Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

dizi kotu
kitapdan geldigi icin kitapta kotu.

uzgunum kabullenmesi zor olsada ganldafin daha ne oldugnu kavrayamamis adamin kitaplarini okuyamam.
Iste onuda anca dusuk kapasiteli kitapcilar okur, yazarda dusuk kapasiteli cunku
axedice said:

Hayır benim anlamadığım her bölümden sonra burda gelip dizi izleyicilerini aşağıladığımızda neden boynunuzu eğip "ya evet haklısınız da işte durumumuz yoktu okuyamadık kusura bakmayın" falan demek yerine diziyi savunuyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

suark hala niye anlamıyosun veya anlamak istemiyorsun oberyn in neden öldüğünü?

adamın öncelikli amacı mountaini öldürüp trial by combatı kazanmak değil.kız kardeşi ve yeğenlerinin intikamına kafayı takmış kendine fazla güvenen bi adam.çok dikkatli ve soğukkanlı bi adam değil.tam tersi.ayrıca westerostaki en iyi savaşçı falanda değil.uzaktan yakından alakası yok.motivasyonu sayesinde yeniyor mountaini.sürekli konuşup mountaini sinirlendirip hataya zorlayarak.

ayrıca zehir kullanıyor adam.normal bi adamın okadar yara alıp,zehirlenip hamle yapıcak gücü olması olası değil.oberynde beklemiyor bunu.itiraf etmesi için zorluyor son darbeyi vurmadan önce.

https://mccomseycomix.wordpress.com/2013/06/26/the-red-viper-vs-the-mountain-that-rides-a-12-page-comic/

bunu anlamak bukadar zor olmamalı?

bide kitap kötü ne ya? adam okumadığı şey için rahatça kötü diyebiliyor şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

brandon da ölsün abi!! ulan 3 sezondur mu 4 sezondur mu haplanıp haplanıp göz beyaz rüyaya yatıyor hıyar. amma uzattılar onu da ya toplasan yarım sezonluk screen time gitmiştir rahat. onun yerine kuzeydeki haneleri işleseler ya. şu remziye brandon'ın kardeşini getiren bi eleman vardı mesela, küfürlü konuşan. ne güzel karakterdi abi mesela. iron islands var, ver abi coşkuyu oraya.

sonra arya ölsün pls. yeter mk 4 sezondur monk kasıyor noob. şu anda sanırım ben tiyatrocu olacağım falan diyecek. şu faceless muhabbeti adam gibi çok sağlam bi yere bağlamazlarsa ciddi söveceğim. öldürün abi aryayı. geç.

sam zaten ölsün. şu malın dramını izleyene kadar vadideki gelişmeleri, şu starkların akrabanın kaleyi alışını falan izleseydik ya.

şu an beni tek çeken kingslandingdeki paralelciler sayesinde dönen entrika. onun dışında harbiden sıkmaya başladı dizi. dizi de bunun farkında sürekli khalesi ile bi hype yaratma peşinde. güldüm artık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Dizinin tek güzel kısmı white walkerlar ile olan hikaye kaldı artık. Gerisi türk dizisine bağladı. Kezban kalisi, şeriatçı Tomen.

Geçen sezonki gibi şöyle bir sahne çıksın diye bekler olduk:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=ozkHwFG91AI?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

grrm kotu
delimisiniz olm savunuonz manyak gibi sdsfs
kitapffaggotlari counterliyorum ben spark gibi balta gibi

adam ben olsam gandalfi getirmem demis ya
L0L
_Rave said:

suark hala niye anlamıyosun veya anlamak istemiyorsun oberyn in neden öldüğünü?

adamın öncelikli amacı mountaini öldürüp trial by combatı kazanmak değil.kız kardeşi ve yeğenlerinin intikamına kafayı takmış kendine fazla güvenen bi adam.çok dikkatli ve soğukkanlı bi adam değil.tam tersi.ayrıca westerostaki en iyi savaşçı falanda değil.uzaktan yakından alakası yok.motivasyonu sayesinde yeniyor mountaini.sürekli konuşup mountaini sinirlendirip hataya zorlayarak.

ayrıca zehir kullanıyor adam.normal bi adamın okadar yara alıp,zehirlenip hamle yapıcak gücü olması olası değil.oberynde beklemiyor bunu.itiraf etmesi için zorluyor son darbeyi vurmadan önce.

https://mccomseycomix.wordpress.com/2013/06/26/the-red-viper-vs-the-mountain-that-rides-a-12-page-comic/

bunu anlamak bukadar zor olmamalı?

bide kitap kötü ne ya? adam okumadığı şey için rahatça kötü diyebiliyor şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

gandalf konusunda saçmalamış bencede ama bu yazdığı kitabı kötü yapmaz.lotru anlamamış adam

ama okumadığın kitap içinde kötü demek çok saçma sırf diziden edindiğin bilgiyle.

ayrıca bet oranları verilse mountain vs. oberyn maçında oberyn in oranı 1 e 50 falan olurdu.veya robb un isyanının başarılı olması yüzdesi verilse %10 falan olurdu.biz hep iyilerin,sayıca az olsada çok fazla dezavantaja sahip olsalarda kazanmasına alıştığımız için dizi-film-kitaplarda yadırganıyo işte.kim güçlüyse o kazanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

build up evet

bölüm adıyla bağlantılı dört koldan build up'lı bir bölüm oldu: bran amcasıyla, sam babasıyla, arya ailesi ve anılarıyla, lannisterlar yine (tabii ki) birbirleriyle haşmıhal oldu. khaleesi tüm khalasar'ı kan kardeşi ilan etti filan. güzel toparlıyolar böyle şeyleri, beğeniyorum... bunlar hoş şeyler, özenli şeyler... bölümün kendisi sıkıcı oluyor genelde ama gerekli işte napazan?

sam

o taraftan dev drama beklentim oluştu herif kılıca sulanınca. valerian olduğuna göre plot worthy olsa gerek. ayrıca sam'i severim ama yani taşımayı bile beceremiyor ki eşşek ölüsü gibi kılıcı, neyin peşinde? madem gücüne gitti hıyar babasının söyledikleri, alsın bebesini ikilesin, adamın kıymetli kılıcına sulanmak niye? özetle sen haksızsın sam ve sana laflar hazırladım. bence babanı öldürmeye kadar gidecek bu iş, sonra bi de pişmanlığınla uğraşıcaz pfff :/

arya

eh sonunda... kendisine puanım yüksek, waif'i keseceğine inancım tam. öğrendiklerini alıp ikile yavrum, kimseye borcun yok, yıldızlar seninle beraber... no one filan diilsin sen kızım, kooooskoca arya stark'sın pls.

bran

sezon başında arya için gördüğümüz training montage'dan bi tane de buna lazım, ne duvarı aşması bitti, ne raven'a ulaşması bitti, ne eğitimi bitti sezonlardır be. neyse ki benjen bi yön çizdi de en azından herifin yolu belli oldu. bari kestirmeden yastığının altına bi ekmek parçası koyup istiareye yatsa da tower of joy'dan mad king'e, walkerlardan bilmem nerelere kadar bi rahatlasak be... bi de o kesik kesik vision'larına bi daha bakıcam bi ara durdura durdura, güzel teori çıkar ordan, verimli bi tarla :P

ejderha

MOAR! diğer üçü de gelsin.
buna mukabil khaleesi less pls. kadın iyice fatih terim'e bağladı. almış hüloğğları karşısına goygoygoy... meh :/
bu taraftaki tek önemli tespiti sevgilisi yaptı: sen yönetici diilsin bebeyim, fatihsin dedi, o da bi rahatladı, hemen karaktere girdi vs. iyice gözümüze sokuldu "iyi" karakter olmadığı...
ha bi de, drogon'un ağzını yakından gördük, iki yanda ateş atma delikleri vardı, o dikkatimi çekti nedense...

lannisterlık

..da ne fena yha. jamie galiba dediğiniz gibi kitaptan uyarlanırken en çok haksızlığa uğrayan karakter, zira dizideki hali tam bir hödük, tam bir mal, hiçbiskremime derman olamadığı gibi bi de sürekli afra tafra... cercei desen bence tımarhanelik zaten, obsesif kompülsif, o yüzden predictable, o yüzden de heyecanlı diil artık. tommen zaten tam bir hödük, bi de üstüne mıymıntı... ay resmen konu kings landing'e gelince kakam geliyo, nası tıkanık, nası bayık kaldı orası...3 bölümdür tiral by combat konuşuluyor ama sıra gelemedi, hounduma kavuşamadım bi türlü...

margery

bi bu kızımızdan ümitliyim. içimden bi ses bu kız hala iş çeviriyo, convert etmedi diyor. süper babannesinin eğitiminden başarıyla geçen her genç kızdan beklentimiz bu olmalı. 2 dua okudu, 3 yobaz tiradı dinledi diye cidden rahibe olduysa hemen ölsün bence :/

aşaaalık beyliş
geçen bölümde sansa'ya blackfish'in riverrun'ı geri aldığını söylediğinde ulan yine yemliyor mu acaba dediydim ama doğruymuş... diğer yandan riverrun'ı jamie kuşatacaksa sansa'nın oradan ordu devşirme hayalleri suya düştü gibi. mesafeleri bilen biri kim önce varıcak söylesin, ben tam şey edemedim :P

geberesice frey

..de maymun suratını gösterdiğine göre yakında ölür. asıl ilginç olan, laf arasında brotherhood without banner da geçtiğine göre lady stoneheart mı görcez acaba?

velhasıl, bol build-up oldu, sezonun yarısı da geçildiğine göre gerisi artık çözülmelerle gelir. brace yourselves...
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

dizi elimizdekinin en iyisi diye izliyoruz
ama kitapta kotu oberyn ayni sekilde olduyse
siz hala savuna durun intikam ataesi falan diye

ALEMIN EN KRAL FAYTIRLARINDAN BIRI diyolar adam icin ne atesi yahu, sapirdak han solo mu sithe sarilsin

abi oberyn martell çok kral faytır doğrudur
ama adam o savaşa girme sebebi mountain öldürüp tyrionu kurtarmak değil
tek derdi ailesine karşı suç işleyenlere suçunu itiraf ettirmek
oberyn olayına neden taktın anlamadım, onca ölüm arasından en normal olanı oydu bence :D
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

dizi izleyici yetersiz demek de sacma.
o yuzden sacma sacmayi karsiliyor iste mis gibi

biri hikayeyi hardcore diğeri casual olarak tecrübe etmek istiyor.casual isteyen adama da hardcore bilgi fazla kaçıyor,iki isim fazla söylense olaydan kopuyor.ayrıca kitabın herkese hitap edicem diye bi derdi yok.kendi kitlesine hitap ediyor.dizi tam tersine herkese hitap etmeye çalıştığından sorun çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Emaleth said:

build up evet

bölüm adıyla bağlantılı dört koldan build up'lı bir bölüm oldu: bran amcasıyla, sam babasıyla, arya ailesi ve anılarıyla, lannisterlar yine (tabii ki) birbirleriyle haşmıhal oldu. khaleesi tüm khalasar'ı kan kardeşi ilan etti filan. güzel toparlıyolar böyle şeyleri, beğeniyorum... bunlar hoş şeyler, özenli şeyler... bölümün kendisi sıkıcı oluyor genelde ama gerekli işte napazan?

sam

o taraftan dev drama beklentim oluştu herif kılıca sulanınca. valerian olduğuna göre plot worthy olsa gerek. ayrıca sam'i severim ama yani taşımayı bile beceremiyor ki eşşek ölüsü gibi kılıcı, neyin peşinde? madem gücüne gitti hıyar babasının söyledikleri, alsın bebesini ikilesin, adamın kıymetli kılıcına sulanmak niye? özetle sen haksızsın sam ve sana laflar hazırladım. bence babanı öldürmeye kadar gidecek bu iş, sonra bi de pişmanlığınla uğraşıcaz pfff :/

arya

eh sonunda... kendisine puanım yüksek, waif'i keseceğine inancım tam. öğrendiklerini alıp ikile yavrum, kimseye borcun yok, yıldızlar seninle beraber... no one filan diilsin sen kızım, kooooskoca arya stark'sın pls.

bran

sezon başında arya için gördüğümüz training montage'dan bi tane de buna lazım, ne duvarı aşması bitti, ne raven'a ulaşması bitti, ne eğitimi bitti sezonlardır be. neyse ki benjen bi yön çizdi de en azından herifin yolu belli oldu. bari kestirmeden yastığının altına bi ekmek parçası koyup istiareye yatsa da tower of joy'dan mad king'e, walkerlardan bilmem nerelere kadar bi rahatlasak be... bi de o kesik kesik vision'larına bi daha bakıcam bi ara durdura durdura, güzel teori çıkar ordan, verimli bi tarla :P

ejderha

MOAR! diğer üçü de gelsin.
buna mukabil khaleesi less pls. kadın iyice fatih terim'e bağladı. almış hüloğğları karşısına goygoygoy... meh :/
bu taraftaki tek önemli tespiti sevgilisi yaptı: sen yönetici diilsin bebeyim, fatihsin dedi, o da bi rahatladı, hemen karaktere girdi vs. iyice gözümüze sokuldu "iyi" karakter olmadığı...
ha bi de, drogon'un ağzını yakından gördük, iki yanda ateş atma delikleri vardı, o dikkatimi çekti nedense...

lannisterlık

..da ne fena yha. jamie galiba dediğiniz gibi kitaptan uyarlanırken en çok haksızlığa uğrayan karakter, zira dizideki hali tam bir hödük, tam bir mal, hiçbiskremime derman olamadığı gibi bi de sürekli afra tafra... cercei desen bence tımarhanelik zaten, obsesif kompülsif, o yüzden predictable, o yüzden de heyecanlı diil artık. tommen zaten tam bir hödük, bi de üstüne mıymıntı... ay resmen konu kings landing'e gelince kakam geliyo, nası tıkanık, nası bayık kaldı orası...3 bölümdür tiral by combat konuşuluyor ama sıra gelemedi, hounduma kavuşamadım bi türlü...

margery

bi bu kızımızdan ümitliyim. içimden bi ses bu kız hala iş çeviriyo, convert etmedi diyor. süper babannesinin eğitiminden başarıyla geçen her genç kızdan beklentimiz bu olmalı. 2 dua okudu, 3 yobaz tiradı dinledi diye cidden rahibe olduysa hemen ölsün bence :/

aşaaalık beyliş
geçen bölümde sansa'ya blackfish'in riverrun'ı geri aldığını söylediğinde ulan yine yemliyor mu acaba dediydim ama doğruymuş... diğer yandan riverrun'ı jamie kuşatacaksa sansa'nın oradan ordu devşirme hayalleri suya düştü gibi. mesafeleri bilen biri kim önce varıcak söylesin, ben tam şey edemedim :P

geberesice frey

..de maymun suratını gösterdiğine göre yakında ölür. asıl ilginç olan, laf arasında brotherhood without banner da geçtiğine göre lady stoneheart mı görcez acaba?

velhasıl, bol build-up oldu, sezonun yarısı da geçildiğine göre gerisi artık çözülmelerle gelir. brace yourselves...

Sam
heartsbane valarian steel, white walkerları öldürebiliyor, dunyada yeri belli 10 tane var bi tanesi de dagger zaten. Bu yüzden alıyor sam. Ayrıca Lord Tarly tam bir hırbo. Highgardenin şak şakçısı, Lannisterların çarpık adalet anlayışlarını tüm realmde uygulayıp adam asıyor, fanatik kıronun önde gideni. Sam dışında realmde whitewalkerları yoketmeyi araştıran başka kimse yok. O yüzden aslında baya önemli bir karakter.

Blackfish

adam baya iyi bir savaşçı ve veteran, riverrun tabii ki kingslandinge daha yakın, baya da az adamı var fakat blackfish oranın yerlisi toprakları çok iyi biliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de genel tespit

bütün realm muhtemel bir dinler savaşına sürükleniyor.
westeros'ta kralın devşirilmesiyle 7 gods'a bi güç transferi var.
öbür tarafta tyrion PR yapacak diye god of light yükselişe geçti.
braavos'un faceless men tarafından kurulduğunu öğrendik, bunlar khaleesi'ye takabilir bi noktada.
eh kuzeyde de daha folklorik bi old gods, weirwood trees, children ve walkers lore'u hikayede önemini artıyor.
olay kişisel hırslardan iyice uzaklaşıp, bir nevi dinler savaşına evriliyor yavaştan.../spoiler]
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...