Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

Burak Yılmaz mı fdss.

Açıkçası Gomez'e efsane demek bence de zorlama olur. Bayern'de leblebi gibi gol atıyordu doğru da, Bayern işte bu, 8-9 salladığı maçlar oluyor.

Bencede çok iyi golcü ama fiziği yaş ilerleyince o farkı yaratamayabilir. Fiorentina'da 2 yılda 30 maça çıkmış sanırım, 2010'dan beri 144 maçta 80 küsür golü var, Burak'ın 161 maçta 111 mesela.

Karşılaştırma anlamsız, Almeida'nın her türlü çok üstünde, ama efsaneyi fener aldı açıkçası :)

Tekrardan istatistiğe baktım da Burak'ın baya iyiymiş aslında, fazla yükleniyoruz belki de..
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Burak Yılmaz mı fdss.

Açıkçası Gomez'e efsane demek bence de zorlama olur. Bayern'de leblebi gibi gol atıyordu doğru da, Bayern işte bu, 8-9 salladığı maçlar oluyor.

Bencede çok iyi golcü ama fiziği yaş ilerleyince o farkı yaratamayabilir. Fiorentina'da 2 yılda 30 maça çıkmış sanırım, 2010'dan beri 144 maçta 80 küsür golü var, Burak'ın 161 maçta 111 mesela.

Karşılaştırma anlamsız, Almeida'nın her türlü çok üstünde, ama efsaneyi fener aldı açıkçası :)

Tekrardan istatistiğe baktım da Burak'ın baya iyiymiş aslında, fazla yükleniyoruz belki de..

efsane olması için ne gerekiyor ?

Dakika başına en cok gol atan 3. futbolcu olmak yetmiyor mu ?
ilk 2 messi ve CR7 iken ?

Rvp'nin de üstünde bu istatistikte, rvp efsane oluyor gomez olmuyor, neden cunku bayern'de leblebi gibi attı.

o zaman CR7 ile messi de boktan biri Barça da öteki Real'de leblebi gibi atıyor.

ah şu argumanlarınız..
Sosyal ağlarda paylaş

Bu "efsane" lafının içi o kadar boşaltıldı ki, tiksiniyorum artık kullanmaktan. Kırk yılda bir dışarı yemeğe giden adam "efsane balık yedik" diye anlatır, kime sorsan kendi ortaokulunda lisesinde "efsane sınıf"taydı, her atılan güzel gol efsane gol oldu falan filan.

Daha fazla boşaltmayın şu kelimenin içini, rica edicem. Gomez efsane falan değil. Van Persie de değil. Sneijder de değil. İleride Ronaldo ve Messi'yi efsane olarak anlatabiliriz ancak.

Alanında dönemin en iyisi olmak bile yetmez efsane olmaya. Ekstra bir adım atmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Dönem efsanesi desek asdfds Evet sen böyle diyince efsane biraz gaza gelerek söylenmiş bir şey olduğunu kabul etmek gerek. Onu böyle anlık abartma kelimesi olarak kullanmakta sıkıntı yok gerçi ama bence Rew. Efsane balık yedik olayı gibi işte 2 gün sonra tadını unutsan da o anın güzelliğini anlatmak için gayet uygun bir mecaz değil mi :D Ama Şükrü için laflar hazırladım.

Adam bir önceki dönemin en iyi golcüsüydü lan. Son 2 senede 30 maça çıkmasına rağmen son 10 yılın maç başına gol ortalamasında Messi ve Ronaldo'nun arkasından geliyor halen, aktif futbolcular arasında maç başına en çok gol atan isimler arasında da 4. sırada; 3. sıradaki adamda kendisinden 3 sene ve yaklaşık 200 maç daha fazla maç yapmış Ibrahimovic oluyor.

Adam her şekilde yaptığı işin en iyisiydi. Son 2 senedeki olumsuzluklar olmasa zaten 35 yaşına kadar o çapta klasa sahip bir adamın bu topraklara para için bile düşme ihtimali çok azdı. Şuan Cavani neyse 3-4 sene önce Gomez oydu.

BJK çok büyük risk alıyor zaten, deli gibi para verecek. Kadro maaş ortalamasının 1.2 milyon euro civarında olduğu takıma minimum 3.5-4 milyon eurodan senelik bir golcü getirtecek. (eğer olursa) Son iki seneden sonra patlama ihtimali aşırı yüksek bir oyuncu deneyecek. Beslenmesi gereken, tek başına pozisyon yaratan ama kaleden uzaklaştıkça pozisyon yaratma yeteneği düşen bir oyuncu için sistem kurması gerekecek vs. derken gider de gider. Ama işte adam leblebici.

Başka türlü 30 yaşında bu adamı getirmek imkansızdı zaten. 2 sene önce 30 milyon euroya transfer olmuş adamdan bahsediyoruz öyle sıradan bir adamda değil.

Gerçi Fio yerine o zaman kendini çok isteyen diğer kulüplerden herhangi birine gitse şimdi çok daha farklı konumda olurdu. İtalya da ne olduysa bacaklarının iyice içine sıçıldı...

edit: kariyer ortalaması
Sosyal ağlarda paylaş

Mario Gomez gelse her türlü bu ligi gol kralı olarak tamamlar sakatlık olmadığı takdirde.RVP ile Gomez'i takım içi dinamiklerinde karşılaştırınca eşleştirmek yanlış.Fenerbahçe'de Sow ve Fernandao gibi atılacak golleri bölecek 2 tane Türkiye ligi standartlarının üzerinde golcü var.Gomez ise direk tek adam ve pivot santrafor rolünde.Burak ile kıyaslayabilirsin ancak ve iddalıyım Buraktan 5 maç az oynasa dahi ondan çok gol atar.Umarım gelir de sonunda kazma forvetler yüzünden saç baş yolma devri büyük ölçüde sona erer.Antalyaspor'da Eto'o var lan daha ne olsun ...
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

ronaldo-messi'den sonra dünya'nın en golcu oyuncusunun beğenilmediği forum ''paticik''

Sotto said:

applev0dka said:

efsane olması için ne gerekiyor ?

Dakika başına en cok gol atan 3. futbolcu olmak yetmiyor mu ?
ilk 2 messi ve CR7 iken ?

Rvp'nin de üstünde bu istatistikte, rvp efsane oluyor gomez olmuyor, neden cunku bayern'de leblebi gibi attı.

oldu mu ??

forum en son yukarıdan aşağıya okunuyordu noldu değişti mi dasfa
Sosyal ağlarda paylaş

Pektemek veya Ömer'den birini gönderebilirsek rotasyon için Aron Johannson alınabilirmiş. Gönüllü scoutlardan gelmiş yönetime ve tatmin olunmuş.

Ömer + Sezer ile Lawal için takas teklifi de yapılmış diyor bizim abi, normalde eh işte yaklaştığım bir transfer olabilirdi ama Ömer ve Sezer'den kurtulup, üstüne Lawal alırsak muazzam iş olur. Lawal'ın bize katacağından çok götüreceği burada daha pozitif durumda çünkü sadfsad

Diğerleri bildiğiniz gibi; Gomez ve Q7 görüşmeler devam ediyor. Q7 açıklanır diyorlar. Rhodolfo'nun da bonservisi 3 kulübe dağılmış. Sao Paolo ve Atletico-Paraniense ile görüşmeler devam ediyor diyorlar. Olumluymuş ama birkaç güne duyurulur o da deniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Quaresma KAP'a bildirildi. Sözleşme detayları da çıkar.

Ayrıca dün yine kulüp ekstrem yetoluk, mallık örneği gösterdi de arka planda kaldı doğal olarak. Çarşı; Suruç olayları yüzünden Quaresma karşılamasını iptal ettiğini duyurdu. Quaresma'nın gelip gelmeyeceği, ne zaman geleceği ve kaçta İstanbul'a ineceği hiç açıklanmamıştı.

Hem karşılama olmayacak diye şov yapıp hem de el altından haber vermek... Bu yönetim hiç akıllanmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

herif şaka maka aldı ya, bonservis verdiysek şaka maka tabatayı geçti q7 hayırlı olsun.

Ben gelsin istiyordum , gitmesinide istememiştim ama aynı başkanın bu kadar laf ve herifi karalamasından sonra tekrar geri alması insanı delirtir be. Biraz tutarlı ol allahın beyaz yalancısı fiko efendi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...