Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yüksek Lisans Tavsiyeleri

Theridone

Öne çıkan mesajlar

Selam patiler,

sonunda galiba mezun oluyorum 20 güne kadar bi sıkıntı çıkmazsa, geçen ay ALES'e girmiştim yalandan, 65 almşım.

Şimdi ben Yüksek yapıp hem biraz askerden kaçmak, hem de GERÇEKTEN bi şeyler öğrenmek istiyorum.

AÖF Kamu Yönetimi okudum, notlarım çok iyi değil ama kötü de değil, ortalamamı henüz bilemiyorum.

Şimdi çok param yok, Vakıf Üniversitelerinde domalmak istemiyorum açıkçası. Devlette de durumlar nasıldır bilemiyorum.

Siz bana ne tavsiye edersiniz abilerim kardeşlerim?

Aklımda Ahmet Yesevi Üniversitesinde uzaktan eğitimle Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi'nde yapmak var (dönemlik 2100 TL istiyor)

Artıları:

Ucuz
Gitme zorunluluğu yok
Tez yok (dönem projesi var)
3 yarıyıl
toplamda 6k gibi paraya bitirmiş olcam

Bi de dün sitesini kurcalarken gördüm, Ahmet Yesevi'de Yönetim Bilişim Sistemleri var, okudum müfredatını da ilgimi çekti baya bi. Ne dersiniz, sizin de görüşlerinizi almak isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

bilgi'de e-mba yap, 15k (tl) falandı (1,5yıllık program, 3yıla kadar uzatabiliyosun). para dönemlik değil, tüm program için. 1 kere veriyosun parayı..

tez yok, proje yapıosun
devam zorunluluğu yok. online dersler, ister katılabiliyosun online, ister sonradan takip edebiliyosun siteden.
gayet kaliteli (hem eğitmenler, hem içerik)
güzel bir network'ün olabilir istersen
okulun ekstraları gayet güzel ve verimli şeyler oluyor
anlatılanlar, içerik falan baya güncel konular, daha dinamik ve akıcı geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

bende kamu mezunuyum, sakin kamu yonetimi uzerine kamu yoentimi yuksek lisansi yapma, hayal kirikligina ugrarsin ayni dersler filan, diploma disinda bir halta yaramaz. sosyal bilimlerde genelde makbul olan lisansi tamamlayici bir yuksek yapmaktir, aynisini okumak hata yani.

devlette yap kesin ikinci ogrentimler paralilarla ayni ayar ama en azindan tabela universitesi mezunu olmassiz, vaktin varsa normal girmeye calis ama mulakatlar zor oluyor genelde eger farkli bir universiteye barvuruyorsan.

ben kamudan sonra uluslararasi iliskiler yapmaya niyetlendim, non-profit global orgutlerde calisabilirim rahat diye (sala kgibi insanliga hizmet etmeyi dusunuyordum), sonra uluslararasi isletmecilige yoneldim.

duz MBA tavsiye etmem bu saatten sonra, herkeste var zaten ve bir halta yaramamaya basladi, international MBA su anki kuresel ekonomi icin cok guclu bir egitim, hele turkiyede ihracat icin yirtinan ve disari acilmaya calisan firmalarin cok ihtiyaci var. kursel firmalarda daima duz MBA sahibi birinden onde olursun, franchiselar icin bicilmis kaftansin falan filan. ulke disinda calismak istiyorum veya ulek icidne calissamda disari ile veya yabanci kurumsal firmalarla hasir nesir olmak istiyorum diyorsan super direk.
Sosyal ağlarda paylaş

Istari said:

benim bildiğim tezli de önemli olan okulun kendi yaptı sınav, bizim okula (hukuk) 90'la gelen adamı almadılar. boş kağıt vermiş, 75'le gelen adam iyi kağıt vermiş onu aldılar.

o dediğin olayın %20lik bir etkisi oluyor sanırım.
ales, yds, not ort. ve okulun yaptığı sınavların belli bir yüzdeyle ortalamaları alıyor diye biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

Istari said:

benim bildiğim tezli de önemli olan okulun kendi yaptı sınav, bizim okula (hukuk) 90'la gelen adamı almadılar. boş kağıt vermiş, 75'le gelen adam iyi kağıt vermiş onu aldılar.

o dediğin olayın %20lik bir etkisi oluyor sanırım.
ales, yds, not ort. ve okulun yaptığı sınavların belli bir yüzdeyle ortalamaları alıyor diye biliyorum.

resmi olarak öyle de ben bizim bir asistanla bu konuyu konuştuğumda okulun yaptığı sınav daha önemli, kağıt üzerinde olduğu gibi olmuyor o iş dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...