Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

yumy said:

beyliş vs sansa

Samimi buldum beylişi Sansa'ya açıklarken. Bence de Ramsey'in o kadar sapıtacağını düşünmedi, bilemedi. Sansa'yı kullanıp sıcak denizlere akacaktı vadiyle, yine yapar bir şeyler zaten de şimdilik Sansa'ya şüphe tohumları ekmekle yetindi gibi. Bir de gerçekten Sansa'ya karşı bir zaafı var mı yok mu hala tam kestiremiyorum, en anlaşılmaz karakterlerden şu herif.

adam KERHANECİ abi nasıl düşünemesin

Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Jorah o yara ilk oluştuğunda niye direkt kesmedi ki bilekten zaten açıklamışlar mıydı? Kurtulunmuyor muydu öyle?

Kolunu keserse kaliisisine yardım edemez, hayatının kurtulacağı da garanti değil (hastalık yayılmış ama etkisini göstermiyor olabilir). O yüzden kendini feda ediyor işte, daha westerosta rolü olacak bence.

Children of the forest ve ak sakallı ağaç amca

said:
Neydi abi bunların olayları şimdi? Bende pek bir gaye ve sürükleyicilik uyandırmadılar. Ormancılar niye bizimkilere hayatları pahasına yardım etti? Gerçekten nesilleri tükendi mi şimdi orada ölünce bu kadar kadim ırkın? (Bir de bu arkadaşlardan nature bazlı da bir iki spell bekliyordum, hepsi destruction skill tree gitmiş, olmadı lol)
Amca desen Bran'e ne kattı tam olarak? 1-2 geçmiş gittiler geldiler "aman çok kaptırma,şişede durduğu gibi durmaz" falan gibi geçti sahneler hep. Bran şimdi o ağaç olmadan yapabilecek mi bu geçmiş yolculuklarını? Her şey ucu açık kaldı sanki.

Orman çocuklarının tabii ki soyu tükenmedi, ama koca bi enclaveleri yok oldu gitti işte. Ki onlar da greenseer kesin biliyorlardı ne olacağını, suçluluk hissettikleri için self sacrifice kafası olabilir kitapta anlatacaktır GRRM.

Branın illa o ağaca ihtiyacı yok zaten çok güçlü bi greenseer, başka ağaçlarla da networkü tapleyecektir. Amca jojen gibi görevini tamamladı öğretebileceği kadarını bran a öğretti öldü, jojen gibi geleceğini görmüştür heralde. O şişede durduğu gibi durmaz kafası da scifidan arak, şu VR a bağlanıp gerçek hayatı unutan junkie konseptinin westeroslusu lel.

yeni kızıl

said:
Nereden nasıl peyda oldu, doğuda zaten tanrılar yok mu insanların taptığı? Çok iyimser değil mi khaleesi'yi takip edenleri yeni bir tanrı inancı altında birleştirmeye uğraşmak. Hiç Tyrion'luk durmadı bu hareketler. Tyrion karakterinin ölümcül dönüm noktalarından birisi oldu bu rahibe bence.

Volantis baş rahibesi gelen, en azından dizide öyle tanıttılar kitapta böyle bi karakter yok (ya da var bi gelen ama seksi bi jew değil asd). Tyrion ın volantis sahnelerinde diğer preacherın konuşmasını gördük, köleler arasında mother of dragons bizi kurtaracak çok yayılan bi söylev. Essosun bütün şehirlerinde 1 özgür insana 3-4 köle falan var, danyi allahın kızı diye tanıtıp birlikte yakıp yıkıp "özgürlük götürecekler" oraları belli.

beyliş vs sansa

said:
Samimi buldum beylişi

Kardeş twinsdeki freylerin köprüsü satılıkmış, bana 500 lira gönderirsen köprüyü senin adına satın alabilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

5. bölümün özeti:

Eline Powell ve cana şifa ruha gıda göğüsleri... Bianca ismi anca bu kadar yakışırdı birine.

geceden saba övgüler düzülesiciye bu varlığı, her ne kadar gönlümüz elvermese de bir kenara bırakarak neden böyle bir giriş yaptığıma gelmek istiyorum.

çünkü gayet çapsız, bayağı, adi ve düşük kalite çıkarımlar, çözümlemeler, bağlamalar ve dahi diyaloglar ile ruha ızdırap, cana eziyet bir dizi gecesi anca sevgili Eline Powell'ın Botticelli'nin Venüs'ün Doğuşu gibi arzı endam etmesi ile çekilebilirdi, bu yüzden emeği geçenleri tebrik ediyorum.

nice sonra birisi s06e05 şi sorduğunda aklıma sadece Eline Powell gelecek ve korkarım ki, gidişat onu gösteriyor, bütün 6. sezon içinde geçerli olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

baelish'i samimi bulmak hehehehehehe

onun samimi olduğu tek sahne vardı galiba o da varys ile tahtın önünde konuştukları sahne

ben de diyorum bu adam dizideki karakterleri nasıl kandırıyor

Şu çok doğru. Adamın dürüstlüğüne inanan varsa, Sansa beyinlidir, çok net.

Sansa ekibi toplayacak, Ramsey'nin karşısına çıkacak. Baelish yan yan gülerek karşı tarafa geçecek. Sansa da, Longshanks Edward karşısındaki William Wallace gibi, tek başına kalacak.

Sosyal ağlarda paylaş

s06e05 son sahne değerlendirmelers

axedice said:

said:
gelelim zurnanın zırt dediği yere: heyecandan tam anlayamadım, gece bir daha seyredicem ama, raven bran'in marklandığını görünce "hadi anacım seni mezun ediyoruz artık" deyip direkt oraya bağlandığına göre, winterfell sahnesinden son bi bilgi geçirmek istiyordu bran'e, ve o bilgiyi alamadan hodor'u verdik gaddemit :((( o bakımdan 6. bölümde meera bunu tipi altında çekelerken bir süre daha transta kalacağını ve her ne görmemiz lazımdıysa göreceğimizi düşünmek istiyorum. o flashback'in sebebi hodor olamaz, o daha ziyade sonucu gibi geldi bana... diğer yandan kuzeyin ve kara kışın ortasında, summer olmadan, hodor olmadan, biri felçli iki cılız çocuk naapıcak onu da bilemedim. biriniz yazmış yukarda benjen çıkıp gelecek diye, valla ne iyi olur...

Orası daha çok zaman loopunu kapatmak için gittikleri bi anıydı. Time is a flat circle muhabbeti, orda olmak zorundalardı. Zamanın akışı içinde olay örgüsü hep bu şekilde gelişti, gelişiyor ve gelişecek. Görmemiz gereken ekstra bişey bence çıkmayacak o sahneden, hodorun hodor olabilmesi için warglanması gerekiyordu işte.

iyi de anacım bloodraven bran'i sırf zaman loopu kapansın diye götürmedi ya oraya? vardır adamın story telling ile alakası olmayan, tam da bran ile ilgili hayallerine cuk oturan bi amacı diye düşünüyorum ben ısrarla. yoxa yani kapıda white walkerlar ve zombi ordusu varken laf olsun diye oraya geri gittiler, ay bir de gitmişken karambolde hodor'u hodorladılar, böyle salak bi hareket yakışır mı kargaya? bu iş burda bitmez, bitemez, bitmesin pls.

axedice said:
Çok feci. Direk ilk cümlesi şu karakter şu şekilde ölüyor şeklinde. Sevdiğimiz karakterlerden de ölen var sevmediklerimizden de.
ay bakmiym o zaman, zaten teori kumkuması oldum, baya heyecandan yiyor :/
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

5. bölümün özeti:

Eline Powell ve cana şifa ruha gıda göğüsleri... Bianca ismi anca bu kadar yakışırdı birine.

geceden saba övgüler düzülesiciye bu varlığı, her ne kadar gönlümüz elvermese de bir kenara bırakarak neden böyle bir giriş yaptığıma gelmek istiyorum.

çünkü gayet çapsız, bayağı, adi ve düşük kalite çıkarımlar, çözümlemeler, bağlamalar ve dahi diyaloglar ile ruha ızdırap, cana eziyet bir dizi gecesi anca sevgili Eline Powell'ın Botticelli'nin Venüs'ün Doğuşu gibi arzı endam etmesi ile çekilebilirdi, bu yüzden emeği geçenleri tebrik ediyorum.

nice sonra birisi s06e05 şi sorduğunda aklıma sadece Eline Powell gelecek ve korkarım ki, gidişat onu gösteriyor, bütün 6. sezon içinde geçerli olacak...

Feamer ne güzel konuştun, ne kadar iyi tasvir ettin Eline Powell'ı...
Sosyal ağlarda paylaş

sezonlaaar önce bran ile ilgili teori yumurtlamıştım

dragon rider olacak bu herif diye, karganın yukarıdaki lafından huylanarak. hikaye hiç o tarafa gitmiyor artık ama ya bana malum olmuştuysa? ister misiniz meera ile bran'i kara kıştan drogon kurtarsın? :P
*reytink reytink*

ay bi de

greyjoy bölümü

baayaa tırpanlamış herhalde kitaptan. yoxa dizide yayınlananın çok özet hali "herif 6. sezonda ortaya çıkıp kral oldu" şeklinde. böyle şey m'olar? bu mu dizicilik?

bi de dayanaksız tahmin fışkırtayım, adettendir:

remzi bu sezon ölür. çok açıldı piç. cezası kesilecek.
hala umber'lerden medet umasım var ama du bakalım...

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...