Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

ercan taner yazmış

Öyle bir maça çıkıyorsunuz ki, ya tamam ya devam!

Maç başlıyor, sezon başı ağır antrenmanlar yapıp hazırlık maçı oynayan bir takım var sanki sahada.

Dalton kardeşler gibi gülle bağlanmış gitmeyen ayaklar... Bu ayaklar psikolojik olarak sahada değiller!

Sanki hayatlarının sınavı olan üniversite imtihanına girecek heyecanlı gençler gibiler... O çocukların velileri çocuklarını motive etmek için 3 gün uyumazlar... Ama Beşiktaş'ın teknik direktörü 2 yıldır bunu öğrenemedi! Yaptığı değişikler takımı karaya oturttu!

Dikine oynayan Tolgay oyundan çıkarken, sadece defansif özelliği -o da tartışılır- Atiba ile orta alan rakibe bırakıldı... Her ani atakta Ersan, Motta ve Sivok o kadar kolay çalım yediler ki; bu takımın savunmasının havlu attığı anlamına geldi...

Atiba tipinde bir Türk oyuncu bulunamaması, futbolumuz adına çok üzücü...
Ersan ve Motta size şampiyonluk kazandıracak kapasitede oyuncular değiller...
Gökhan Töre, "küstüm oynamıyorum" modunda, nasıl oyunda kaldı anlamadım? Biliç, onu Robben'le karıştırıyor herhalde!!!
Mustafa Pektemek ısrarı yine büyük hata! Pektemek çok iyi insan olabilir ama, Beşiktaş'ın maç kurtaracak oyunculara ihtiyacı var!
Cenk Tosun'un Karabük'e attığı altın gol, artık 85. dakikada oyuna girmesine neden oluyor. Biliç, Cenk'e küstü herhalde!
Kerim oyuna girdi ama o kadar güvensiz ki; çerçeveyi gördüğü anda sorumluluk almadı pas verdi!

Size daha çok örnek verebilirim fakat futbolda bir gerçek vardır; oyuncular kritik haftalarda hocalarından psikolojik destek bekler ve güven arar...
Teknik adam komutandır!
Komutanın kafası öne eğikse o iş biter!

Beşiktaş'ın şansı artık mucizelere bağlı... Ama Biliç mucizeleri bile değerlendiremiyecek bir yapıda!

Samet Aybaba kimlerle üçüncü oldu?

Sosa ve onun kafasında en az 4 oyuncuya ihtiyacı var bu takımın.

Derbilerde oynanan çekingen futbolunun, artık güç olarak Beşiktaş'ın çok aşağısında olan takımların maçlarına da sirayet etmesi bana şunu gösteriyor: Bu iş Biliç ile olmayacak!

Hakemleri unutmadım tabi!
Yatan oyuncular, düdüklerden sonra topa vuran futbolcular...
Kornere giden topa kale vuruşu kararı veren, beceriksiz, ne yaptığını bilmeyen bu hakemlerle Türk takımları Avrupa Kupalarında çok maç kaybeder!

Çünkü orada işi bilen kokartlar var, rüzgar nereye eserse o tarafa düdük çalmıyorlar!

Sosyal ağlarda paylaş

Aylardır bilic bu takımın içine ediyor dediğimizde bilic liverpool helele diyen arkadaşlar bir yanıp sönmeye başlamış :)

Galatasaray şampiyon olur fener şampiyonlar ligine gider, seneye gelen para ve sınırsız yabancı ile zaten kat kat üstün oldukları beşiktaş kadrosunu iyicene sürklase ederler, sende zaten transfer yasaklısın, kasımapaşa ve ibb ile çekişirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Samet Aybaba kimlerle üçüncü oldu?

Hayır ben şunu diyince de vizyonsuz falan olmuştum. Adam Samet'in elindeki malzemenin 2-3 katı kalitesiyle falan yine üçüncü yapabiliyor. Samet şundan net daha iyi TD...

Gökhan Töre'ye bahsedilen büyük teklifler varsa satılsın. Liverpool maçından beri her yönüyle BJK'nin en iyi oynadığı maç TS maçıydu. O maçtan beri Gökhan'ın olmadığı tek maç olması inanılmaz denk gelmiş bir şey olamaz. Adam net Liverpool maçlarından sonra havluyu attı, yeter dedi.

Para ediyorken satıp, bonservis elde adamlarla revizyona gitmek gerek. Şenol Güneş'le anlaşıldı dedi bizim elemanlar işte, geliyorsa zaten ona göre bir planlama yapar. Gerçi Şenol Güneş, Töre gibi adamları seviyor. Tutabilirde, adam ederse gerçi tam anlamıyla işte yaparda bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle Fener'in kaybettiği 2 son dakika şampiyonluğundan sonra kimse hiçbirşeyden emin olmamalı. Fakat Galatasaray'ın hedef maçlar ve stres yönetimi konusunda diğer iki takımdan daha iyi bir geçmişi, kültürü olması sebebiyle şampiyonluk bence biraz daha uzaklaşıyor Fb ve Bjk'den.

Galatasaray'ın geçtiğimiz haftalardaki 1-0'lık galibiyetlerden oyun stili olarak farkı Arena'da alışılagelmiş hayvani baskı ile oynayacak olması. Bunu değerlendirebilecek 3 takım saysam 2'si Gençlerbirliği ve Bjk'dir, böyle bir risk de var ufak da olsa. Bu maçları domine etmek de var
Sosyal ağlarda paylaş

vay arkadaş ya bu sene de gitti elden? en son ne zaman şamppiyon olmuştuk biz ya? asdf şaka maka 5-10 sene sonra taraftar bulamıyacak bu takım. yeni nesile bakıyorum ya fenerli ya da gsli, taraftar sayısı başarıyla doğru orantılı olarak artıyor ülkemizde. zaten oyle olmasa su an başka bir noktada olurdu ülke futbolu..

her sene aynı terane ya bıktım artık. ne maç izleyesim var ne de birşey, sonunu getiremiyoruz kaç seferdir. stad da hikaye bence şerefli üçüncülükler için kimse gidip doldurmaz o stadı 5-10 sene sonra..
Sosyal ağlarda paylaş

takımı eleştirirken şu gerçeği de bir kez daha hatırlayalım, her zaman göz önünde bulunduralım: bjk rakipleriyle eşit şartlarla altında mücadele etmiyor, bugün bir kez daha gördük, rakiplerimiz hem hakem (hem de diğer takımlar) tarafından o kadar ayan beyan bir biçimde kollanıyor ki, tüm bunlarla bir yere kadar mücadele edebiliyorsun.

diğer taraftan, ben 24 yaşındayım 8 yaşından beri ligleri takip ederim o zamandan beridir bu ligin durum bu, yani türkiye liginin realitesi böyle, bizim bu gerçeği kabul etmemiz lazım; çünkü değiştiremiyoruz. rakiplerimizin bu kadar kollandığı bir yapıda şampiyon olabilmemiz için, rakiplerimizin 2 katı iyi olmamız lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Istari said:

takımı eleştirirken şu gerçeği de bir kez daha hatırlayalım, her zaman göz önünde bulunduralım: bjk rakipleriyle eşit şartlarla altında mücadele etmiyor, bugün bir kez daha gördük, rakiplerimiz hem hakem (hem de diğer takımlar) tarafından o kadar ayan beyan bir biçimde kollanıyor ki, tüm bunlarla bir yere kadar mücadele edebiliyorsun.

diğer taraftan, ben 24 yaşındayım 8 yaşından beri ligleri takip ederim o zamandan beridir bu ligin durum bu, yani türkiye liginin realitesi böyle, bizim bu gerçeği kabul etmemiz lazım; çünkü değiştiremiyoruz. rakiplerimizin bu kadar kollandığı bir yapıda şampiyon olabilmemiz için, rakiplerimizin 2 katı iyi olmamız lazım.

hakemler çok kolluyor kardeş. bugun gençlere iki tane net kırmızı kart vermedi. maç 0-0 iken biri penaltıydı ayrıca.

baya kolluyorlar dsfs.

dembabanız antep'e o golü atsa hala ortaktınız. atamayınca hemen hakemler rakipler vs vs. baydı valla bu beşiktaşlı ağlaması.
Sosyal ağlarda paylaş

o maç bok gibi oynandı da maç 1-0 iken verilmeyen net ötesi, hatta ligtv'de bile üstü örtülemeyip penaltı denilen pozisyonda maçın 2-0 olması ve belki kopması da engellendi. Aynı maçın ilk yarısında bir kırmızı yine çıkmadı. Geçen hafta Akhisar maçının ilk yarısında yine direkt kırmızı çıkmadı vs... gider de gider.

Beşiktaşlı ağlaması değil bu. Pozisyonları görmüyor olsanız neyse boş konuşmak için konuşmayın. GS ya da FB'ye yarısı olsa hakemler cezasını direkt kesiyor. Biz de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

melo bir derbi öncesi, yine 3 defa atılması gerektiği halde hiç kart görmemiş, hatta koskoca 2014-2015 sezonunu gs hiç kırmızı kart görmeden bitirmiş (bjk kırmızı kart görme rekoru kırarken). maçtaki atılan ve kaçan goller ortada, bu maç özeli dışında hakemlerin gs ve fb karşı gösterdiği genel standart ortada. tüm bunlara rağmen her şeyin normal olduğunu ancak bir fanatik iddia eder; ben de bir fanatikle futbol ya da başka bir konu tartışmam; çünkü fanatiklerde mantık yoktur, olayları sadece kendi tarafından görür, fanatik yüzsüzlüğüne alışkınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Şenol Güneş diyoruz ya ne zamandır oğlum, ANÇ tayfası prensipte anlaştı bile.

Ersun Yanal isteyen birkaç yönetici varmış ama olma ihtimali yok diyorlar. Bu arada Meçhul'un dediği gibi TS'nin gelecek sezon hocası da Ertuğrul Sağlam.

BJK için bir yabancı hoca ile görüşülüyormuş ama ŞL olmadığından gelmez deniyor.

Bakalım, 1 aya netleşir kimin olacağı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...