Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:

kizillelma said:

iOS 9 16 Eylül.
Aletinizi hazırlayın.

16gb aleti olanlar bilgisayar kabloyla bağlamadan kurabilecekler mi? yoksa "önce 10gb yer boşalt" mesajı mı alacaklar??

Bu sıkıntıya çözüm bulundu.
Aletine yükleme yapılabilecek.
Başlamdediğinde iOS cihazında hiç kullanmadığın ve az kullandığın uygularlar tespit edilip cihazından silinerek yer açılacak yükleme yapılacak.
Ardından sana bu uygulamaları yeniden yükleyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

tahmin ettiğim gibiymiş, surface pro'ya muadil olarak çıkarmışlar, pricing aynı.

http://www.wired.com/2015/09/head-head-apple-ipad-pro-vs-surface-pro-3/

http://www.wired.com/wp-content/uploads/2015/09/Screen-Shot-2015-09-10-at-11.34.28-AM-582x489.jpg

amerikada surface çok iyi tuttu bu arada, diğer pazarlarda nasıl hiç bilmiyorum ama dizilerde dikkat ediyorsanız hep surface kullanılıyor artık eskiden ipad kullanılırken. güzel hype yaptı ms marketing kökleyerek. reviewleri fln overall inanılmaz iyi. apple'ın pay alma isteği çok mantıklı ama OS'in tablet olmasına şaşırdım. tablet işletim sistemi olan alet business kullanımı nasıl olacak anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

tablet işletim sistemi olan alet business kullanımı nasıl olacak anlamadım.

Bunun cevabı şöyle

Apple IBM ve Cİsco ile stratejik ortaklığa gitti. Hatta IBM çalışanlarını Mac ve iOS ile donatıyor. Yani iş ve tıp alanına güçlü giriş başladı.

Ayrıca nihai hedef iOS un gelişmesi ve uygun an geldiğinde Mac os ile sevişerek yeni bir osun doguşudur.
S.Jobs amcanın vasiyeti bu.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

tahmin ettiğim gibiymiş, surface pro'ya muadil olarak çıkarmışlar, pricing aynı.

http://www.wired.com/wp-content/uploads/2015/09/Screen-Shot-2015-09-10-at-11.34.28-AM-582x489.jpg

amerikada surface çok iyi tuttu bu arada, diğer pazarlarda nasıl hiç bilmiyorum ama dizilerde dikkat ediyorsanız hep surface kullanılıyor artık eskiden ipad kullanılırken. güzel hype yaptı ms marketing kökleyerek. reviewleri fln overall inanılmaz iyi. apple'ın pay alma isteği çok mantıklı ama OS'in tablet olmasına şaşırdım. tablet işletim sistemi olan alet business kullanımı nasıl olacak anlamadım.

tum olimpiyatlarda, oyunlarda vs juriler, hakemler surface kullaniyor ozel programlar ile.

acaip kullanisli gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

surface'da pişmanlık yaşanacak bir kusur yok ya. şu haliyle zaten apple aynı segmente girememiş durumda. tablette iş yapamazsın çünkü. örnek olarak business tarafında en çok kullanılan programlardan biri SAP (TR'de alternatif, nebim var fln fln). tablet işletim sisteminde nasıl sap kullanacaksın abi? olay zaten tek cihaz, bütün çözümler mantığı. bununda şu an olduğumuz noktada cevabı windows. apple masaüstü OS ile çıkartır, windows çalıştırma fonksiyonu olurdu, mac pro gibi business amaçlı kullanılabilirdi opsiyonel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Arkadaslar apple os leri ezip gectigi icin pismanlik yasamaniz normal.

Ben de surface almis olsam ben de utanarak ovme ihtiyaci hissederdim :P

Isin sakasi tabi. Surface guzel, daha genis yelpazesi. Ama ios atagi neler getirir gorecegiz.

adeta kontratağa arkadan yetişmeye çalışan stoper. pencil nedir olm. ceo çıkmış allahını seven defansa gelsin demiş.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Esh said:

Arkadaslar apple os leri ezip gectigi icin pismanlik yasamaniz normal.

Ben de surface almis olsam ben de utanarak ovme ihtiyaci hissederdim :P

Isin sakasi tabi. Surface guzel, daha genis yelpazesi. Ama ios atagi neler getirir gorecegiz.

adeta kontratağa arkadan yetişmeye çalışan stoper. pencil nedir olm. ceo çıkmış allahını seven defansa gelsin demiş.

Abi pencil, hizli not tutanlar icin falan heralde. Henuz ekran hassasiyetinin wacom kadar oldugunu dusunmuyorum.

Eger oyleyse gecmis olsun zaten sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

ben surface i görmemiştim olm nasıl birşeymiş o. böyle bir tablet bulamadığımız için ofiste hala word e mahkum olduğumuzdan lap top kullanıyoruz. biz direk surface a geçelim adliyeye dosyaları içine atıp götürürüm bunu durşmalarda amele gibi tonla dosya taşımak zorunluluğundan kurtarır beni. çok başarılıymış lan surface
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK said:

ben surface i görmemiştim olm nasıl birşeymiş o. böyle bir tablet bulamadığımız için ofiste hala word e mahkum olduğumuzdan lap top kullanıyoruz. biz direk surface a geçelim adliyeye dosyaları içine atıp götürürüm bunu durşmalarda amele gibi tonla dosya taşımak zorunluluğundan kurtarır beni. çok başarılıymış lan surface

tr piyasasında pazarlama ve satış ağı yok gibi. ondan kimsecikler bilmiyir. benim hayatım boyunca aldığım en kullanımlı gadget. kafede otururken ofiste yaptığın her şeyi aynı hızda kısıtlama olmadan şarj derdi olmadan yapabiliyorsun. ben arada gidiyorum boğaz manzarasında iş yapıyorum. sap bile kullanabiliyorsun en ileri olarak gördüğüm. eve geliyorum keyboard u çıkarıyorum, tablet olarak browsing / heartstone fln. elektrikler gidiyor, telefondan internet, keyboard tak 5-6 saat kesintisiz işe devam et falan. göt kadar vücutta fırtına gibi performans var, görüntü ve ekran kalitesi saçma sapan iyi.

ipad'de de bunların hepsi olur kesin ama işletim sistemi biraz soru işareti.

kalem olayının en güzel tarafı iş yaparken defter-kalem taşımaktan kurtuluyorsun, ağırlık yapmıyor. notunu dijital alıyorsun. deftere yazar gibi. cloud üstünde tutuyorsun, defter değiştirdim notum kayıp oldu, notumu nereye koymuştum derdi yok. toplantı notu aldın mesela, forward diyorsun 3 kişiye el yazınla toplantı notları gidiyor, deftere aldığın notları tekrar word veya maile yazman gerekmiyor. yazılan içinden bölgeleri seçip, kopyala yapıştır ile kısa bir highlights haline getirebiliyorsun. iş kullanımı çok fazla yani.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

surface'da pişmanlık yaşanacak bir kusur yok ya. şu haliyle zaten apple aynı segmente girememiş durumda. tablette iş yapamazsın çünkü. örnek olarak business tarafında en çok kullanılan programlardan biri SAP (TR'de alternatif, nebim var fln fln). tablet işletim sisteminde nasıl sap kullanacaksın abi? olay zaten tek cihaz, bütün çözümler mantığı. bununda şu an olduğumuz noktada cevabı windows. apple masaüstü OS ile çıkartır, windows çalıştırma fonksiyonu olurdu, mac pro gibi business amaçlı kullanılabilirdi opsiyonel olarak.

Macbook pro kullananların (iş için kullananları kastediyorum, starbuckstaki hipsterı değil) gördüğüm kadarıyla çoğu arada bir windows açıyor. Ama bugüne kadar windows laptop kullanıp da macos çalıştırma ihtiyacı hisseden görmedim.
Nitekim ios la iş görmek zor. Çok taßaklı yönetici olursun da, bütün sap raporların için ios app yazdırırsın falan, anca öyleleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Surface I cok seviyorum cok isime yariyor ama bu fiyat wifi modeli icin gecerli 3G li modeli cok daha fiyatli surfacein

Ha corei7 bile oluo oda ayri konu herturlu ezer surface
Ama bence normal ipad fiyatindan verilmeliydi pro

Onun disinda toplantilar icin ideal dedigiim gibi suan ipadim bile nekadar cok ise yariyor

Surface i kullanma ihtiyaci duymuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...