Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Bütün iphoneların 1 sene uluslararası garantisi var. Her türlü tamiri yapıyorlar fakat amerikadan alınanlar telefonlar için şöyle bir olay var. Mesela iphone 5'lerde üst tuş üretim hatası vardı. Apple telefonu getirin yenisi alın dedi. Amerikadan aldığınız telefonu Türkiyede garantiye yolladığınızda telefon değişimi yapmıyorlar. Bölgeler farklı olduğundan amerikadan alınan cihazın Türkiyede değişimi yok ama tamir ediyor. Bu bölge olayıda amerika avrupa arası var. Avrupadan alınan telefonlara değişim yapıyorlar Türkiyede.
Sosyal ağlarda paylaş

Us ve eu lte sistemleri farklı diye us iphonelara trde hiçbir yetkili servis hiçbir müdahalede bulunmuyo. O yüzden çalışmayabilir de, sorayım dedim elki net bilen vardır diye

Edit: pil arızalı us iphone5in pilini zorluda değiştirmemişlerdi, hatta cihaz us diye hiçbir şekilde alamayız demişlerdi
Sosyal ağlarda paylaş

US'deki LTE hangi versiyon bilmemekle birlikte LTE advanced (yani 4.5g) olmasa bile telefonlar LTE advanced destekliyse normal LTE de destekler.

Sen sanırım şunla karıştırıyorsun. TR'de bazı samsung modellerinde LTE desteği yoktu eskiden. ama avrupadakilerde vardı.

Iphonelarda hiç olmadı bu fark. Bir de zaten yeni telefonlarda her türlü var LTE.

Radyocu değilim ama LTE sistemlerinin telefonda farklı bir yapı gerektireceğini hiç duymadım.

3G'de olmadı mesela böyle birşey. avrupada da 3g çekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.apple.com/iphone/LTE/#iphone-se

Şurdan anladığım kadarıyla A1723 aldırırsam muhtemelen trde hem garanti hem 4g çalışıcak, A1662 alırsam ikisi de içimde patlıcak. A1723te de daha tr yok ama eu var, tr de gelir muhtemelen diye düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...