Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

hodor

Hodorun hep zeka geriliği olduğunu düşünüyordum ama garip geliyordu. Çünkü sadece tek kelime konuşabilecek kadar zekasız adamın söylenenleri de anlamada zorlanması lazım.
Sanırım hodor da bir tür konuşma bozukluğu var. Kafa travmasına bağlı broca alanında hasar oluşmuş olabilir. Böyle hastalarda zeka ve entellektüel işlev gibi becerilerinin hepsi korunuyor ama konuşma becerisi kayboluyor.
Daha önce hodor gibi konuşan birkaç hasta görmüştüm. Bir tane adam aynı hodor gibi herşeye "anladım" diyordu. Adın ne? -anladım. Kaç yaşındasın? -anladım. Bugün günlerden ne? -anladım.
Başka bir kadın da herşeye "ama" diyordu. Ama hodor gibi tek kelime cevap vermiyordu. Vereceği cevapta kaç kelime varsa o kelimeler yerine "ama"yı kullanıyordu. Hiç okula gittin mi? - ama amaaa amaa ammmaaa ama ama (Çok okumak istedim ama babam göndermedi" demek istiyor.
Böyle durumlarda çoğu zaman hasta hep aynı kelimeyi söylediğini fark etmiyor. Normal bir şekilde konuştuğunu düşünüyor. İletişim kuramadığını fark ediyor ama diğer insanların söylenenleri anlamadığını düşünüyor. Böyle durumlarda hastaya kendi ses kaydını alıp dinletiliyor ancak o zaman fark edebiliyor. Kendi ses kayıdını dinletikten sonra yaşadıkları şok inanılmaz oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

güzel bölüm.en azından sırf aktörlere screen time vermek için içi boş sahneler yoktu.ayrıca dorne ve dany olmayınca diziyi izlemesi daha keyifli oluyor herseferinde.

jon'un geri dönmeyeceğini düşünmeye başlamıştımki neyseki döndü sonunda.ama davosun gidip melise spellbookta res varmı diye sorması ve jon ile bukadar ilgili olması saçma duruyor karakterlerin arasındaki ilişki seviyesi ve bağa bakarak.

wildinglerin tamda kapı kırılırken ortaya çıkması,geçen bölüm tam anında brienne in atla çıkagelmesi falan artık çok cheesy olmaya başladı.bukadar dramatize etmeye ve hollywoodlaştırmaya gerek yok her sahneyi.

roose un ölümü de baya aceleye gelmiş.hani roose un ramsaye bukadar kendini kolay hedef haline getirmesi falan pek aklıma yatmadı.sonrada cici annesini ve kardeşini öldürmesi ramsaynin. hernekadar ramsay sosyopat olsada bukadar basit olmuyodur eminimki kitapta.ortada boltonların kuzeyi ellerinde tutmalarının sebebi olan red weddinge ortam hazırlamış bi bolton-frey alliance ı var sonuçta.

arya bölümleri uzun zamandır sıkıyor beni.ama kitaptada çoğu kişinin aksine pek hoşuma gitmiyordu zaten arya chapterları.dahada sıkıcı hale getirmişler diyebilirim sadece.

euron'un (kitaptaki favori karakterim) diziye dahil olması mutlu etti.kingsmootu iple çekiyorum umarım piç etmezler.buarada euronu oynayan aktör biraz fazla genç kalmış balonun yanında.theonun yaşında duruyor adam.umarım euron u güzel bi şekilde kullanırlar.

tyrionun sahnesi ilginçti.dragonların valyrian kanı taşımayan insanlara bukadar uysal davranması pek sık olmuyor.bikaç komplo teorisi var mad king'in annesine duyduğu şehvet veya çocukluğunda gördüğü dragon rüyaları sebebiyle.ancak pek sanmıyorum ben.tyrion un karakterini güzel kılan aralarındaki nefrete rağmen babasına en çok benzeyen tyrion olması bana göre.

bran'ın rüyalarıda şimdilik sadece ufak bi teaser olsada ilgi çekici duruyor.umarım bu ve tower of joy ile sınırlı kalmaz.ha bide şunu ekliyim.mademki s.ke s.ke flashback sahneleri yapıcaktınız,neden en başından beri çoğu flashbacki ve fever dreami es geçtiniz diye sorarlar adama.

Sosyal ağlarda paylaş

niye stannis ölünce geri gelmesini istemedik? niye melis stannis'i diriltmek bile istemedi? niye snow ölmesin, buradan çok pis yürürdü dedik?

bizimle aynı sebeplerden işte davos'un uğraşı

melis de davos da hep yanlış ata oynadıklarını fark ettiler, snow'un lider olması gerektiğini de

muhabbet çok tırttı ama evet, davos'un res pls çağrısı yerine melisten atak beklerdim.

Sosyal ağlarda paylaş

melis

Ya abi. Gerçekten koskoca jon snow un dirilmesi bu kadar mı zevksiz verilebilirdi. İnsanlara çocuğunu yaktırmış melis ser davos denen hıyarın gelip hadi sacıt sen bu işi kotarırsın demesini mi bekliyordu yani. Bölümün tek iyi yanı 2 tane leş karakterin ölmesiydi, bu sezon zayıf başladı bakalım hayırlısı. White walker ları bekliyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

niye stannis ölünce geri gelmesini istemedik? niye melis stannis'i diriltmek bile istemedi? niye snow ölmesin, buradan çok pis yürürdü dedik?

melis de davos da hep yanlış ata oynadıklarını fark ettiler, snow'un lider olması gerektiğini de

muhabbet çok tırttı ama evet, davos'un res pls çağrısı yerine melisten atak beklerdim.

onlar biliyorlar mı öldüğünü ki
Sosyal ağlarda paylaş

2

allahtan öm lerı acmamısım spo yıcekmısım
jonun dırılmesı olmadı, hani warg olur kurtta yasar faland yıodumda
yemedı peh

grrm çok bozdu çok, madem dirilticen öldürtme olm. şimdi 231451312 bölüm boyunca jonun olmeyecegını bılıorz, nıe cunku dırıltılıo.
oldur resle oldur resle

tyrion muhtesemdı gene her bolum gıbı keske daha cok osla

Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

abi hadi melis anladıda davos nerden anladı? azor ahai diye lord of light destekliyor diye peşinden gitmiyorki stannisin davos.adama inandığı için,iyi bi kral olacağı için ve rightful king olduğu için gidiyor.yanlış bi ata oynama durumu yok davosun.çünkü güç veya para için bu işi kovalamıyor.

shireenin ölümündende haberi olmadığına göre şuan davosun yaptığı resmen stannisi satmak.2.sezondan beri ''the rightful king of westeros''diye götünü yırttığı adamı.buda ne karaktere uyuyor nede plota.ve çok iyi karakterlerin olduğu diziyi(kitap sayesinde) havada bırakıyor bianda bu.ve jon snow ile iki muhabbet dışında hiç bi yakınlığı yok davosun.ne onun davasını destekliyor,ne aynı tanrıyı ne aynı etnik kimliği.hiçbişeyi.tek ortak noktaları düzgün adamlar olması ikisininde.buda yeterli değil hayatını feda etmeye hazır olması veya dirilmesi için bukadar çaba göstermesi için.

davosun yapması gereken baratheonlar ile kan bağlantısı olan sıradaki kişiyi bulup onu desteklemesi.çünkü stannisin davası bu.bukadar önem verdiğin biri ölünce gidip götünden başka bi dava uydurmassın.eski davayı devam ettirir veya desteklersin.bu gendry bile olur.piç ama sonuçta baratheon soyunun sonuncusu.(diziye göre)

özetle tembellik ve kötü senaristler.

Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

2

allahtan öm lerı acmamısım spo yıcekmısım
jonun dırılmesı olmadı, hani warg olur kurtta yasar faland yıodumda
yemedı peh

grrm çok bozdu çok, madem dirilticen öldürtme olm. şimdi 231451312 bölüm boyunca jonun olmeyecegını bılıorz, nıe cunku dırıltılıo.
oldur resle oldur resle

tyrion muhtesemdı gene her bolum gıbı keske daha cok osla

jon un ölümü sırf ana karakter öldüreyim ilgi çekeyim değil yalnız.grrm en başından beri jona taşıması gereken ağır yükler bindiriyor.biri piç olması biri nights watch olması.bu karakterin ana plota olan etkisini ve ondan beklentiyi kısıtlıyor sonuç olarak.ölümüyle birlikte en azından nights watch yükünden kurtuldu şimdi.yani asıl şimdi protagonist oluyor jon snow.

tabi dizide gayet bayıktı bu dirilme sekansı.ama grrmnin bozduğu falan yok abi o konuda hiç katılmıyorum.ayrıca şuan izlediğimiz şey grrmnin ürünü değil zaten.dizi ile kitap apayrı şeyler şuan.

Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

abi stannis ve davos castle black yardım istediğinde tek gelen orduydu, sonuçta orada bi yakınlık oluyo adamın karakterine.

bence davos un stannisin yenilgisini kabullenişi ve yeni bir yol arıyor olması mantıklı

abi bi insan gidip stannisin cesedini bulmaya,gerçekten ölmüş mü diye bakmaya kızını veya kraliçeyi aramaya gitmezmi bukadar sadıkken davasına? tamam yeni dava arayışı varda bumu yani?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...