential şey olmalı bana göre. repair da sonsuz olmamalı. permanent damage almalı silahlar ve armorlar. yokluktan bir şeyler inşa etmeye itmeli. bir şey buldum, sonsuza kadar kullanayım bana çok saçma geliyor.

diğer yanda misc ve junkların oyuna hiçbir etkisi yok. evcilik bölümü için entegre edilmiş şeyler. önceki oyunlarda lootlamıyordun çünkü bir anlamı yoktu. ee şimdi steel gerek, plastic gerek, gear gerek. lootlamak zorunda kalıyorsun.

demin junkları istasyona aktardım 200 kilo düştü tam olarak hahah.

ya junk toplatma ya da junktan ağırlık yapma.

junk ile repair yapılıyor olsa dediğine hak verirdim, o zaman zıt düşüyor ikisi birbirine.

olaya realistic bakmıyorum çünkü realistic genelde keyifsizlikte beraberinde getiriyor. single player oyun güzel vakit geçirtsin gerisi tatava. eve'de mal taşır gibi gel git yapmayalım iki tane bina dikecez diye.
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

user review'ler yerden yere vuruyor oyunu. ilk hype etkisi geçince bakalım patideki son durum ne olacak =)

düşük puanlar oyundan beklenti çok yüksekti diye büyük ihtimalle. yoksa 9 luk olmasa da 5.3 lük bir oyun da değildir heralde.

ya klasik 4chan metacritic bombing. aynı adamlar undertale'e 10 veren insanlar yani.

negatif review'ın sahibine bakıyorsun açıp, fifa 16'ya 10 vermiş. öbürünü açıyorsun başka review'ı yok. öbürünü açıyorsun pc/ps/xb1 hepsine aynı review'ı c&p'lemiş. dikkate alınacak birşey yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

herkes başka şey seviyo işte.

ben izlediğim kadarıyla hala emin olamıyorum ama hype trainden düştüm diyebilirim. mecburiyetten oynıcam daha çok. rahat rahat oynamadan duruyorum şu anda. not quite my tempo.

item condition olmaması bence sorun değil. varken de çok iyi implement edilmemişti zaten. ayı gibi paraya repair ettirmiyosun, repair edene kadar yeni silah kullanıyosun, sonra jury rigging alıyorsun bitti. o wasteland havasını işte zibil mod + building şeklinde şeyapmışlar. o da olur. gerçi izlediğim kadarıyla beni bunaltır orası, çok ilgilenmem sanıyorum. modding bile gimmick duruyor ve achievement hissini bence nihayetinde azaltır. ayrıca oyuna genel olarak ciddi ui overhaul lazım.

daha fpsye dönüşmüş kesin olarak. bir bakıma iyi bir bakıma kötü. yarım yamalak olacağına tam olmuş. patlayıcılar grenadeler daha çok oyuncu tarafından kullanılır.

izlediğim herkesler oyunun oyuncak kısımlarına yoğunlaşmış durumda. c&c ve hikaye hakkında AAA duyarsam trenin arkasından koşarım yine. diyalog wheel tahminlerin üzerinde gıcık. aktörler epey iki boyutlu.

goty w3 olacak 1.4 veririm iddiaya.

elin kontrollerı ile gerdeğe giriyorum da işte...
Sosyal ağlarda paylaş

vats bu haliyle çok daha iyi. ne yardan ne serden şeyinden çıkmış. herkes mecbur kullanacak gameplayin core bir parçası şu an.

yalnız crit bar. çok aşırı derecede saçma. wasteland street fighter turbo.

bu arada grafiklerden yana hiç bir problemim yok. heyecanlandırmıyor belki ama neticede indie, roguelike filan biriktiren bi adam olarak zerre sıkıntı da etmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

izlediğim herkesler oyunun oyuncak kısımlarına yoğunlaşmış durumda. c&c ve hikaye hakkında AAA duyarsam trenin arkasından koşarım yine. diyalog wheel tahminlerin üzerinde gıcık. aktörler epey iki boyutlu.

goty w3 olacak 1.4 veririm iddiaya.
.

valla oyunda cok ilerlemedim ama hikaye suana kadar gozlemledigim kadariyla oyunun en zayif kismi olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

yalniz repair olmamasi sacmaymis ciddiyse, ve ozellikle dediginiz gibi survival temasi varsa.

repair kit olmadigi icin hicligin ortasinda elde patlayan silahlar, repair ederken bottlecap hesaplamalar falan guzel atmosfer, or should i say, IMMERSION, yaratan seylerdi.

abi ne survival'ı ya, wastelandin ortasına EV dikiyorsun artık, yeni yetme attention span özürlüsü kuşak beğenmez öyle immersion'mış, derinlikmiş. alsın eline silah, onun ucuna oyuncak ayı bağlayıp kafa kopartsın, sonra da kahkaha atsın eğlensin işte tüm olayı adamların. onların isteğine uygun mis gibi fps olmuş çıkmış.
Sosyal ağlarda paylaş

benim de 10 saat fln oldu, hikayede çok fazla ilerlemediğim için bir şey diyemeceğim ama karakter gelişimi inanılmaz patates. karakterin karakteri yok gibi. duruşu dialoglarda ben sergiliyemiyorum. hangi opsiyonu seçsem olmuyor. sert çıkışlarda en derin opsiyon "sarcastic" o da oyuncu ama evetçi trait denebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

craft-building-settlement konularında çok basit şeyler paylaşayım

settlement alanlarında V e basılı tutarak "builder mode" gibi bir mode a giriyorsunuz. bu modda cursor ı tuttuğunu şeyler üstünde yeni arayüz opsiyonlar sunuyor. oyun izah etmediği için google a girip bakmam gerekti. builder menüsünde sağ,sol,aşağı,yukarı tuşları ile navigate ediyorsunuz (teşekkürler bütün platformlara aynı arayüzü laik gören yapımcılar). navigate etmesi baya ızdıraplı özellikle pc kullanıcısıysanız. çok komplike sistemler değil fakat dikkat etmeniz gereken 2 öğe var, ben bunların yanıtını aramak zorunda kaldım.

Abi şu tam bir işkence ya. Küfür gibi lan resmen. Bişe yapmak istiyorum oyun bana nerede olduğuna dair hiç bir şey söylemiyor.

Zaten fallout oynuyomuşum gibi hissedemedim henüz. Daha çok 3 boyutlu Wasteland UO gibi. Quest muest acayip yavan gidiyor.

Tabii bunda konuşmam gereken bir adamın binanın ÇATISINDA olduğu için yanına gidemememin de katkısı var. Quest sarmalı durmuş durumda. Konsoldan bir adamı respawn yapma şansı falan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu power armorun pili bitince gene kullanilabiliyor ama kosmaca vats falan acilmiyor, simdi cikardim taktim o askisina tamir falan ettim duruyor.

moblarin loot sistemide oblivion gibi olmus ustunde olan herseyi giyiyorlar her adamdan bi ton esya cikiyor

ahah youtyubeda heryer lets play fallout olmus tum streamerlar oynuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Tam bekledigim gibi.

Su anda oynayabilecegim bir halde degil oyun.

Hikaye ve karakterler gene tirt. Bu malesef modla olacak sey degil. Bethesda fo3 te de becerememisti o isi. Burada da. Skyrim fena degildi halbuki. Neyse mecburen Cekecegiz. Nv yi arayacagim baya.

Ui ve benzeri detaylar da modcularin elinden oper. Bu hali ile oynarsam direk kanser eder beni. Modlanmadan dokunmayacagim. Skyui ve digerlerini bekleyecegim.

Texturelara da bir el atmak lazim. Konsol tier pc de bile. Onlarin yapimi uzun suruyor ama. Neyse, o acele bir sey degil. Zaten simdi de kotu gozukmuyor.

Yayinlasinlar su mod kiti de isimize bakalim. Gene 3 ay sonra gelmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...