Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

Aha dışardayım vaktim var hepinize tek tek cevap veriyorum şimdi =P

zaidral said:

sabonis said:

Flam said:

Çok takılıyor. Çok aşırı takılıyor. Bir de chati takip etmelisin. Ben kaçtım mesela sıkılıp.

upload varmış başka bilgisayarda onu kapattım. chat'i de takip ediyorum baya bi açıkçası.

bence sen bişiden sıkılmadın laf ettin birkaç şeye, ben de düzgün cevap verince troll'lenmiyo bu diye kaçtın heralde? :D yoksa yazdıklarını falan okuyup cevap verdim yani

Çok takılıyor aynen. Chati de çok geriden takip ettiğin için sıkıyor, takip etmediğinden değil. Bi de arada sırada meme göster.

Dün hariç hiç takılmadan şikayet etmedi kimse ya. Dün de hem internette problem vardı hem evde başka bir bilgisayar upload yapmış bir ara. Ondandır. Takılınca bi de siz iyice geride kalıyorsunuz galiba. Ama amerikanyada streamerlar bile 20 30 saniye sonra dönüş yapabiliyor. (bana 4 5 kere dönüş yaptılar da ordan biliyorum :D)

Eve gidince upload test yapıcam yine ama sanmıyorum sıkıntı olduğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

SAbo özellikle delay war mı doğal delay mi?
Zaten 10 kişi var izleyen delay sıkıcı bir sey. Senin 1 dakka once yaptığın seylere yorum yapıyoruz biz.

Manyak mıyım lan niye detay koyiim :D çok gereksiz bişi hardcore top 100 legend kasmıyorsan.

1 dakka fark oluyor ise biraz çok normalde 30 saniye falan olması lazım max. Ama normal biraz siz beni 20 saniye sonra görüyorsunuz, mesajı yazıyorsunuz, 5 saniye daha geçti. ben o mesajı eğer turn bende ise veya bişiler anlatıyorsam 15 saniye sonra okuyorum, cevap veriyorum, eh oldu sana 40 saniye zaten.

Başka streamlerde hiç mi gecikme olmuyor, anlamadım?
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

Bi ara ben de yayın açayım ya. Bu ara trend oldu. Ben daha çok konuşurum, eğleniriz.

Haah sen eksiktin :P

Ben yeterince konuşmuyor muyum ya. Bazen fazla bile konuşuyorum gibi geliyor.

Ama insan sürekli de konuşamıyor, chatin bişiler yazması lazım ki bi interaction olsun. Öbür türlü dümdüz oyunu ve hamleleri anlat anlat nereye kadar. Bayar yani biraz illa ki
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

bildiğiniz türk streamerlar kimler? başar'la fiona'yı biliyorum ben tek. site için yazı hazırlayacağım da kaynak bulamadım bununla ilgili. en azından 200 view geçenlerden olursa iyi olur.

saboyu da eklerim listeye dgssd

Allaaaaah ünlü mü oluyoruz :P hangi site?

Ekle tabii ya. Son 10 arenada 7.8 ortalama ile şov yapıyor diye gazla. Basarcos yazma ya, adamı millet dalga geçmek için izliyor resmen çoğu kişi :P Bir de yardakçı bi tayfa var, devamlı abi çok şanssızsın ya, hay allah ya falan diye full yalama üstüne kurulu :D
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Wishmaster said:

Bi ara ben de yayın açayım ya. Bu ara trend oldu. Ben daha çok konuşurum, eğleniriz.

Ama insan sürekli de konuşamıyor, chatin bişiler yazması lazım ki bi interaction olsun. Öbür türlü dümdüz oyunu ve hamleleri anlat anlat nereye kadar. Bayar yani biraz illa ki

sıkıntı orada, konuşuyosun ama sen ilker yasin değilsin, anlattığın da fener cimbom maçı değil. baya anlatıyorsun ama umrumuzda değil neyi oynadığın filan, hangi kartı oynadığını söylüyosun :) o çok komik. e görüyorum zaten radyo tiyatrosu dinlemiyorum ki gayet canlı canlı görüyorum ne oynadığını zaten. sen kaç kişi izliyorsa izlesin sana birileri yazıyorsa onları geyiğinle bağla kanalına, bak bakayım gelen kaçıyor mu.

yaptığın iş şov biznıs. geleni sen tutacaksın. adam bf oynuyor çatır çutur, o arada bile geyiğini çeviriyor.

stream işini doğru anlayan kazanıyor bak ciddiyim. şöyle hayal et, kafana çok rahat oturacak. stream izlemek aslında şöyle birşeydir; ev arkadaşın oyun oynarken arkadaki kanepeye uzanarak izleyip; o arada oynanan oyunun muhabbetini, oyun oynayan ev arkadaşın ve o gün eve misafir olarak gelen sınıf arkadaşınla yapmak.

Fiziksel olarak aynı görünmeyebilir ama mentalite bu. böyle oturtursan kafanda çok kısa zamanda çok fazla izleyici sahibi olursun hatta bu işten güzel para bile kazanabilirsin.

keşke gerizekalı bir kasabada yaşamasam da fiberle filan internete bağlansam stream takılsam. pf. çok üzülüyorum bu hususta.

edit: cümle düşüklüğü, içimdeki gramer gestaposu filan...
Sosyal ağlarda paylaş

Flam said:

sabonis said:

Wishmaster said:

sıkıntı orada, konuşuyosun ama sen ilker yasin değilsin, anlattığın da fener cimbom maçı değil. baya anlatıyorsun ama umrumuzda değil neyi oynadığın filan, hangi kartı oynadığını söylüyosun :) o çok komik. e görüyorum zaten radyo tiyatrosu dinlemiyorum ki gayet canlı canlı görüyorum ne oynadığını zaten. sen kaç kişi izliyorsa izlesin sana birileri yazıyorsa onları geyiğinle bağla kanalına, bak bakayım gelen kaçıyor mu.

yaptığın iş şov biznıs. geleni sen tutacaksın. adam bf oynuyor çatır çutur, o arada bile geyiğini çeviriyor.

stream işini doğru anlayan kazanıyor bak ciddiyim. şöyle hayal et, kafana çok rahat oturacak. stream izlemek aslında şöyle birşeydir; ev arkadaşın oyun oynarken arkadaki kanepeye uzanarak izleyip; o arada oynanan oyunun muhabbetini, oyun oynayan ev arkadaşın ve o gün eve misafir olarak gelen sınıf arkadaşınla yapmak.

Fiziksel olarak aynı görünmeyebilir ama mentalite bu. böyle oturtursan kafanda çok kısa zamanda çok fazla izleyici sahibi olursun hatta bu işten güzel para bile kazanabilirsin.

keşke gerizekalı bir kasabada yaşamasam da fiberle filan internete bağlansam stream takılsam. pf. çok üzülüyorum bu hususta.

edit: cümle düşüklüğü, içimdeki gramer gestaposu filan...

öncelikle dediğin her şey doğru. Stream = entertainment. Eğlendirmen lazım veya süper eğitici olman lazım. Mesela Trump ilk 1 sene boyunca sadece "öğretmen" olarak stream yaptı. Geyiği baya baya ciddi az seviyedeydi. Ama millet öğrenmek için izliyordu. Amaz ve Forsen mesela full entertainment, minimum gameplay üstüne. Hafu ve Kripp ise full gameplay, azıcık geyik falan. Hatta Kripp'in hiçbişi yaptığı yok "never lucky" diyip duruyo ssdufhua.

karar verme aşamasında rope falan geliyo düşünürken, tamam ya boulderfist ogre oynuyorum diyorum, oynuyorum. ama sonra açıklıyorum şu şu bu nedenlerle oynadım diye. hani o sırada 5 saniye içinde açıklayamayacağım için sonraya bırakıyorum.

muhteşem geyik süper eğlendiren bir insan olmadığımı biliyorum, insanın kendini tanıması lazım. Ama düzgün mesajlar/sorular/geyik varsa ortada, ben de güzel şekilde katkı veririm olaya. O yüzden biraz chat'in de olaya girmesi önemli bence.

Bu arada asıl amacım öğretici bir yayın yapmak, bir de aynı zamanda yüksek arena ortalamasını kanıtlı olarak tutturmak. Aynı zamanda izleyici sayısı 3-10 arasından 50-100'e sonrada 300-500'e çıkarsa tabii ki mutlu olurum, herkes mutlu olur. Bunun için biraz daha tarz değiştirmek gerek farkındayım.

Ama önce bi yayın otursun, stream yapmaya alışayım, lethal kaçırıp duruyorum ya, hayatımda yapmadığım şey. 1 haftada 3 kere oldu galiba :D

edit: Mesela bir basarcos olmak hayatta izlemem. Rakip 2 kere üst üste güzel topdeck çekti diye hıçkırarak ağladığımdan dolayı millet gelip izleyecekse, hiç izlemesin daha iyi. Onun yerine Trump modeli Türk streamer olurum, az kişi izlesin daha mutlu olurum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam işte kimse senden maymunluk yapmanı zaten isteyemez, kaç yaşında adamsın gayet efendi gibi yapmaya devam etmeni isteriz biz de.

Sadece chati takip et, rahatla, ev arkadaşın seni izliyormuş da sana laf atıyormuş muamelesi yapsan yeterli chatle iletişiminde.

Kötü oynamıyorsun evet. biraz şanssızsın sadece, kimse senden #1 legend olmanı istemiyor, onu istesek onu yapana gider izleriz zaten. Zamanla oturur bazı şeyler ya yeni yeni zaten başladın. Güzel olur. Açar izleriz, twitleriz filan yaparız birşeyler sen oturt biraz, sağa sola öneririz.

Bi de seni trollememiştim. O hususta ayıp ettin.
Sosyal ağlarda paylaş

Flam said:

uzun olmasın

Tamam işte kimse senden maymunluk yapmanı zaten isteyemez, kaç yaşında adamsın gayet efendi gibi yapmaya devam etmeni isteriz biz de.

Sadece chati takip et, rahatla, ev arkadaşın seni izliyormuş da sana laf atıyormuş muamelesi yapsan yeterli chatle iletişiminde.

Kötü oynamıyorsun evet. biraz şanssızsın sadece, kimse senden #1 legend olmanı istemiyor, onu istesek onu yapana gider izleriz zaten. Zamanla oturur bazı şeyler ya yeni yeni zaten başladın. Güzel olur. Açar izleriz, twitleriz filan yaparız birşeyler sen oturt biraz, sağa sola öneririz.

Bi de seni trollememiştim. O hususta ayıp ettin.

spoiler kısmı için: ben zaten ev arkadaşım beni izliyormuş gibi tepki veririm yazılanlara ya. o açıdan sıkıntı yok. ama oynarken biraz gerilebiliyorum millet izliyor diye. bazen heyecan falan olabiliyor :D valla ilerde 3-5 artınca, siz de yaysanız falan tabii ki hiç fena olmaz. ama dediğin gibi az daha alışmam lazım.

troll için: yaw doctor boom inmiş arenada rakip 7. turn'de. boombot benim kart çekmek istediğim sırada loot hoarder'ımı öldürdü diye "bak kart çektin sen de şanslısın" dedin. daha ne troll olacak be :D durduk yere troll'ledin demedim ki =)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...