Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş ilanı-Yanıma adam arıyorum patidaşlar

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

asgari ücrete makine müh çalıştıranlar var ondan bence çok iddialı konuşmayalım. bi mühendis için deneme süresi için 1250 ile 1500 tl arası para veriliyor eğer süper kurumsal bi firma değilse. ben işveren olsam 1250 tl'den fazlasını vermem şahsen. daha geçen gün mülakata aldım 2 yeni mekatronik mühendisini. ikisi de marmara mezunu. bırak mühendislik işlerini yürütmeyi çay bile demletmem o arkadaşlara ben. odun girip odun çıkmışlar resmen üniden hiçbirşey katmamışlar kendilerine iş arıyolar. hal bu olunca deneme süresi boyunca ben de işveren olarak kendimi riske atmaz 1250den başlatırdım tabi sürecin ardından faydalı olduklarını görünce arttırmak şart belli bir emek sonucu o kimliği kazanan insanlar sonuçta
Sosyal ağlarda paylaş

dasBock said:

asgari ücrete makine müh çalıştıranlar var ondan bence çok iddialı konuşmayalım. bi mühendis için deneme süresi için 1250 ile 1500 tl arası para veriliyor eğer süper kurumsal bi firma değilse. ben işveren olsam 1250 tl'den fazlasını vermem şahsen. daha geçen gün mülakata aldım 2 yeni mekatronik mühendisini. ikisi de marmara mezunu. bırak mühendislik işlerini yürütmeyi çay bile demletmem o arkadaşlara ben. odun girip odun çıkmışlar resmen üniden hiçbirşey katmamışlar kendilerine iş arıyolar. hal bu olunca deneme süresi boyunca ben de işveren olarak kendimi riske atmaz 1250den başlatırdım tabi sürecin ardından faydalı olduklarını görünce arttırmak şart belli bir emek sonucu o kimliği kazanan insanlar sonuçta

Neyi riske atacaksın ya ne kadar dandik firmalara sahipsiniz.

1250 tl ne lan. Adamı yanıma yancı alsam benle gezip tozup yancılık yapsa bana 1250 tl den daha maliyetli olur aylık.

Bu ne köle mi arıyorsunuz. İlk 3 ay zaten denenir sözleşme yapılmaz dilediğin an çıkarabilirsin iş verenin hakkı budur zaten.

Fakirlikten ölüyorsunuz çalışan insanıda fakirliğe mahkum ediyorsunuz ya.

Denenecek uni mezunu insana asgari 2.000 TL maaş veriyorum ben. Beğenirsem 3.500 tl ile başlayıp her sene %10 zam yapiyorum.

Yaptığı proje başına % alıyor ayrıca.

Satış elemanı ise 1.500 TL maaş + SGK

Yaptığı satış başına 100 TL kar.

10 satış yaparsa ayda (Sattığı ürün 1100 TL)

2.500 TL alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Fin said:

bu nasıl bi admin ya
greater saçmalık element adeta
istanbul'da 1250 liraya çalışmayı savunmak tam taşralı kafası.
üniversite mezunu almayan hizmet sektörü bile o skalayı geçiyor.
türkiye de fail olup ingiltere ye göçmen gitmiş bir admin :D di banlama ltfn

Fail olmus derken ? Ingiltere'ye baba parasiyla falan goctum saniyosun heralde...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada fin, çeto olmasına rağmen haklı buluyorum ve iş öğrenmek için güzel fırsat. Ortalama bir üniversiteden yeni mezun tecrübesiz birisi için mis gibi ticaret öğrenme şansı. Bok atmayın yani, maaş bu azsa sen girip çalışma ama birçok kişi için bence büyük şans. Maaş için değil, ticaret öğrenmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

sipeyskeyk said:

Fin said:

bu nasıl bi admin ya
greater saçmalık element adeta
istanbul'da 1250 liraya çalışmayı savunmak tam taşralı kafası.
üniversite mezunu almayan hizmet sektörü bile o skalayı geçiyor.
türkiye de fail olup ingiltere ye göçmen gitmiş bir admin :D di banlama ltfn

Fail olmus derken ? Ingiltere'ye baba parasiyla falan goctum saniyosun heralde...
yok be, takılıyorum. Ne bileyim fail oldun mu olmadın mı, tanımıyorum ki.
Sosyal ağlarda paylaş

'Gelin iş öğrenin aynı zamanda maaş alın'

Bu kapitalist düzende insan kandırmak için uydurulmuş muhteşem bir yalandır.

Fakir işletmeler iş bilen ve yetenekli insan'a maaş ödeyemeyecekleri için iş bilmeyen ama 7 günde yapacağı herşeyi öğreteceğin bu sayede de düşük maaş verecekleri bir köle ararlar.

İşin neyini öğretecen allah aşkına?

Kursa mı gönderceksin, yurt dışında eğitim mi aldırcaksın, bu adam lamborghini motoru mu üretecekde sen buna motor detaylarını matematik hesaplarını öğreteceksin.

Öğreteceğin tek şey Ahmeti arican şunu sorcan ordan fiyat aldıktan sonra bana söyleyecen ben sana tamam yada hayır dicem sen mehmeti arican bu sefer öyle oldu böyle oldu.

Bu ne ya iş mi ki bu da öğretmen lazım.

İthalat detayı. Bu nedir ya ürettiğin mal güzelse tanıttıktan sonra herkes alır. ithalatınıda yaparsın ihracatınıda.

Şunu bir ressam yazsa anlarım yanında eğitim alırsın yada ne bileyim muhteşem el becerisi ve teknik detay gereken işler.

Çağrı merkezine eğitmek amacıyla eleman alınacaktır gibi bişey bu.

Neyini eğiteceksin allah aşkına. Firma fakir adam gibi çalışacak alamıyor.

Kudduside kendisine orada amelelik edecek birini arıyor.

Bugüne kadar orada tekmiş belli patrona yalvarmış ya birini alalım ayak işlerini falan yapsın vallaha çok yoruldum diye.

Patronuda 1250 tl veririm o kadar diye şans vermiş işte. Oda ballandıra ballandıra anlatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

karamürselidelihamdi said:

sipeyskeyk said:

Yorumlamayalım mı mal mıyız biz
çene yapacağına eleman bul
Nereden bulayım, başka şehirdeyim zaten. Ben gençler fırsattan yararlansın diye çene yapıyorum.
7 sayfa oldu kimse çıkıp ben gelirim yada bir tanıdıgim civa gibi delikanlı var demedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...