Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

is durumlari - yurtdisinin baymasi

logtrig

Öne çıkan mesajlar

logtrig said:

is hayatindan da kurumsalliktan da baya baydim. soyle bir dusunce var kafamda bir suredir. Anavatana donup oss kasip ilk 500 e girip 2000-3000 lira burs veren okullara kaydolup, akabinde duzgun bi okulda da yuksek lisans yapip 1-2 sene boyle bos bos takilmak istiyorum. Bir yandan para da birikir. Sonra tekrar is hayatina geri donme dusuncem var.

ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş sevgili gibi insani bağlantıyı kuramadıysan bayar. benim giden arkadaşlarımdan mutlu olanla olmayanlar arasındaki fark bu. facebookta kaç tane türk kaç tane gavur arkadaşın var.

havasını filan boşver. mis gibi soğuk hava lan. kalın kalın kat kat giyiniyosun bitiyo. pardesüyü çekiyon göbek kapanıyo. bunlar güzel şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

bu ne kadar kapris be birader, mutsuz yaşayın işte. mutlulukta mutluluk. hayat şartlarını belirli bir standarta oturt, paranı biriktir, yatırımını yap sonra istediğin yerde yaşa.

kafaya bak, türkiye ye gelip tekrar sınava girip bir daha okul okuyacağım diyor.

ıslakodun.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkıldığın şeyler hayatın parçası değil, çoğu ülkede böyle.Bence kafaya takmamayı öğren.Burada ne bulacaksın merak ediyorum :) Para durumun iyi sosyalliği güzel ise artık ailen için ne yaparsın nerede nasıl ne iyi olur olarak düşünmen çok daha sağlıklı olacaktır.Yapını bilmiyorum ama emin burası sana b i r b o k k a t m a z.
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

spor yap
dine yönel

hala boşluktaysan

gel burdan 1 milyona daire al kiraya ver

2. sayfaadn atladım

estonyada ilk 2 ay iyidim, sonra anxiety depression falan başladı. akabinde sağlık sorunları

ha geri dönücem yaşıcam hala yani vız gelir ak ülkesini napaym ya hale bak heryer inşaat heryer barzo
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

oğlum adamın teki kartopu oynarken bıçaklanıyor

abisi zaten geziciyidi biliyorsunuz ayrıca biz şu şu şeyhlere bağlıyız kardeşim suçsuz diye cumhur başkanına mektup yazıyor

19 yaşındaki bir annesiz adam öldürüyor arabayla bağdat caddesinde
polis 1 aydır yakalamıyor zengin diye.

şu ülkeye dönmek burdan gitmek isteyenlere küfür

bunu buraya gelip o huzursuzluk ve yarınsızlık hissini yaşamadan öğrenemez. geri gelsin de bize yer açılsın bi kişi.

ÇAY SİMİTİ ÖZLEDİM BÜGÜHÜHÜH diye entegre olamayıp geri gelin de görün ebenizinkini.
http://i.imgur.com/EqS4JOP.webm
Sosyal ağlarda paylaş

Logtrig sen bunun dersini almamış mıydın lan İsveç'te? Culture shock(şu 4 faza bak: https://en.wikipedia.org/wiki/Culture_shock#Four_phases) diye bir şey var olm 1-2 ay da sürmüyor 6 ay - 1 yıl süren bir şey neredeyse.. Sen buraya gelince askerlik derdin de var tabi bi de onu düşün bence =) O motivasyonun olmasın ama önemli bi etken.. Bence etrafında iş bakmaya başla.. hem belki sektör değiştirirsin yeni şeyler öğrenirsin güzel olur hazır oradayken mülakatlara da rahat gidebilirsin. Türkiye'ye döndükten sonra tekrar yurtdışında iş aramak çok zor oluyor. Bence dan dun başvurmaya başla her yere.. ÖSS fikri de çok ütopik.

said:

...
After some time (usually around three months, depending on the individual), differences between the old and new culture become apparent and may create anxiety. Excitement may eventually give way to unpleasant feelings of frustration and anger as one continues to experience unfavorable events that may be perceived as strange and offensive to one's cultural attitude. Language barriers, stark differences in public hygiene, traffic safety, food accessibility and quality may heighten the sense of disconnection from the surroundings

Again, after some time (usually 6 to 12 months), one grows accustomed to the new culture and develops routines. One knows what to expect in most situations and the host country no longer feels all that new. One becomes concerned with basic living again, and things become more "normal". One starts to develop problem-solving skills for dealing with the culture and begins to accept the culture's ways with a positive attitude. The culture begins to make sense, and negative reactions and responses to the culture are reduced
...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...