Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

is durumlari - yurtdisinin baymasi

logtrig

Öne çıkan mesajlar

beyler is durumlariyla ilgili kafanizi agriticam.
yas 26. Mezun olduk 3 sene once ise girdik hala ayni bankadayim. 5 aydir da ayni bankanin irlanda ofisindeyim.
durumlar iyi, expat kafasi evimi oduyolar cebime harclik sirtima canta hepsini veriyolar. Bu sene sonuna kadar burdayim, sonrasi belli degil. banka tr ofisini kapatiyor ama satis sureci kim alicak falan belli degil, dondukten sonra da akibetimiz ne olur bilinmez.

buranin havasi cok boktan, gercekten hava insani depresyona sokabiliyormus, temmuz boyunca 14-15 derecelerde seyretti, 2 gun once 8 dereceyi gorduk. Montla takiliyorum surekli, yaz gormedim adam gibi, hastalik falan da cabasi. Sehir de ufak zaten sosyal ortami da iyi yapamadim, normalde iyi oldugum konu ama buraya gelince evden ise isten eve giden bir tip olup ciktim. anca ziyarete gelen arkadaslar olunca egleniyorum.

is hayatindan da kurumsalliktan da baya baydim. soyle bir dusunce var kafamda bir suredir. Anavatana donup oss kasip ilk 500 e girip 2000-3000 lira burs veren okullara kaydolup, akabinde duzgun bi okulda da yuksek lisans yapip 1-2 sene boyle bos bos takilmak istiyorum. Bir yandan para da birikir. Sonra tekrar is hayatina geri donme dusuncem var.

ama bunu yapmayip irlanda'dan baska yerlere de ziplayip yuruyebilirim ama onu da gercekten istiyor muyum onu da bilmiyorum. Gerci o da kolay olmaz su an burada calistigim kadin da benim hakkimda cok guzel yorumlar yapmayacak diye dusunuyorum.

Tr'ye donme lan mal misin diyen insanlar da cok bazen ben de oyle diyorum da is hayatindan cok sikildim. Ne yapayim hacilar bi yol gosterin.
Sosyal ağlarda paylaş

mutlu olmadıktan sonra hiçbirinin önemi yok abi.

ne kadar tatava yapılırs yapılsın.

yurtdışına gidip yerleşen ne kadar eşim, dostum, iş arkadaşım varsa HEPSİ mutsuz.

durumları daha iyi.
ortamları daha iyi
daha çok para kazanıyorlar.

günün sonunda mutsuzlar.

mutsuz olduktan sonra bir sonraki jenerasyona yatırım yapıyorsan anlarım ama onun dışında tırışka.

bu kadar gitme etme konusunda hevesleniyorum. öküz gibi de imkanım var. ama gidip mutsuz olucam diye inanılmaz geriliyorum. mutsuz olduktan sonra çünkü gerçekten benim için hiç anlamı yok para gelmiş şöyle olmuş böyle olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

bos bos takilma planin cok guzel. para var demek ki.
bos bos takil ama baska yerlerde takil.

abi para da yok zaten bu rahatlik nereden geliyor bilmiyorum, oss bursuyla kendimi finanse edeyim diyorum.
biraz yalniz kaldim burada ondan heralde boyle hissediyorum. bir de yazin herkes deniz kum gunes tatil anilari resimleri falan ben burda montla olunca bi garip oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

25-30 sene icinde yasadigin kulturu birakip baska yere gecince bi afalliyosun. Yabanci dilin ne kadar iyi olursa olsun farketmiyor, kultur farkliligindan patliyosun. Insanlari kendine yakin hissetmede sorun yasiyosun cunku sana anlamsiz geliyo bulundugun yerdekilerin huyu suyu kulturu.

Cevremde kim gitse mutsuz oldu kismi bu yuzden dogruluk tasiyo.

Onun disinda bunlara cok takilmiyosaniz, Turkiye'de asosyaldim, burda da olurum lan nolcak diyosaniz mesela sikinti olmuyo mutluluk.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Abi yanlis anlama da bildigin kezban olduklari icin mutsuzlar.

Kibariye dinleyip rakiyla kebap yiyemedikleri icin mutsuzlar

Turkun barzosu olup kulturle kaynasamadiklari icin mutsuzlar

ne alaka lan. heriflerin hepsi top 10 üniversiteden mezun, canavar gibi en az 2 dil konuşan, iyi işlere girmiş, kültürlü adamlar.

tam zıttı kibariye dinleyenler mutlu oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlis degil aslinda. Ne geliyosa basima cevremdeki Turklerden geliyo yine. Yalniz tek olay da o degil. Alisma sureci sikintili cidden.

Hani gezmeye tatile geliyosan yok oyle bir derdin de artik burada yasicaksan, burada calisacaksan, Ingilizle Ingiliz gibi takilacaksan sikintili olabilir ilk seneler.

@esh hiyarina dedim. hiyar diyorum cunku anadolunun en asil insani olan yozgatliya laf etti. yersen sfsd
Sosyal ağlarda paylaş

oğlum adamın teki kartopu oynarken bıçaklanıyor

abisi zaten geziciyidi biliyorsunuz ayrıca biz şu şu şeyhlere bağlıyız kardeşim suçsuz diye cumhur başkanına mektup yazıyor

19 yaşındaki bir annesiz adam öldürüyor arabayla bağdat caddesinde
polis 1 aydır yakalamıyor zengin diye.

şu ülkeye dönmek burdan gitmek isteyenlere küfür
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...