Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pillars of Eternity #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

said:
Pillars 2 will use your save game to import your choices from PoE

optionalmis. ayrica custom secebileceginiz bir tool olacakmis.

companionlardan hangileri donuyor umarim uzatmadan aciklarlar onu. mesela bu konu durance ile EFSANEVI olur. zaten durance yoksa yapmasinlar devam oyunu falan.

Bütün core npclere bi quote yaparlar heralde ya, Durance i de görürüz illa ma hepsi joinable npc çıkar mı bilmiyorum, bg1-2 gibi direk yolların ayrıldığı npcler olabilir. Anthony Davis savegame importladığında ölü karakterler ölü kalacak dedi, demek ki npclerin hepsi için bi string var ve gruba katılmasalar bile en azından campaignin bi yerinde karşımıza çıkarlar.

Bi ara motor değişir mi düşüncesi vardı ama bu direk followup olacak gibi, unreal boyarsky-cain projesi olursa onda kullanılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni quotelar da gelmiş, tanıdığımız karakterlere uymuyorlar ama

https://pbs.twimg.com/media/C2lbnRcVEAAjfqW.jpg

Bu ilki aumaua belli de hiç kana gibi değil agresif baya. Tam korsan aumaua. İkincisi de valian ama hem pallegina gelmişti hem de onun tarzı değil böyle merkantalist fırsatçı bi valian olur bayık bi muh old relics vs evil Colomb questiyle. Luminous da yeni magic soul mcguffinlerimiz

https://pbs.twimg.com/media/C2vWZaoUsAILSeo.jpg

Eski companionların bi kısmı ve yeni bi kaç companion olacak heralde, bu son ikisi gibi geçmiş olaylara atıf vermeyenler full yeni companionlar diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya tyranny oynuyorum, baya da beğendim karakterim falan de güzel oldu ama spire'ı aldıktan sonra kafam şişti. çok fazla yeni şey, çok fazla content. okumasan olmuyor zaten oyunun olayı içerik. ondan ara verecem yazın kafan daha sakin kafayla bakarım.

bu sırada white marchlar için PoE rerun atayım diyorum. zaten ilk gameplayde çok burn out olmuştum hasta gibi oynadığım için daha ılımlı giderim. npc party karakterlerini falan kullanırım, hep custom oynadım.

nasıl bir parti yapsam? npc ağırlıklı istiyorum.

Aloth - enteresan görünüyor, caster olarak gayet iyi

Eder - eğlenceli bir tipe benziyor, sanki main tank olamaz gibi? 2ndary body bag/dps mi yapayım?

Durance - statları falan biraz patates gibi, oyunu drag eder mi? alayım mı paslayım mı?

Kana - pasla demiş çoğu guide patates olduğundan. var mı yorum?

Pallegina - bu abladan güzel tank olur gibi ama biraz yüksek level geliyor (4-5 demişler). o levela kadar custom gidip gelidiğinde değiştirebilirim sanki?

Sagani - baya sıkıcı bir tipe benziyor ama dwarf - why not. statları iyi, partiye oturuyor, sorun yok gibi.

Hiravias - druid istiyorum parti de Orlan olması da versatile yapıyor, eğer sıkıcı değilse - kötü yorum yoksa bunu da alıyorum.

Grieving Mother - en saykosu bu gibi, kesin alıyorum.

şimdi kafamda şöyle bir liste çıkıyor :

1) Eder - Bodybag - 2h dps
2) Aloth - backline wizard
3) Durance (Hiravias'a dönerim gelince diye düşündüm)
4) Pallegina (MT - o levela kadar custom)
5) Sagani (Grieving mother mı bu mu emin değilim ya, yorumlar?)

sagani pet + eder + palle aslında çok sağlan duvar örüyor.
aloth + sagani + hira da çok sağlam ranged/caster combo oluyor.

main karaktere her şey gider gibi yukarıdaki setupa ne tavsiye edersiniz?

rogue/cipher (grieving yerine sagani tutarak)/chanter güzel alternatifler gibi?
Sosyal ağlarda paylaş

@bıngıl WM ben de oynamadım onun için bi replay düşünüyorum, eder sagani grieving mother ve durance kesin diye düşünüyorum sırf renkli karakterler diye. Daha doğrusu iyi yazılmış karakterler, ederle sagani özellikle böyle bildiğin "normal" insanlar ve güzel hikayeleri / moral dilemmaları var. Fighter hep iyiydi ederde mekanik olarak sıkıntı yok ister tank ister dps, patchle rangerı da düzeltmişler dandiniydi başta. Itumaak op.

Hravias ve kana rua pek tat vermeyen npclerdi, kağıt üstünde iyi uygulamada zayıf (barışçıl korsan bardın sınırlı lore katkısı ve no pasaran druidin beastiality quipleri meh). Bide işte WMdan devil of caroc falan bişiler konabilir, beelllki palleginayı alırım yeni oyunda comeback yapacağı için. Yoksa onun da hikayesi iyiydi ama işleniş zayıf kalmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman

1) Eder
2) Durance
3) Griefing Mother
4) Sagani
5) Pallegina

iyi setup gibi

main olarak baktım da eğlenceli ne var diye.

rogue op diyorlar single target için ki target picking baya etkiliydi oyunda ama one-trick pony olayı var cidden. düz attacktan ibaret karakter.

monk oynamıştım custom olarak, baya iyiydi - daha iyi olmuş. unarmed beni biraz darlıyor ama tyranny oynarken de monk gittim memnunum gibi. en azından mekanikleri falan eğlenceli, farklı.

cipher iyi ama işte griefing'ı bırakmak istemiyorum npc kopmasın diye.

priest buff bot/druid stormwhore dull as fuck denmiş genel olarak.

galiba monk gidicem

ha bi de barbar var tabii - en op classlardan biri olmuş tanklığı baya bufflamışlar artı aoe deli. front line takılamıyor ama monk kadar olmasa da offtank olabiliyor demişler.
Sosyal ağlarda paylaş

caster damage verimsiz. priest hep gerekli class. ama ne secersen sec oynaniyor su an. hic farketmiyor. tamamen sohbetini sevdigin tiplere odaklanmak lazim. cekilmezler kana, zahua ve maneha. durance ve grieving mother komple bir pillars deneyimi icin sart.

white march yerine wm yaziyorum. herkesin kullanacagi iki kritik item var:

(1) wm 2'de oyundaki en iyi silah dusuyor. kamyon gibi bir 2H. ne oldugunu yazmiyorum, spoiler. onun icin bir barbarian veya fighter lazim. o classlarin companion statlari esit derecede kotu. ancak barbarian companion (maneha) questinden banterina her seyiyle ekstra kotu. player barbarian veya warrior olmayacaksa eder'i yazmakla baslamak lazim.

(2) caed nua yedek klubesi gorevlerinden item kopyalayan item var (helwax mold). wm 1'de durgan steel enchantment geliyor. enchantladigini enchantli kopyalayabiliyorsun. 1H kopyalanirsa ona gore karakter yapilabilir. en populer kombinasyon wm1'de corrode vuran sabre'i (bittercut) bleak walker paladinle kullanmak. en yuksek dps bu mu bilmiyorum, sabre dps de nerflenmisti. paladin'in dps disinda getirdikleri oldugundan cok kiyak.

tekrar baslayacak olsam soyle oynardim:

player - bleak walker dps paladin
aloth - tank wizard
eder - 2H dps fighter
durance - min recovery priest
sagani - ranger
devil of caroc - ranged dps

power play degil sadece optimize. sadece companion bazli olarak ise

player
durance
grieving mother
sagani
devil of caroc
eder
Sosyal ağlarda paylaş

benim main olarak en sevdiğim karakter moon godlike-kind wayfarer paladin oldu.hard'da bir iki yer dışında zorlanmadan strongholdun altındaki dungeonda dahil sıfırladım.(orjinal parti ile)

damage alsa heal atıyor,öldürse heal atıyor,flames of devotion öküz gibi vurup gene heal atıyor.üstüne lay of hands ve res'i var.hem off-tank hem ikinci bi healer olarak baya iş yaptı karakter.
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha bugun bitirdim wm2'yi. bazi istisna yerler disinda konu cok guzeldi. part 1 part 2'den epey daha basarili hem content miktari hem de icerik guzelligi olarak.

wm2 sonu
ondra tutarsiz bir gerizekali. seslendirmesini de begenmedim. konu cok guzel ama diyaloglar hic olmamis hatta ses tonu da zart diye degisiyor bir anda sakinlesiyor. bir plansizlik donmus orada kesin.

olur da wm icin oynayip, 2'yi bitirip geri kalanini nasil olsa onceden oynadim diyerek birakacak varsa unutmayin hemen sonrasinda stalwart'da ozel zone'u olan bir quest aciliyor. ciddi boss fightli. en zor fight demisler ama bence caed nua dibi hala en zoru.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasil tahmin edecegiz abi yok ki lore'da bunlar. Simdi bakiyorum Sawyer'in eski yazdiklarina, Naasitaq varmis krallik olan. Sagani de oranin tribaliydi iste.

Rauatai olmadigi kesin onlar kuzeyde. Hatta o yukaridaki yesilli toplu balikli var ya odur bence Rauatai. Demokrasi getirmeye gelmislerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Durance Eder in bile önünde fan favorite olduğu için sona saklıyor olabilirler. Enalarına atlayacağız temalı bi quotela son gün bekliyorum durance i.

Ha tabi sawyer avellone un son izlerini de silmek için karakteri komple settingden atmış olabilir. Beklerim sawyerdan

http://www.rpgcodex.net/forums/smiles/sawyer_nofun.gif
Sosyal ağlarda paylaş

dps monk pek parlak degil. wounds'un kotu bir mekanik olmasi disinda dps'i yeni itemlarla epey geriye dustu. pillars'a da tyranny'deki hands slot damage'i ile scale olan sistem lazim. end game'de saglam 1-2 abilitysi var unique is yapan, onlar iyi.

itemlardan bagimsiz bakarsak hakiki dps classlar sirasiyla rogue, ranger, barbarian, warrior.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

monk baya iyi olmuş ya. main monk gittim. partyde dedicated tank yok, herkesi agresif gittim aşağı yukarı. ona rağmen en yakınını ikiye katlamış dmgda

hiç monk denemedim ben bu oyunda ya
bi ara tekrar başlayıp bitireyim diyorum artık, belki monk giderim bu sefer
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...