Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yükseklisans tutmadı, askerlik durumuyla ilgili sorular

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Evet efenim, tecil bitti bitecek, son çare yükseklisansa başvurmuştum, bugün sonuçları geldi yedek listesinin sonlarındayım sfg

Şimdi türlü türlü sorularım var. 30 eylül 2015 tarihinde tecilim sona eriyor fakat ben haliyle gitmek istemiyorum. Önümde 2 ihtimal var. Birincisi hala başvuru şansım olan tezsiz yüksek lisans bölümlerine baktım, 2-3 tane fiyatı uygun gibi gibi olan buldum (abuk subuk üniversiteler tabi). Bunlar olursa zaten muhtemelen bi sıkıntı olmaz. Uygun bulduğum fiyatlar da bu arada dönemlik 2500 tl, senelik 4000-5000 tl gibi şeyler. yine bile pahalı tabi de idare edecez artık. Bildiğiniz daha ucuza girmesi kolay var mı önce bi bunu sorayım, bir de eğer ki yüksek lisans tutmadı;

Ben yoklama kaçaklığı ve bakaya kalmak arasındaki farkları anlamadım. Bir de bu durumda başıma neler gelir? Yoklama kaçağı olursam ne olur, bakaya kalırsam ne olur? Yaş 26.
Sosyal ağlarda paylaş

yoklama kaçağı yeni mezunlar için eğer mezun olduktan sonra ilk defa yoklamaya gitmezsen

tecil yaptırdıktan sonra tecil bitiminde askere sevk edilecekmişsin gibi işlem yapıyorlar. yani eğer tecil kağıdındaki tarihten önce askerlik şubesine gitmezsen bakaya kalıyorsun. yeni yıla kadar gitmezsen para cezası başlıyor
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi olay tamamen şöyle oluyor. 3 sene kaçmış biri olarak yazıyorum.. Eğer tecilin bittiyse ilk yakalanmaya kadar yoklama kaçağı oluyorsun ; bunda herhangi bir ceza ,problem yok ama yakalanırsan sana diyorlarki 15 gün içerisinde git yoklamanı yaptır , eğer mesai saatleri içinde yakalanırsan kolundan tutup şubeye götürüyorlar ve yoklama yaptırıyorlar. yoklamanı yaptırdıktan sonra eğer şubeye gidip hadi beni askere yollayın demezsen , bakaya oluyorsun. bunun şöyle bir durumu var yakaladıkları yerde seni şubeye götürüyorlar , senin askerlik işlemlerini başlatıyorlar vs. eğer bunlar olduktan sonra hala askere gitmezsen işte o zaman asker kaçağı oluyorsun ve hakkında yakalama çıkıyor ve cezası var.

not: bakaya düştükten sonrada para cezası işliyor kaçtığın süre boyunca
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...