Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yüksek Lisans Tavsiyeleri

Theridone

Öne çıkan mesajlar

üniversiteden üniversiteye değişiyor mu bilmiyorum ama yökün bu konudaki yönetmeliğine uymuyor 3 yarıyıl işi
link

Süre
MADDE 7 – (1) Tezli yüksek lisans programının süresi bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç, kayıt olduğu
programa ilişkin derslerin verildiği dönemden başlamak üzere, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına
bakılmaksızın dört yarıyıl olup, program en çok altı yarıyılda tamamlanır.
(2) Dört yarıyıl sonunda öğretim planında yer alan kredili derslerini ve seminer dersini başarıyla
tamamlayamayan veya bu süre içerisinde yükseköğretim kurumunun öngördüğü başarı koşullarını/ölçütlerini yerine
getiremeyen; azami süreler içerisinde ise tez çalışmasında başarısız olan veya tez savunmasına girmeyen öğrencinin
yükseköğretim kurumu ile ilişiği kesilir.
(3) Yüksek lisans programından süresinden önce mezun olabilecek öğrenciler ile ilgili düzenlemeler senato
tarafından kabul edilen yönetmelikle belirlenir.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

yeni çıktı artık tezli tezsiz her yl 3 dönem lel, verdiğin paraya değmez en iyisi askere gidin askerlik sorunu olan gençler :/

ders dönemini 3 yarıyılda bitirmiş olması gerekiyor, enstitüleri sıkıştırıyorlar. yoksa 3 dönemde ne öğrencen de ne araştırıp, tez yazıcan. bi boka benzemez o.
Yök yönetmeliğinde tezsiz için dersler+proje max 3 dönem; tezli için de max 6 dönem işte. Senin arkadaş büyük ihtimalle tezsiz, proje tez gibi abi yea bizim diye gezenlerden.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ekleyeyim, yönetmelik Nisan gibi falan değişti yanılmıyorsam. Ben de tez dönemindeydim, kredi mredi hesapları değişti ders dönemi biteli 1 yıl olmuş, 6. dönemdeyim verileri toplamışım tezi yazıyorum ders aldırmaya çalıştılar bana. Sonradan yök açıklama yaptı, mağdur etmeme adına. Bahar dönemini saymayacağız, güz dönemi itibariyle bu süre kısıtlamaları aktif olacak diye.

Örneğin 3. senen, ders alıp gitmiyorsun, YL için 60 AKTS ders+ seminer şartını doldurmana da bi ders falan kaldı. sıfırlayıp güz dönemini 1. dönem gibi saymaları lazımdı.Yukarlarda ilişiğim kesildi diyen biri vardı, yazıya göre kesmemeleri lazım.

edit: evrak sayı numarasının göründüğü belge buldum, en azından refere edersiniz gerekirse.

Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

artık yeni girenler için tez dönemi dahil toplam 3 yarıyıl diye biliyorum, arkadaş girdi yeni 10 dersi 2 döneme sıkıştırıp 1 dönem de tez için vermişler maks. çok kötü lan böyle çalışırken imkansız bitmesi

öyle bişey yoktur ya.ben ders açılmadığı için alamıyorum mesela bu dönem, uzatacağım mecbur.

bir de ders 1 yıl, tez 1 yıl zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğitim Bilimleri Enstitüsü şaka gibi. Yeterliği geçmiş, öneriyi vermiş ilk tiki halletmiş insanlara enstitü "sizin o dersiniz tam seçmeli değil gibi, vermiştik ama saymıyoruz" diyerek ekstra ders aldırdı önce. Daha sonra da dediğin gibi seminer dersinin kapsamı değişti diye 3. Tik'e girecek adama tekrar vermeye çalıştılar bizde de.

Adamlara anlatamıyorsun. Geriye dönük işlem yapamazsınız, saçmalamayın diyorsun, "Yönetmelik böyle ama" diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...