Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş ilanı-Yanıma adam arıyorum patidaşlar

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Çerkezköy'de oturan; ihracat operasyonları konusunda uzman olarak yetiştirilecek (ben yetiştireceğim) bay veya bayan ihracat operasyon elemanı alınacaktır.
Ücret 1250 TL net. SGK tam yatırılacak.
Sene sonunda ben en az 1 maaş ikramiye vereceğim (patron değil, ben kendi cebimden vereceğim).
Yemek + Servis var.

Bunun haricinde görüp görebileceğiniz en rahat çalışma ortamlarından birisidir. Mobbing yok,olamaz zaten.

İşyerimiz tekstil ve inşaat yardımcı kimyasalları üreten; bunun 35%ini ihraç eden (ihraç eden de benim), 65%ini de iç piyasaya satan; belli başlı 1-2 üründe dünyada ki 5 firmadan birisi olan bir firma.

Yerimiz Çerkezköy Organize Sanayii Bölgesi'nde.

Yabancı dil(tabii ki en azından İngilizce)olmasını istiyorum.
Üniversite mezunu olup da "ne iş yapayım?" diye düşünen arkadaşlar buyursun gelsinler,görüşelim. Sağlam bir abinizden (ben oluyorum o abi), 4-5 sene sonra şimdi alacağının rahatlıkla 2-3 katı ve fazlasını kazanabileceği bir meslek öğrenecek. İşin tüm püf noktalarını öğreteceğim. Öyle başka firmalardaki gibi "lan bunu bilmesin, boş ver,neme lazım." tarzı ile değil; bir işi iş olarak yapmak için gereken her şeyi öğretmektir amacım.

İş yerimizde internette engelli site falan yok.
sabah 09:00, akşam 18:00.
Cumartesi, Pazar çalışmak yok.
Patron Alevi.
2 oğlu var. Birisi finansa bakıyor, diğeri de üretimi takip ediyor. Yani burası tipik bir patron firması.

Gelecek olan arkadaş bana bağlı çalışacak.
Kapasitesine göre belki şirketin ithalat işlerini de ona öğretip yaptırabiliriz.

Neyse.
Şimdilik bu kadar.

İlgilenenler bana özgeçmişlerini atmak için ÖM atsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

saat 18:00de iş biter,biz de çıkarız arkadaşlar.
ben erken kaçabiliyorum, o ayrı :D
ya işin doğrusu ve daha da ayrıntısı ben ayın zaten en az 10 günü yurtdışındayım.
almak istediğim arkadaş ben yokken kendi işinin patronu olacak.
hatta beni asiste edecek.
"abi seni pakistandan filanca aradı,yüklemenin son durumunu soruyor" gibi kısa ve net bilgi de verebilecek bana.Bu iş sekreterlik işi değil kesinlikle. Yani benim yerime yazı yazmasını,telefon bağlamasını falan istemeyeceğim. Ama ben özellikle yurtdışındayken müşterilerimle irtibatım konusunda bana yardımcı da olacak. Bunun haricinde zaten ihracatı A'dan Z'ye öğreteceğim.

ücretin az olduğunun ben de farkındayım arkadaşlar ama ne yazık ki işverenin ücret skalası böyle."doktora yapan muhasebe bölümü mezunu kıza da 1250 TL veriyorum, bu nedenle alacağımız eleman da bu paradan fazlasını alamaz,ona da bu parayı veririm" deyince ben sadece kendi cebimden sene sonunda en az 1 maaş ikramiye vermek şeklinde bir çözüm önerebiliyorum. Ama orta vadede eğer ki alacağım arkadaş sağlam ve harbiden akıllı çıkarsa ücret pazarlığını bile ben yapacağım patronla.

Bir de gerçekçi olmak lazım. Kişinin 1250 TL'ye girdiği bir işyerinde, 3 sene sonra alacağı ücret 1800-2000 TL civarı olacaktır. Ama benim dediğim şekilde iş öğrenecek olan bir adam vaz geçilmez adam olursa patrona "abi,ver bu adama istediğini" diyebilirim veya bu arkadaş hiç istemememe rağmen başka bir firmaya şimdikinin 3 katına transfer olabilir.

daha önce çok adam yetiştirdim böyle.
biliyorum. aynen böyle oldu.
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Çerkezköy'de oturan; ihracat operasyonları konusunda uzman olarak yetiştirilecek (ben yetiştireceğim) bay veya bayan ihracat operasyon elemanı alınacaktır.
Ücret 1250 TL net. SGK tam yatırılacak.
Sene sonunda ben en az 1 maaş ikramiye vereceğim (patron değil, ben kendi cebimden vereceğim).
Yemek + Servis var.

Bunun haricinde görüp görebileceğiniz en rahat çalışma ortamlarından birisidir. Mobbing yok,olamaz zaten.

İşyerimiz tekstil ve inşaat yardımcı kimyasalları üreten; bunun 35%ini ihraç eden (ihraç eden de benim), 65%ini de iç piyasaya satan; belli başlı 1-2 üründe dünyada ki 5 firmadan birisi olan bir firma.

Yerimiz Çerkezköy Organize Sanayii Bölgesi'nde.

Yabancı dil(tabii ki en azından İngilizce)olmasını istiyorum.
Üniversite mezunu olup da "ne iş yapayım?" diye düşünen arkadaşlar buyursun gelsinler,görüşelim. Sağlam bir abinizden (ben oluyorum o abi), 4-5 sene sonra şimdi alacağının rahatlıkla 2-3 katı ve fazlasını kazanabileceği bir meslek öğrenecek. İşin tüm püf noktalarını öğreteceğim. Öyle başka firmalardaki gibi "lan bunu bilmesin, boş ver,neme lazım." tarzı ile değil; bir işi iş olarak yapmak için gereken her şeyi öğretmektir amacım.

İş yerimizde internette engelli site falan yok.
sabah 09:00, akşam 18:00.
Cumartesi, Pazar çalışmak yok.
Patron Alevi.
2 oğlu var. Birisi finansa bakıyor, diğeri de üretimi takip ediyor. Yani burası tipik bir patron firması.

Gelecek olan arkadaş bana bağlı çalışacak.
Kapasitesine göre belki şirketin ithalat işlerini de ona öğretip yaptırabiliriz.

Neyse.
Şimdilik bu kadar.

İlgilenenler bana özgeçmişlerini atmak için ÖM atsınlar.

Yanlış anlamadıysam eğer:

- 1250 TL'yi Starbucks'taki baristalara veriyorlar, asgari ücret brüt 1273, net 1000 TL zaten şu anda, sene sonunda 1100'e yaklaşır (5 ay kaldı sene sonuna).
- SGK tam yatacak, yemek+servis cümleleri bile falso. (Zaten SGK'yi tam yatırmazsanız da minimum asgari ücret yatırmak zorundasınız, o da 200 TL fark edecek, big deal.)
- 1250 TL maaş verip bir de mobbing yapsaydınız allah aşkına.
- Belli başlı 1-2 üründe dünya markası ama 1250 TL'ye ihracat uzmanı çalıştırıyor.
- Engelli site olmamasını nasıl yorumlayalım?
- Patronunu Alevi olmasının konuyla bağlantisini anlayamadik.
Sosyal ağlarda paylaş

- 1250 TL'yi Starbucks'taki baristalara veriyorlar, asgari ücret brüt 1273, net 1000 TL zaten şu anda, sene sonunda 1100'e yaklaşır (5 ay kaldı sene sonuna).
starbucks'ta kim ne alır bilmiyorum ama geçer akçe bir iş öğrenmek ile starbucks'ta sabahtan akşama kadar ayakta dikilerek çalışmak arasında bir fark olsa gerek.
- SGK tam yatacak, yemek+servis cümleleri bile falso. (Zaten SGK'yi tam yatırmazsanız da minimum asgari ücret yatırmak zorundasınız, o da 200 TL fark edecek, big deal.)
ne yazık ki piyasada o kadar çok iş yeri var ki kaç para verirse versin asgari ücretten sigorta yatıran. 1250 tl'ye başlar, 6 ay sonra memnun eder beni ve işvereni,maaşı olur 1400 TL, sene sonunda 1600 tl.neticede aldığı net ücretten sigortalı olmak uzun vadede çalışanın lehine olan bir durum.
yemek+servis falan da falso değil. bazı firmalar sodexho veriyorlar,onun için yazdım yemeği.
servis konusunu da her firma özellikle çerkezköy'de sunmuyor.bunun için yazdım.

- 1250 TL maaş verip bir de mobbing yapsaydınız allah aşkına.
belli ki çok rahat çalışan bir arkadaşımızsın.mobbing yapılması için ille de 10-15 bin dolar ücret verilmesine gerek yok. mobbing bazı şirketler için bir yaşam biçimi, bir hayat tarzı. sadece yaşayan bilir.
- Belli başlı 1-2 üründe dünya markası ama 1250 TL'ye ihracat uzmanı çalıştırıyor.
çok yanlış bir bakış açısı.fakülteyi bitiren adamın PETKİM'e girip "verin bana 15 bin Lira aylık" demesi gibi bir mantık bu. Gayet açık yazdım, alacağım adamı ihracat uzmanı olarak yetiştireceğim. Okullar bu konuda adam yetiştiremiyor, yetiştirdik dedikleri adamlar eksik. Gümrük beyannamesi ile form a arasındaki farkı bilmiyorlar. ya da hangi ülkeye menşe, hangi ülkeye atr, hangi ülkeye euro 1 düzenlenir gibi basit şeyleri bile bilmiyorlar. işin özü Türkiye'nin önemli eksiklerinden birisidir İHRACAT UZMANI. Ben yanıma alacağım arkadaşı bizzat kendim meslek sahibi yapacağım üniversitenin hangi bölümünden mezun olursa olsun.
- Engelli site olmamasını nasıl yorumlayalım?
birçok şirkette birkaç gazete hariç interenete giriş kontrollü,yasak. bizim şirkette böyle bir engelleme yok. yani istediği zaman, işini aksatmadan paticik'e girebilir arkadaşımız. ama benim bir önceki çalıştığım şirkette hürriyet, milliyet,cumhuriyet ve birkaç haber sitesi hariç giriş yasaktı.
- Patronunu Alevi olmasının konuyla bağlantisini anlayamadik.
şunun için yazdım onu. bütün patronların ortak amacı sömürü düzeninden mümkün olan en az zarar ile faydalanmak olmasına rağmen alevi patronlar her şeye rağmen daha insancıl yaklaşabiliyorlar çalışanlara. halden anlayabiliyorlar. babam kanser dediğimde 3 aya yakın işyerine gitmedim. maaşım ödenmeye devam etti. bunun gibi ayrıntılar elbette insan olmakla ilgili ama alevi patronlar (alevi değilim, sünni kökenli bir aileden geliyorum, dinsizim)birkaç tık daha yukarıda diğer patronlardan bu zamana kadar ki işverenlerimden gördüğüm ve çevremdeki arkadaşlarımın anlattıklarından duyduğuma göre.
Sosyal ağlarda paylaş

şartlar gayet iyi abi başlangıç için... üniversite mezunu adamlar burgerkingde, starbucksta vs. çalışacağına bu tarz işlerle başlamalıdırlar bencede.

büyükçekmece taraflarında falan oturan biri denk gelirse yol olarak uyar. hem 3-4 seneye işi kapıp kuddusi reisin ayağını kaydırırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

abi açıkçası istanbul üniversitesi malzeme mühendisliği vesaire bişeyden mezun olmuş olsaydım ben düşünürdüm bu işi, ha kuddusi beni düşünür müydü onu bilmem sdf

ama bence iyi iş, sonuçta hakikaten hiçbir şey bilmeden mezun oluyor çoğu üniversite mezunu. anca teknik üniden mezun olanlar üç beş bir şey biliyo, yoksa çevremdeki küçük üniversite mühendisliklerinden mezun insanlara baktığımda adamlar stajlarını bile balon yaptı. kuddusi de boün'ün dereceli mezunlarını aramıyo sonuçta, ingilizce bilsin üni mezunu olsun yeter diyo. bence kriterlere askerliği yapmışı da ekle bu arada kuddusi, adamı eğiticem diye alıcaksın 6 ay sonra askere gidicek, sinirlerin bozulur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...