Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yüksek Lisans Tavsiyeleri

Theridone

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

Abi su basligi her acana soluyorum. Tecil istiorsaniz gogo devlet universitesinde tezli. Gidin atiorum yalova, balikesir, mugla vs. unilerine alakali bir programa basvurun makul puanlarla. Mulakatta annelerine sovmediginiz surece alinirsiniz.

Niyetiniz ayni zamanda bir seyler ogreneyim vizyonum degissin ise laurelinin soyledigi gibi durum. Kamu + siyaset iyi bir tercih bu arada.

Abi ben izmir'deyim ve sadece tecil için istemiyorum. Uzak okullar çok zor o yuzden.

Okurken örgün havası solumadım (derslerle iç içe olamadım, sadece sınav zamanları baktım falan) bari yüksekte biraz adam akıllı kendimi geliştireyim istiyorum. Tecil işin kalan kısmı, şuan elimde 2 yıl garanti tecil var zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

9 Eylül ya da Ege'de şansını dene abi o zaman. Biraz ön yargılı yaklaşırlar AÖF mezunu olduğundan ama iyi bir ALES (80 falan yeter sanırım), YDS puanı ve düzgün bir mülakatla girersin.

Bu arada yüksek lisans, doktora vs. seviyesinde lisanstaki öğrencilik havası pek olmuyor. Onu da belirteyim. Her şeyden önce insan sayısı az, üniversitenin yabancısı olabiliyorsun, millet iş güç derdinde olduğundan iletişim sınırlı kalıyor falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Merhaba. Benim mezuniyet ortalamam 2,07. Oldukça düşük. Okul İtü elektronik mühendisliği idi. 2 senelik tecil hakkım dolmak üzere. Bu güz yarıyılında yükseğe başlamam şart.

Ales'ten 90 aldım.

Toefl IBT notum 102.

Uzaktan tezsiz bölümlere baktım, ales ve dil şartı aranmamaktadır demişler. Yani benim güçlü yanımı sallamıyorlar, zayıf yanıma göre alım yapıyorlar. Elin çukurova ünilisi gelip önüme geçebilecek. Garip.

Bana acil öneri gerekiyor. Uzaktan, tezsiz, bilgisayar mühendisliği, bilişim yönetimi vs gibi bölümlere açığım. Hangi okullara başvurmalıyım? Bilgisi olan varsa oldukça makbule geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

yeseviyi sallayın kardeşlerim devlet üni parasıza gidin. benim zamanım yoktu acil halletmem gerekiyodu 2k dönemlik verdim kaydoldum yeseviye.
ayıp olmasın diye sisteme bi giriş yapayım dedim, webcami almış karşısına bir hoca anlatıyo da anlatıyo. adamın dediği laf şu ilk dakikadan : arkadaşlar ödev vericem ağırlığı yüzde 20 olucak, valla yapın işte bişiler siz puan veririm ben, konu da kolay zaten :D
Sosyal ağlarda paylaş

logtrig said:

yeseviyi sallayın kardeşlerim devlet üni parasıza gidin. benim zamanım yoktu acil halletmem gerekiyodu 2k dönemlik verdim kaydoldum yeseviye.
ayıp olmasın diye sisteme bi giriş yapayım dedim, webcami almış karşısına bir hoca anlatıyo da anlatıyo. adamın dediği laf şu ilk dakikadan : arkadaşlar ödev vericem ağırlığı yüzde 20 olucak, valla yapın işte bişiler siz puan veririm ben, konu da kolay zaten :D

askerlik tecili için yl yapana şahane işte :p

ankarada devlet üni parasız ne var ki zaten öyle rahat girebileceğin

ankara üniversitesi mülakatla 5 kişi 10 kişi kontenjan açıyor bütün programlara

http://sosbilens.ankara.edu.tr/?p=7702
Sosyal ağlarda paylaş

ayrı konu açmayayım dedim ,

hukuk mezunuyum , not ortalamam 2.8 falan 4 lük sistemde hesaplayınca ,

askerlik tecil bitiyor kasımda , istanbul'da yüksek lisans yapayım diyorum , tezsiz ya da tezli farketmez , sadece askerlik ertelemek için değil ciddiye de alıyorum bi yandan

marmara özel hukuk tezsiz ve kemerburgaz uluslararası ticaret hukukuna başvurucam girememe gibi bir durumum olur mu ya da daha uygun bi yer tavsiye edebilecek var mı ? daha ucuz mümkünse

ales notum 77 yds yok
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
arkadaslar bana da bir tavsiye.
bilkent isletmeden not ortalamam 2.20

mezun olur olmaz bankada ise girdim, simdi de 4 aydir ayni bankanin yurtdisi merkezinde calisiyorum. 3 sene olacak ise gireli.

baktiginizda hikaye iyi, toefl da guzel, yds denkliginde de 82-83 falan ediyor heralde, yeterli olur diye dusunuyorum.

askerlik erteleme icin ahmet yeseviye kayit olmustum ales puanim 70, les oldugu icin tekrar ciddi ciddi gireyim diyorum. olmadi gmat patlatirim buradaki gorevim dolana kadar.

ama tezli yuksek lisanslar hep not ortalamasi ariyormus yani bogazici odtu falan bizim gibiler icin yalan heralde? para da vermek istemiyorum bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...