Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

klasik türk insanı rte sevdası buraya da taşınmış. herkes götüm götüm kaçarken fiko zor durumda elini taşın altına sokmuş ve stad / uefa kriterleri konusunda alabileceği en iyi yolu almış. ama yok ABİ YÖNETİCİ VASFI YOK FİKODA BİRKEREM insanları her zaman her yerde. aziz'e, dursun'a, tüpçü'ye göre bu adam çölde vaha gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şampiyon olduğumuz seneden çok daha iyi bir takım var şu anda. Lig'in ekstra sistematikleri olmasa belki puan farkı daha da fazla olucaktı.

Bu sezon şampiyon olmamız veya olmamamızda ne kadar suçu olabilir ki Fikret'in adam daha ne yapsın?

Yabancı sınırlaması da kalktı, şampiyon olmak için anadolu klüplerini zengin etme devri de bitti , tam Fikret'lik dönem başlıyor artık.

GoGoGo
Sosyal ağlarda paylaş

fikret ormanın yaptığı çok çok fazla iyi iş var ama yaptığı en akıllıca iş teknik direktörlüğe şenol güneşi getirmekti bence, adam trabzona gitti trabzonda komple gs'ye transfer edilecek bi takım yarattı, bursaya gitti, bu sefer bursanın eski püskülerini bile parlatıp fb'ye transfer edilecek bi takım yarattı. gerçekten adama kaliteli futbolcuları verince de herkesin beğendiği beşiktaşı yarattı. beşiktaş'ta uzun süre kalmalı bence şenol güneş de fikret orman da
Sosyal ağlarda paylaş

Ben nötrüm şu an fiko konusunda ama darkın dediğ igibi ilk 2 yıldan baya gıcık olanı var, stad için susuyo zaten millet. Ama şampiyonluk kaçarsa o susanlar konuşmaya başlar. Bir kere feda diyen tarftar değildi Fiko başlattı o kampanyayı güya masrafları kıstı ama kulübün borcu artmış durumda.
Adam stadı sadece sponsorlarla btçeye ek yük getirmeden yapıcam dedi.
E madem öyle borç nasıl artıyo ? Bu mu masrfları kısmak? Bir de heryerde borç ödedim diye konusuyo.
Zaten baştan beri "ben yaptım ben ettim" tavrına uyuz oluyo millet.
Hem borç artıyor hem de bi başarı yoksa YDden çok da bi farkı yok demektir ki bi de üstüne iktidar yalakalığı yapması, ve bunu yaparken çarşıyı kullanmaya kalkması falan unutulmuyor.
Aziz lobisiyle edebildiği kadar baş etmesi lazım, şampiyonluğu sadece futbol oynarak kazanamayacağını anlaması lazım, yoksa Aziz gelir alır o şampiyonluğu, biz yine ağlarız.
Öyle olduğunda da geçmişte susulan herşeyi konuşmaya başlar taraftar.
Sosyal ağlarda paylaş

valla size her şey müstehak. borcun artması normal kurlardan dolayı. kaldı ki stadınız hala yapılıyor daha. bir stad geliriniz vs yok. ayrıca önemli olan borcun ödeme planı. 100 milyonu 1 senede ödemek var 40 senede ödemek var. hepsi yapılandı bjkde.

diğerleri için zaten bi şey yazmaya bile gerek yok artık demirörenden ne farkı var o zaman falan demişsin.

iğreniyorum şu taraftar zihniyetinden. her şeyi bilmeyin be abi ya. herkes mi kötü.

gelen herhangi başkanın şu koşullarda bundan daha iyisini yapma şansı yoktu. değer bilin.
Sosyal ağlarda paylaş

ne konacak abi fiko gelmeden önce şampiyon mu oluyodunuz her sene de biz bilmiyoruz. adam mis gibi takım kurdu o kadar borç harçla ugraşırken. mis gibi stad yaptı. güzel futbol desen ligin en güzel futbolu. olursa olur olmazsa olmaz artık. nedir yani.

bak su an "STADINIZ YOK". stadsız şampiyonluga oynuyorsunuz, bunun siz değerini unuttunuz ama sporcu için zor bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

örneğin, stadı 1.5 yılda bitircem demesi ve insanların buna güvenip kombine alması, sonra önce 2 sonra 2,5 yıla uzadıktan sonra buna güvenip kombine alanlara "bedavacılar 3 yıldır maça geliyo" demesi.
Sana güvenip kombine alan taraftarına bedavacı diyebilir misin?
Ya da tarihte kombine alan taraftarına bedavacılar diyip de tepki çekmemiş bi başkan var mı?
Fiko'ya kimse bişey demedi, "aman abi stad" dediler ama milletin içinde duruyor, bu taraftar kendi arasında konuşuyor bunun gibi şeyleri, bu sadece bir örnek.
Olası başarısızlıkta, koltuğu sallar diyorum ben.
Tamam iyi transfer politikası , ve takımın iyi gitmesi falan bayağı toplarladı işleri ama bizim taraftar malum..

edit: Bir de takım iyi oynadığı halde hakemle vs giderse şampiyonluk bunun faturasını da fikoya keser taraftar. Ha sakatlık olur vs olur bariz hakederek kaybedilirse değil tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Fiko'nun ve son 2 senedeki yönetimin sportif olarak yaptığı neredeyse hiçbir yanlış yok. Olanları da zaten görmezden gelmek gerek, dünyanın en başarılı kulüplerinde bile benzerleri olur ki bize zaten hiçbir zararı dokunmadı.

Ha gerçi ben geçen sene Olimpiyat'ta o kadar ısrar edilmesi net bizim takımı etkiledi ama yapacak bir şey yok. O yaşanmasaydı bugün belki böyle olmazdık. Bir de öyle ya da böyle o ısrar sayesinde bir Liverpool galibiyeti ve turu çıkardık muazzam şekilde.

Fiko'ya koşulsuz döşeyenler direkt çapulcu, Alen'ci mal tayfa falan zaten ya. Nötr olmak farklı da her fırsatta yönetime geçirmek falan. bu adamların %99'u direkt Rüzgar Sağnak embesilini falan takip edip sürekli "ADAM GÜZEL KONUŞUYOR ABİ, Bİ DAL SİGARA VAR MI ABİ" diye dolanıyorlardır.

Borç arttı diye zırlıyorlar sürekli, üstte güzel denmiş. Kurdan dolayı bizim kulübün zararının 120 milyon TL olduğu açıklandı. Bu kur bir yılda bize giren zarar bu arada.

Diyorlar ki Vodafone'dan 100 milyon dolar alınmadı mı? O para nereye gitti.

Embesile diyorsun o para 10 yıla bölündü, parça parça verilecek diye anlamıyor. 10 milyon dolar, hadi iki yılda 20 milyon dolar alsan bir senede kurdan ettiğin zararı karşılayamıyorsun.

Kulübü dolandırıyorlar diyorlar, bunların amacı Beşiktaş'ın kasasını boşaltmak diyen lavuklar gördüm. Daha geçen gün kulüp raporlarında geçiyordu. Stad inşaatında kullanılan çelikleri piyasa fiyatının çok altına ANÇ'nin şirketinden almış müteahhit firma, aşırı derecede kara geçilmiş. Bunu diyorsun, sonra adam diyor ki "stad inşaatı başlarken sökülen demirleri ANÇ çıkardı sattı, yapsın o kadar." Yine yaranamıyor. O çıkan demir ya da çeliğin hafriyatı bile zarar olmuştur adama tahminen de neyse artık...

Fiko'ya ve yanındakilere son 1-2 yıldır koşulsuz sövenlere aşırı ayar oluyorum. Ben de sevmezdim ama zaman vermekten yanaydım eskiden, o zamanı da fazlaca iyi değerlendirdiler. Halen çok sevmiyorum ama çıkıpta adamın arkasından haksızca konuşmam.

Milleti bu konuda gaza getirenler de hep benim o eski Altınsay tayfası ve Rüzgar Sağnak gibi lavuklar. Onları takip edip gaza gelmeyin özellikle Fiko konusunda falan. Kendi önerdikleri futbolcu alınmadı diye beşiktaş'a ihanetle yönetimi suçlayan adamlar falan bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca arka sayfada gördüm biraz da, bu ülkede maçına Cüneyt Çakır atandıktan sonra göz yaşı döküp, yine kıymaya geliyor diye ağlamayan taraftar topluluğu yok.

O önerme üzerinden gitmek ve bir kesimleri suçlamak tamamen geri zekalılık. Sadece BJK taraftarı değil, herhangi bir taraftar grubu içinde geçerli çünkü herkes bir şekilde bu adamın kendi takımına düşman olduğuna ve daimi kıydığına falan inanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Ayrıca arka sayfada gördüm biraz da, bu ülkede maçına Cüneyt Çakır atandıktan sonra göz yaşı döküp, yine kıymaya geliyor diye ağlamayan taraftar topluluğu yok.

O önerme üzerinden gitmek ve bir kesimleri suçlamak tamamen geri zekalılık. Sadece BJK taraftarı değil, herhangi bir taraftar grubu içinde geçerli çünkü herkes bir şekilde bu adamın kendi takımına düşman olduğuna ve daimi kıydığına falan inanıyor.

ya ben beşiktaşlıyım
bu topicte de diğer topiclerde de zaman geçiriyorum
evet derbilerde veya başka maçlarda hakemin beşiktaşa daha ağır davranabildiğini düşünüyorum gs ve fbye kıyasla
ama yok ya bjk taraftarı en azından bu forumda daha ağlak her türlü
Sosyal ağlarda paylaş

Fikret orman kazara gidecek olursa adalı falan aday olacak, arkasından sinan engin faln takımın içine girecek faln aman diyim.Fikret basgan her sene ustune koyarak ilerliyor.Ciddi ciddi ögreniyor da bu işleri su takımı ekibi dagıtmazsak illa o sampiyonluk gelecek samet aybabadan beri takımın oyununda giderek bir gelişme var ve tum bunları AAooooo sampiyon olamadık diye dagıtmak bayaaa agır mallık olur. Carsı grubu bedava bilet vermedigi zaman cok dellendi diye hatırlıyorum. İktidara yalakalıkta sıkıysa yapma bunu diyenler rte hakkında söyle bir konussunlar bakalım hayatları nasıl kararıyor bir gorsunler. İktidar hakkında ters bişe söylese besiktasa bir vergi borcu cıkarır tahsiline bir baslarsa amatörden baslarız gelecek sene.
yeni zelanda da yasamıyoruz gercekler
https://www.youtube.com/watch?v=UM1p3ibZjV4

p.s. patideki besiktaslılarda aglama durumu var. Yani pozisyonlara itirazlar onun hakkında konusmalar degilde daha olmamıs macda hakemin vermedigi ve yanlıs verecegi karar üzerine faln konusmak ciddiye alınabiliecek bişe degil.
ayrıca bu sene sampiyon olacagımızı dusunuyorum fenerde uefada final oynıcak gibi geliyor alır mı alamaz mı onu bilemicem ama finale kadar gider gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Euroya vurunca 350m euro civarında ediyor. Kur farkının nasıl girdiğini daha iyi görüyoruz aslında nitekim iki yıl önce mi ne yanılmıyorsam 400m euro açıklanmıştı borç. Azaltsan da artıyor sadfsd

Aslında cidden bir şey değil de euro bazında işte havadan borcun artması, hele böyle bir dönemde direkt saçmalık oldu...

Şamp olup ŞL'ye gitmek şart. Kafadan 30-35 milyon euro cebe koymak demek olur ki o bile borcun %10 oranında azalmasına direkt etki eder işte.

Bu yüzden Konya maçında yedeklerle çıkıp TR kupasını da aradan çıkartalım, es kaza tur atlamayalım sfsda

BJK için en kısa vadede en hızlı çözüm 3 yıldır olduğu gibi bir şekilde şampiyon olup ŞL'ye gitmek. O olmadığı sürece yerimizde saymaya devam ederiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...