Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr

Norak

Öne çıkan mesajlar

HH basitlestirilmis hali sole bise:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/47/English_Horus_heresy_spoiler_free_tree.jpg

tum w40k hepsine bakinca iste toplamda 300+ tane roman, 50 civari anthology, 400 civari short story, 60+ audio drama, 40+ novella falan var XD
Sosyal ağlarda paylaş

space wolvesınkiler fena deilde onun dısında karakter hikayesi dinlemelik evren diel warhammer 40k. hanı sole güzel guardsman romanı falan yazsalar hanı o zaman bişiler olabilir ama cok umut vermiyo öle roman acısından.

daha cok gidicen işte codex okıycan wiki okıycan
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ben 7-8 kitap falan okuyup bayağı da lore kastıydım da içim bayıldı sonunda. Hepsini okumak mümkün değil. Kitaplar bir de çok kaliteli de değil. Sürüklemiyor bazen, bırakıp 6 ay sonra devam ettiğim kitap oldu, ki normalde başladığım kitabı nefes almadan okuyup bitiren adamım.

Lore merak ediyorsan horus heresy serisine baksan yeterli. O serinin ilk üç dört kitabında kronolojik bir bütünlük var. Daha sonra seri sarmazsa sadece merak ettiğin lejyonlarla alakalı kitaplarını okuyabilirsin. Horus heresy serisi genelde sadece "oo evrenin ucunda bir sistem var, orası için kapışıcaz" kafasından ziyade ya ordularla ilgili ya da imparatorlukla ilgili info dump yapıyor. İmparator aslında nedir, primarchlar aslında nasıl tipler, lejyonların bazı adetleri ve uygulamaları nasıl konuldu, imparatorluk tarihindeki önemli dönüm noktaları vs. vs.

progamer said:

Warhammer 40k kitaplarını nerden başlamak lazım okumaya? Horus Heresy denilenden mi? Dawn of War oyunları ve böyle genel şeyler dışında çok bilmiyorum. Netten baktım birazda çok karışık ya sdf

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Horus_Heresy_(novels)

Burada sıra var. Genel settingi anlayabilmen için ilk üç dört kitabı tavsiye ediyorum. Sonra beğendiğin orduların hikayelerinden devam etmen mümkün(arada bazı kilit olaylar yaşanıyor onları atlama riskin var ama olsun).
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

space wolvesınkiler fena deilde onun dısında karakter hikayesi dinlemelik evren diel warhammer 40k. hanı sole güzel guardsman romanı falan yazsalar hanı o zaman bişiler olabilir ama cok umut vermiyo öle roman acısından.

daha cok gidicen işte codex okıycan wiki okıycan

Horus heresyi saymassak su direk, kitaplar iyi guzelde grimdark yani olayi, hero filan yok bunda, olmaya calisanlarinda agzina sicilio, grrm gibi oldurup birakmiyor setting. Statuko korundugundan ve essek gibi oldugundan galaksi kimsenin kahramanligi bi haltada yaramiyor, hikaye ilerlemiyor ve 3 kitaota kutarilan minicik sistem baska yerde tek satirda gg oluyor filan

Http://www.youtube.com/watch?v=-MeVxKZBOfM

Sununla baslayin iste
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Horus Heresy'i seneler öncesi okudum, Space Wolves da okudum.Yalnız Horus Heresy'nin devamı niteliğindeki serileri içim kaldırmadı.

Ben Grey Knights'cıyım biraz. Aslında onlarla ilgili kitapları okuyabilirim varsa, çok hoşuma gidiyor onların lore'ları.

Inquisition'ın pisliği yüzünden Grey Knights ile Space Wolf'ların kapıştığı bi kitap vardı. O bayağı iyiydi. Gerçi Wolf'ların gazı çok daha fazla o kitapta. Inquisition'la Grey Knights'ın arası o kitaptan beri bozuk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...