Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

ürüne güvenmekle alakalı tamamen. adamların elinde kaynak olmasa kaynak eksikliğine verirsin. gerek production value olarak, gerek yaratıcılık olarak. öyle bir durum yok. oyunu alacağım zaman 3-5 tane kaynak okudum, karşılığında bir tane tanıtım videosu veya SS yok. neden yok? yapımcı ürüne güvenmiyor çünkü. fallout ismiyle satıyorlar işte sana bana. ürünün gücüyle değil.

ürüne güvenen yapımcının nasıl lanse ettiği, nasıl hype pompaladığına dair 2015'e bakmak yeterli. izleyip şapır şupur ıslandık hepimiz. hiçbirinde oyuna girince aslında öyle değilmiş etkisi olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

bir arkadaşım anlatı,

arkadaşımın arkadaşı, arkadaşları tarafından hep dalga konusu oluyormuş, sebebi de sevgilisinin göğüslerin küçük olmasıymış. şüphesiz bu ayıplanacak bir şeymiş çünkü, kadın dediğinin göğüslerinin büyük olması gerekirmiş. göğüsleri küçük olan kadınları "kadın" diye yanında gezdirmek zinhar olacak iş değilmiş, bu şüphesiz bayalık, basitlik ve aptallık belirtisiymiş, bunu yapan adama "erkek" denilmezmiş, "zamanında samantha foxlarla, pamela andersonlalarla ergen olan bizler" diyorlarmış "bunları -arkadaşının kız arkadaşını kast ederek- kadından saymayız."

heyhat, arkadaşımın arkadaşı, kız arkadaşı ile mutluymuş, evet belki göğüsleri küçükmüş ama onun için büyük veya küçük olmasının hayatı bir önemi de yokmuş, üstelik kızla kaliteli zaman geçirebiliyormuş, kafa dengi olarak gezip tozuyor, bir çok etkinliğe katıla biliyormuş, laf aramızda iş o noktaya geldiğinde göğüslerinden de memnunmuş.

ama arkadaşları durmuyormuş, bunu yanında gezdirerek, k.g.k. (küçük göğüslü kadınlar) lara pirim verdiğini, onların sayısını artırdığını, bu gidişle yakında hiç b.g.k. kalamayacağını, bununda sorumlusunun arkadaşımın arkadaşı olduğunu söylüyorlarmış. verdikleri akılda, b.g.k. bulana kadar kadınsız kalmakmış...
Sosyal ağlarda paylaş

yoo üzülmüyorlar, refund istiyorlar. :) yani birebir kendimize bakarak konuşacaksak zaten ben kendi bakışımı da söyledim.

ha skyrim'in max von sydow'lu teaser'ı gibi birşey olsaydı diye bekledim ama evet, o bugüne dek gördüğüm açık ara en iyi teaser mesela. burada öyle çarpıcı bir teaser yapamadılar.

ha gerçek game trailer deyince benim aradığım şey gerçekçi, oyun içinden nasıl olduğunu gösteren birşeyler görmek. hatta menü pencerelerini görmeyi mekan görmeye bile tercih eden bir insanım çünkü biliyorum ki onlarla da çok vakit geçireceğim oyunun türüne göre.

ha ama senin dediğin tarzda birşey güzel yapılırsa ona da her zaman kapım açık, uzun zamanın en iyi trailer'ı benim için mesela persona 5 trailer bu yıl ilk çıkan. öte yandan announcement teaser trailer'ı facia kötüydü adamların.
http://www.youtube.com/watch?v=wPqSkzNNPIg
ama burada gösterilen herşey yine oyun içinde olan videolardan filan kırpılıp konulmuş, fo4'te böyle bir imkan yok nihayetinde. cgi yapman lazım.

of axe gündem'de halkçı, burada "göbeğini kaşıyanlar"cı, hangisinde roleplay yapıyor merak ediyorum ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ürüne güvenmekle alakalı tamamen. adamların elinde kaynak olmasa kaynak eksikliğine verirsin. gerek production value olarak, gerek yaratıcılık olarak. öyle bir durum yok. oyunu alacağım zaman 3-5 tane kaynak okudum, karşılığında bir tane tanıtım videosu veya SS yok. neden yok? yapımcı ürüne güvenmiyor çünkü. fallout ismiyle satıyorlar işte sana bana. ürünün gücüyle değil.

ürüne güvenen yapımcının nasıl lanse ettiği, nasıl hype pompaladığına dair 2015'e bakmak yeterli. izleyip şapır şupur ıslandık hepimiz. hiçbirinde oyuna girince aslında öyle değilmiş etkisi olmadı.

Ornegin watchdogs, swtor vb. pompaladilar sinematikleri trailerlari oyunlarina guvenlerinden.

Oyunlarda gucendirmedi sagolsunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

watchdogsu, swtoru hatta revelationsi gectim elimizde sahane bir "nuclear" var

https://www.youtube.com/watch?v=oKMrG1NmUZA

su benim gelmis gecmis izledigim en iyi 3 trailerdan biri net, sarki secimi sahne secimi falan hersey super, kojima nasil ayptigini analtmis surda

bol miktar stephanie fan service icerir

http://www.youtube.com/watch?v=ygX4coJUHXE

oyun PC oncelikli yapiliyor, fox engine asiri iyi ve konsol versiyonlarinin uzerinden buldozer gibi geciyor, gameplay asiri iyi hani piyasadaki 100 oyunun 99undan ustun, verilen sozler, ortaya cika ndetaylar filan muhtesem otesi... eee sorun neydi?

a-)kojima butun oyuncu isteklerini karsiliyip mukemmel oyunu yapicam diye 80 milyon dolar gomup engine + tech demo + chapter 1 ve 2-3 chapter 2 mission disinda hicbirseyi yetistiremedi delaylere ragmen, oyun parca pincik halde yarim bri sekilde piyasaya cikti, studyosuna konami kayyum gibi baskin yapti, kojimayi sepetledi

b-)fox engine asiri iyi ve saglam optimizasyonlu olmasiyla beraber tam gelistirilemedi, buyuk alan renderlarinda dipdibe bina renderi sorunlu o yuzden haritalar 4-5 minik binanin oldugu kamplar + ucsuz bucaksiz hicbirsey olmiyan mekanlarla dolu, 2 haritayi toplayinca bi fallout 3 edemiyor

trailerdan hype yedik, the game olucak ezip gecicek piyasayi dedik bakin ne oldu simdi? bosuna "urune guvenmiyorlar" tatavasi cevirmeyin yani, kojima gitti oyunda kullandigi hemen hemen butun cutscenelerden kes yapsitir yapip yukardaki gaz traileri yaptida ne oldu? neyin ne olucagi belliydi birde ustune gevsek tuttu bu yuzden aylar oncesinden leakler geldi

hem iyi grafik olucak, hem immersion mukemmel olucak, hem sahane gamplay olucak, hem openworld olcak, hem trailer kasilicak olme essegim olme, witcher disinda bole ornek yok hani (ki gameplay boktan aka gerald may cry tier), ha bide adamlar polonyali yani avrupada maliyetlerin en az oldugu ulkedeler, butun avrupanin ara elaman acigini temin eden ulke hani bi zahmet amerikan veya japon bazli firmalarla ayni olmasin giderleri adsfasdf, marketing haric 13 milyon dolara malolmus koca witcher 3, buna kiyasla kojima iste 80 milyona %40 ini yapabildi hayalindeki oyunun sdfasda
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada withcher'ınki op yazana göre, asscreed'inki de op mu bilmiyorum ama özel yapılmış da olabilir. burada da adamlar o 1dk'lık tv spot'u yaptırdı işte öyle. ha daha iyi yapılabilir mi, yapılabilir ama "facia kötü, herkes iyi bu kötü" denecek bir durum yok. bundan fazla kaynak ayrılacak bir durum yok zaten oyun kendi hype'ını yapıyor ürün ve şirketin geçmişi insanları sardıysa.

cgi için oyuna gelecek insan modelini zaten istemiyorsunuz "bunlar için oyunu sığlaştırıyorlar" diye zaten. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

iyi güzel diyorsunuz da adam metal gear veya witchera hangi oyun içi enstantanelerden kolaj yapacak, ki yaptılar da zaten.

atla koşan geralt, kılıçla ağır ağır yürüyen geralt, orman manzarası, dağ manzarası, şehre atla koşan geralt...

eee, bir şey ifade etmiyor kimseye, witcher serisi nr bu demek, ne de bunlar heyecan yaratacak şeyler. öyle olunca değişik atraksiyonlu büyük bütçeli şeyler yapmak lazım ki, w2 nin ikici yapılan olması lazım, gemili olan videosu muazzam bir iş, ama işte ...

burada ise gösterdikleri, marka değerini oluşturan ve görünce heyecan yaratan şeyler, deathclaw, vertibird, powerarmor, köpek, garaj...

tamam iş olarak, witcher serisi değil ama bunlarında görülmesi önemli
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Biraz daha anlat feamer heyecanlı oluyor. Same tacticsle fallout oynayanlar vs edebiyatı yapacaktım da, senin hikaye daha keyifli çıktı ya.

Ayrılıyorlar mı sonunda?

aslında fabl olsaydı sonu daha güzel olacaktı, şöyle ki:

küçük bir sıpa iken yediği iri taneli arpalar dan başka bir şey yemeyeceğine dair inat eden eşek acından ölürken, aç karnını doyurmak için samana talim eden diğer eşek yazın gelmesi ile arpalarına kavuşmuş...

ölen eşekte mundar olmamış bu arada, kesim sucuk yapmışlar, köfte yapmışlar, gecenin genç saatlerinde d3 ve wow kuyruklarında bekleyen insanlara satmışlar...

true story
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...