Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

baya bug gibi görünüyor.
battlecry, minion board'a inmeden çalışır mantığından yola çıkarsak, aslında yogg'un castlediği random spell'ler kendine bile etki etmemeli bence.
hadi onu geçtim, sylvanas çalacaksa bile yogg'un battlecry'ı bitmeden çalmamalı.

ama battlecry ile sylvanasın bi alıp veremediği var herhalde. deathwing atınca da deathwingi çalıyor, çalamaması lazımken.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle hesaplayıp hesaplamaması fark etmez.
mantıken battlecry bitmeden yogg'un board'da falan olmaması lazım. hal böyle olunca yogg'un battlecry'ı sırasında sylvanasın deathrattle'ı çalışacaksa bile yogg dışında bi şeyi çalması lazım. hatta yukarıda dediğim gibi yogg'un spell'lerinin kendine etki bile etmemesi lazım aslında.

https://twitter.com/ywoo_dev/status/725945407524630528
buradan da anlıyoruz ki biz bunu böyle düşünmedik ama siz böyle oynayın diyor işte adamlar.

zaten yıllardır devam eden dw-sylvanas bugından sonra bunun da böyle olmasına çok da şaşırmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece stream işiyle alakalı bir örnek vereceğim, türk streamerların beceremediği, ağır dramayla taçlandırdığı olay, adam ne kadar güzel tepki veriyor, olayın keyfini çıkarıyor, çok az bir ihtimalin gerçekleşmiş olmasını eğlenceli buluyor çünkü yenilgiden korkmuyor.

doğru saniyede açılmazsa 6.09

https://youtu.be/cQEifwFP878?t=369

bu adamı izlemeyi seviyorum mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

en en başta Ace olmak üzere bütün genco'lara gelsin bu post. Rank 6'nın 5 yıldızından başlayarak, 49 maçta 38 galibiyet, 11 mağlubiyet yani %77.5 winrate ile Legend oldum az önce. Hem de rank 1 full yıldız iken Blizzard'ın beyinsiz reconnect feature'ı çalışmadığı için boş yere 1 yıldız kaybetmeme rağmen (%90 kazanıyordum board bendeydi). O card hover/disconnect bug'ı olmasa 44 maçta 35 galibiyet ile yani %79.5 winrate'le olmuş olacağıydım.

Ha hayvanat bahçesi gerçekten çok güçlü bence. Üstelik ben Knife yerine Flamejuggler oynuyorum sırf cimriliğimden dolayı :D :D buyrun bakın maçlara. Rank 6 full yıldızdan Legend'a ulaşmak hepi topu 277 dakika sürmüş.

Sosyal ağlarda paylaş

Flam said:

sadece stream işiyle alakalı bir örnek vereceğim, türk streamerların beceremediği, ağır dramayla taçlandırdığı olay, adam ne kadar güzel tepki veriyor, olayın keyfini çıkarıyor, çok az bir ihtimalin gerçekleşmiş olmasını eğlenceli buluyor çünkü yenilgiden korkmuyor.

doğru saniyede açılmazsa 6.09

https://youtu.be/cQEifwFP878?t=369

bu adamı izlemeyi seviyorum mesela.

Abi iyide Türk ve bir çok yabancı streamer bunu para için attention whoreluk için yapıyor. Bi gerizekalı var Sabonisler izliyor mesela adam bildiğin otistik taklidi yapıyo paraları basıyo. Başar Çoş mu ne.

Benim kafam kaldırmıyo bi streamde arkada whoop doob müzik varsa yada gerizekalı gibi bağırıyorsa adam kapatıyorum. Efendi gibi Trump Kripp massan gibi sakin sakin konusuyorsa izliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Abi yalnız sezon sonu legend olmak da, sezon ortalarında ya da başında legend olmaya oranla baya rahat oluyor sanki.

Sadece bir önceki sezon hariç 5 sezondur düzenli legend oluyorum bende. İlk sezonda fena kasıp 15. günde oldum baya zorlanmıştım,daha da kasmam dedim, sonrasında her sezon yavaş yavaş rank 5 falan derken gold portre kasma ayağına bir şekilde oldum.

Sezonun son günlerinde artık nasıl oluyorsa ladder baya rahatlıyor rank 5 altı bile alt tab dizi formatında baya rahat ilerliyor bence. İyi oynayan çoğu adam çoktan legend olmuş oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@bone,
zaten ondan bahsediyorum, kazandıkları para milyor dolarlar değil, olsa yap maymunluğunu sat şerefini dünyada ilk karizmasını paraya satan olmazsın sonuçta sabri bey diye bir gerçeklik var bu dünyada ama yani streamdan kazandığı para belli, kendini aleme rüsva ettiğine değmiyor işte. dediğin gibi örnek verdiğin adamlar sakin sakin anlatıyo valla insanın gözünde bi nebze karizma bile yapıyorlar şimdi şu an ne bileyim atıyorum londrada bir yerde mesela görsen saygıyla yaklaşacağın tipler.

basarcosu görsem yolda, "aha manyak geldi karşı kaldırıma geçeyim" derim, yaparım bunu.

-

@sabo gz.

deck'i pm'den alayım hemen diyecem, warlock decki, kart yok bende hiç. kesin yapamam. boşver. lel.
-
@arez, abi adam legend olmuş, 2000'li yıllardan beri burada takılan bi insan,aylardır da hs muhabbeti çevirdiği arkadaşlarıyla paylaşıyor bi nebze. tıkma adamın boğazına neşesini. :)
Sosyal ağlarda paylaş

@flam:
Zoo decki ya bildiğin sevdiğin. Kartın baya hiç mi yok yani, Zoo en kolay yapılan decklerden, 2 Doomguard, 1 Sea Giant ve 1 Gormok var sadece pahalı kart. Brann'sız ve knife juggler yerine flame juggler olan versiyon.

@arezd:
Evet oldum daha önce Legend zaten 1-1.5 sene önce, sonra 6-7 ay önce. şimdi bi de bu sezonbaktım rank 3'e gelmişim, bi deniim dedim hızlı hızlı zoo ile. Ama katılıyorum muhtemelen daha kolaydır ay sonunda legend olmak. %79.5 winrate'in saçma olduğu açık zaten bu arada yani aslında istediği kadar kolay olsun ladder, yine de baya baya ciddi yüksek. Ben Ace'e diyorum. Adamın içinde ukte legend olamamış olmak ve inatla yavaş deckleri %60 winrate ile oynayıp bi türlü ulaşamıyor Legend'a.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi destede knife juggler'ın olmadığını öğrenince win rate daha da bir büyüdü gözümde. Nerf'e rağmen muazzam çalışıyor ki bence kesinlikle flame juggler knife juggler'ın alternatifi olacak düzeyde değil. Hele ki mirrorda doğru zamanda knife jugglerı inen genelde kazanıyor.

Her ne kadar oyunu sözde düzenleseler de, oyun yapısı kaynaklı aggroya avantaj tanıyor, anlık olarak elde fazla kart bulundurulan yavaş destelerle kazanmak , aggro destelere oranla zor. Avantajlı matchupda bile sürekli bir beyin mesaisi gerekiriyor ve hatanın telafisi daha zor. Metanın dahilinde düzgün bir aggro deste ile sezonun ilk haftasından sonra başlayıp eline gelen kartı yere koysan rank 5 olabiliyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...