Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

is durumlari - yurtdisinin baymasi

logtrig

Öne çıkan mesajlar

senko said:

lan okuyunca sinirim bozuldu anasını satıyım
adam irlanda'dan sıkılmış.
abi nası sıkılırsın ya
ben hayatımı geçiririm temple bar çevresinde.

aga canli muzikciler bi bardan cikip diger bara geciyor ardarda, hepsinde ayni playlist var zaten, paso sweet home Alabama ve let it be falan caliyolar, orasi da bi noktadan sonra oeh dedirtiyor. Sabah aksam tiklim tiklim dolu barda adim atamiyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh olayi ozetlemis 2 mesajla.

Ote yandan Avrupa ulkeleri bizim kulture cok ama cok uzak kaliyor Amerika ile kiyaslayinca. Hele benim oldugum yerde hemen hic fark yok gibi. Hos ben bizim gelenek goreneklerimizden kicima roket takarak kactim ama adaptasyon sureci icin faydasi oluyor bazi seylerin benzer olmasi.

ben asil tr'ye 3 haftaligina tatile gittim de, kosarak geri gidecektim ailemi arkadaslarimi ozlemis olmasam. insanlar asiri mutsuz, kendileri farkinda degiller ama yasadiklari hayattan cok mutsuzlar. suratlar asiri asik, okuzluk enerjisi yayarak geziyorlar. hepsi boyle ama. burada mesela bakkala gidiyorsun parka bahceye gidiyorsun karsindan gecen kadin gulumser, zencisi iyi gunler diler falan. tr'de milletin konusmalarina kulak kabartsan hep bi problemden bahsediliyor, hep bir seyde hata var, bir sey kotu ona kufrediliyor falan.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

lan okuyunca sinirim bozuldu anasını satıyım
adam irlanda'dan sıkılmış.
abi nası sıkılırsın ya
ben hayatımı geçiririm temple bar çevresinde.

Gecirirsin de cok zormus senko. sponsorluk falan inanilmaz zormus. mulakatlarda deli gibi ozrluyolarmis. imkani yokmus abi gitmenin. hic deneme bile bence sen, babayi alir oturursun cunku cok zormus.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

ben asil tr'ye 3 haftaligina tatile gittim de, kosarak geri gidecektim ailemi arkadaslarimi ozlemis olmasam. insanlar asiri mutsuz, kendileri farkinda degiller ama yasadiklari hayattan cok mutsuzlar. suratlar asiri asik, okuzluk enerjisi yayarak geziyorlar. hepsi boyle ama. burada mesela bakkala gidiyorsun parka bahceye gidiyorsun karsindan gecen kadin gulumser, zencisi iyi gunler diler falan. tr'de milletin konusmalarina kulak kabartsan hep bi problemden bahsediliyor, hep bir seyde hata var, bir sey kotu ona kufrediliyor falan.

Şu bana da tamamen öyle geliyor. Sokakta gülümsediğim random insanların istisnasız hepsinden aynı şekilde karşılık görüyorum. En alakasız yerlerde bile tanımadığın insanların iyi günler demesi acayip bir olay değil mesela. Ya da en basidinden yanında kalem yoksa bütün sınıf elini çantasına atıyor. Bunlar ufak şeyler olsa da davranışsal olarak daha büyük bir şeye ifade ediyor bence. Yani işin parası, okulu, insan hakları falan kenara koyulduğunda da yine elde harika bir topluluk kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

oğlum adamın teki kartopu oynarken bıçaklanıyor

abisi zaten geziciyidi biliyorsunuz ayrıca biz şu şu şeyhlere bağlıyız kardeşim suçsuz diye cumhur başkanına mektup yazıyor

19 yaşındaki bir annesiz adam öldürüyor arabayla bağdat caddesinde
polis 1 aydır yakalamıyor zengin diye.

şu ülkeye dönmek burdan gitmek isteyenlere küfür

das, ülke boka battı çoktan şimdi o bok ülkenin her hücresine ozmosla geçiyor işte.

ilk fırsatta skerler diyip gitmek lazım, yağmur yağıyormuş, sosyal ortammış umrumda olmaz, olmamalı da kimsenin. can güvenliği yok bu ülkede en başta, daha büyük bir sebep mi olmalı dönmemek için sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de İrlanda'da yaşıyorum yaklaşık bir 8 aydır ve süresiz kontratla çalışıyorum. 5 yıl burda kalırsam vatandaşlığı alırım. Çok extreme bi durum olmazsa, sağlık sorunu, ailesel durumlar veya iş gereği başka bir ülkeye taşınma vs. burada kalırım hayatımdan memnunum.

bi kere insanlar avrupada mutsuz olayına hiç katılmıyorum. Asıl Türkiye'de insanlar mutsuz. Ben 3 ayda bir iş gereği Istanbula geliyorum 2-3 hafta kalıyorum arkadaşlarımı ailemi görüorum ve her seferinde sonlara doğru bir döneyim Dubline e de düzenime kavuşayım, rahatlayayım diyorum. Asıl burası stresli, insanlar gergin, kimse kimseyi sevmiyor. Sokakta etrafta sürekli gergin geziyorum. Sırf bu terror vso layları değil insanların tavrı davranışları, kimsenin kimseye toleransı olmaması.

Eğer bulunduğun ortamın fırsatlarından yararlanmıyorsan, havayı şehiri bahane ediyorsan bence bu nereye gidersen git yine aynı olacaktır. Californiayaya gidersin abi her yere arabayla gitmek lazım çok uzak her yer dersin. Londraya gidersin abi çok pahalı dersin, Tokyoya gidersin abi kimse ile anlaşamiom dil bilmiolar dersin vs.

Hava olayına katılıyorum, havası çok parlak değil ama şu an Istanbuldayım ve buradaki ofise gidiyorum her gün 1 saat leş gibi sıcakta, sıcaktan lanet ettim. En azından Dublinde püfür püfürdüm. Bir de tabi 5 dk yürüme mesafesinde oturuorum ofise.

Havası yazın daha çok mutsuz ediyor, kışı baharı güzel ılıman, fakat yazın da hala ılımanlık devam ediyor ve hava çok ısınmadığı için insan sıcak hava ario öle durumda atlarsın ryan aire 50 euroya güney avrupa ülkelerine bi tatilini yaparsın rahatlarsın gelirsin.

Neyse diyeceğim, üşenme, expat grubu varsa git onlarla sosyalleş 1-2 kere gidersin iyi bir arkadaş grubu edinirsin hayatının en güzel vaktini geçirirsin sonrasında bi anda Dublin snein için harika bi şehir olur. Yoksa herşeye üşenip evde kalıp abi burası çok kötü diyorsan, nereye gidersen git aynı şeyi yaşıcan.
Sosyal ağlarda paylaş

yurtdışında strese girince, mutsuz olunca "kesin ülkeden" vs kafasına giriyorsunuz ama böyle bir durum olmayabiliyor, mesela ben şu aralar depresyon vs çekiyorum ama oturup düşününce lan diyorum ne alakası var ülkeyle, 10 yıldır çektiğim sorun zaten bu.

insanın doğasında var biraz, kafa arada bozuluyor, sonra sebep aramaya başlayınca başka olaylara bağlayıp, yanlış kararlar verebiliyorsunuz.

Yurtdışında yaşayıp, iş hayatından dolayı strese girip, mutsuz olup, geri dönenler daha daha mutsuz oluyor.

O yüzden oturduğunuz yerde düzeltin sorunlarınızı, psikoloğa gidin vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...