Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

benim dediğim orclar o değil abi. campaign e başladığın anda 2. turnde event trigger ediyor scriptted bir şekilde. 20 turn duration'ı olan -20 control veren ve isyanların çıkmasına neden olan orc eventi. orçlar geldi sıçtık yazıyor metin olarak. oyuna 10 kere falan yeniden başladım hepsinde aynı turnde oldu, ondan scriptted diye düşünüyorum. 20 turnde 6-7 defa baş kentinin 3 tile üstünde orc ordusu çıkıyor raid stance'de duruyor, eğer ilk turnde öldürmezsen 2. turnde içindeki asker sayısı 2 e katlanıyor.

hardda olan bir şeydir belki sadece eğer başka zorlukta oynuyorsan.

20 turnde 6-7 defa çıkıyorsa bir şeyi yanlış yapıyorsun.

Orada toplam -25 control var. +10 veren commandment ile -15'e düşürürsün. Taproom yaparsan +2 daha gelir, vergi almazsan +4, şehirde tutacağın her iki birim de +1.

Hani bütün bunları yapar ve başlangıç ordunu da şehirde tutarsan sıfırlayabilirsin. Ama hepsini yapmazsan bile çok yavaşlatman mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

bingildak said:

benim dediğim orclar o değil abi. campaign e başladığın anda 2. turnde event trigger ediyor scriptted bir şekilde. 20 turn duration'ı olan -20 control veren ve isyanların çıkmasına neden olan orc eventi. orçlar geldi sıçtık yazıyor metin olarak. oyuna 10 kere falan yeniden başladım hepsinde aynı turnde oldu, ondan scriptted diye düşünüyorum. 20 turnde 6-7 defa baş kentinin 3 tile üstünde orc ordusu çıkıyor raid stance'de duruyor, eğer ilk turnde öldürmezsen 2. turnde içindeki asker sayısı 2 e katlanıyor.

hardda olan bir şeydir belki sadece eğer başka zorlukta oynuyorsan.

20 turnde 6-7 defa çıkıyorsa bir şeyi yanlış yapıyorsun.

Orada toplam -25 control var. +10 veren commandment ile -15'e düşürürsün. Taproom yaparsan +2 daha gelir, vergi almazsan +4, şehirde tutacağın her iki birim de +1.

Hani bütün bunları yapar ve başlangıç ordunu da şehirde tutarsan sıfırlayabilirsin. Ama hepsini yapmazsan bile çok yavaşlatman mümkün.

söylediğim şey orduyu orada 20 turn tutuyor olmanın ne kadar kötü bir tasarım olduğu abi zaten :) ordada tutarsam ve bunları yaparsam etkisini hafifleştirebildiğimi ben de biliyorum. hatta ben etkisizleştirmiyorum çünkü eğer etkisini azaltırsan orada durmak zorunda kalıp da gelirini düşürüyorsun. hiç müdahele etmezsen control seviyesinde 6-7 kere çıkıyor, kesiyorsun her seferinde 500 gold falan geliyor. zaten orada duracaksan bol bol kes ki para girsin kasaya, herolar level alsın, askerler rank alsın falan falan.

oyunun başını çok yavaşlatmış baya beğenmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Alla alla bingildak bana hiç öle olmuyor. Önüme gelenı yok edwrek b ilerliyorum. Bi en en başta kendi icinse savaşmak olmaz diye Red duke e girdim orda baya ciddi bi savaş döndü 2 ordu vs 1 şeklinde oda pedant ta eskide olarak fulledigim orduyu ondan sonra yardırın. Full delikanlı olmıyan insan şehirlerine bak kesin raze oluyorlar gidip yerleş kasma o kadar.

Tabi ben avrat tarafın nurlanmiş bi Breton delikanlısıyim. Onunlada ilgisi olabilir.

Ps pegasus knightly nasıl da öküz lan. Heavensdan bi buff atıyorsun bütün uçan üniteleri kayıp vermeden aliyolar

Abi bide az önce dank etti daha anvil of doom gelmedi lan
Sosyal ağlarda paylaş

ben 700 e falan geldim midland ı capledim chaos u dövdüm falan. sanırım wood elflerle 1000 i görücem. peasant ekonomisinin bol bol şehir aldıktan sonraki avantajı baya iyi. 27 slot peasant slotum var. sınır şehirlerine ver duvarı, içine doldur köylüyü. neredeyse hiç maintenance ı yok gibi bir şey. bedava 2 dolu dolu ordun oluyor. hani meydan savaşında belki çok etkili değil ama duvarların arkasında garrison üniteleri gibi gerçek köylüler gibi savunuyorla

bi de hava uniteleri çok güzel ya. hiçbir ırkla ben böyle rahat kombat yapmadım. salıyorsun ranged'ın, artillery'nın, lordun üzerine. tertemiz ediyorlar sen ana hattı iterken. adam engage ettiği için dönüp savunamıyor. ekmek gibi yiyorlar doğru düzgün kayıp vermeden. chaosun axe throwerlarını bile yiyorlar hızına rağmen.
Sosyal ağlarda paylaş

dün 770 deydi, 1000 oldu puan bütün bretonnia ile konfedere oldum hiç savaşmadan, harici olarak bir marinenburg ve bir tek bir şehri aldım -gerçi o şehri tutmak çok saçma işte bırakıp da gitmiyorum- puan zaten durduğu yerde bile artıyor bir şey yapmasan bile...

undeadler ile savaştım yoksa manfred -vlad değil- Altdorf u alıyordu...

ama wood e. deki gibi bitirmek için son savaş gerekiyormuş, ork ve chaos seçimi vardı, ben kaosu seçtim ama savaş yapmadım daha...

diğer taraftan 19lvl vlad, bi okadarda isebella iki ordu ile saldırı ikisinin toplmı, 3500-4000 kişi falan var, 4-5 vampir hero, bir benshee iki blood knight ve namlı birimler falan var, bende 4 üst seviye adam harici gerisi normal asker, lord Louen Leoncoeur 15lvl ve hippogirifine biniyor, dövüş ağırlıklı gitmedim kırmızı skillerden verdim, bir heaven büyücü 15 civarı, 1 paladın hero mavi skiller 15 lv civarı

undeadler baya savaşıyor, zombileri bile şövalye durduruyor, vlad zaten lord dalmadan hasar falan almıyor, benshee de öyle ama savaşı kazandım, bir birim imha oldu, savaş alanında kaça birim yok ama 500 civarı kayıp var ama 3500 e karşı, savaş önce %30 şans veriyordu... savaş raporu piruss zaferi çıkardı, ben bir heroik bekliyordum ama :(
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
soyle bir leak var diyorlar ama 4chan o yuzden %99 dogru degil, CA ayy valla dogru degil dedi tabi hemen,

ay sonunda gorecez duyuracaklar mi boyle bisi bakalim,

http://i.4cdn.org/vg/1489599934688.png

tldr:

Estalia, HE, DE, skaven, lizardmen,

ilk oyun gibi 1 faction dlc olur gene 4+1
Sosyal ağlarda paylaş

dün taze ordu basmıştım 20 birim, düşmana saldırıya geçtim ancak benim ordu savaşa 25% kadar bir hp ile başladılar. neden oldu böyle bir şey?

bir de savaş sırasında ne gibi taktikler uyguluyorsunuz? cücelere nub ırkı demişler, ondan cüce oynuyorum. süvari filan da yok haliyle. campaign 30 turn oldu, genelde güçlü orduyla girip autoresolve yapıyorum hep.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen canım çekti cüceler ile oynayayım dedim, dedim çok kolay legendary oynayayım -bu arada kolaylık birimlerden ziyade, çok para getirisinin olması tabi ayrıca sağlam piyade ile hat savunma yapabiliyorsun- dedim madem legendary oynuyorum whitedwarf ile oynayayım, onunla başladım -birde ben bölüm görevlerinin hepsini tamamlamadan geçmiyorum biraz zorluk katıyor, yaldır yaldır şehir almıyorum, mesela ikinci bölüm görevleri 5 şehir alma veya yağma/yıkma ile geçiliyor, ben 2 şehir yağmaladım görev zinciri icabı, bir şehir aldım, 1 de önceki bölümden geldi 4 de kaldım şehir almıyorum daha 70turn falan oldu galiba orklar bütün bölgeleri aldı kuzey dahil, 3 legendary lord + 1 normal adam ile sınıra dayandı, white dwarf yıldırım saldırısı ile teker teker hakladım hepsini :)

geri ben orduları kontrol etmek istiyoruma legendary de bile %80-90 oran ile galibiyet verince elim otoya gidiyor zira ben o kadar az kayıp ile kazanamıyorum, elit birim olarak çıkan hammerer bile 2-3 goblin spearmana ölüyor falan gibi işler oluyor...

tavsiye kısmı için ise, önce gelir getiren binaları yapın, çok kalabalık olmanıza gerek yok çünkü üst zorluklar hariç cüce lordları misal hasar dahi almadan 200 kille çıkabiliyor, piyadeler zaten göçlü vs.

combat için ise, savunmada kalın rakip size saldırsın, zaten adamların çoğunda savunma bonusu vs. var, menzilli birimleri yakın dövüşe yatkın, basit süvari saldırılarından etkilenmiyorlar, bu yüzden arkada korunaksız kalamaları veya dış arka kanatta mevzilenmeleri o kadar sorun değil ama tabi bire bire sokunca asıl vurucu gücünüzü ortadan kaldırıyorsunuz, balista gibi olan değilde diğer kuşatma silahı daha kullanışlı ve menzilli,

ordu yapısı ve diziliş için ise ben şahsen 2-4 arası Grudge Throwerın orduda bulunması taraftarıyım işlerini gerektiği gibi yapıyorlar, yine 4-6 menzillinin olması, süvarinin olmamasından ötürü oluşan kanat zaafını ortadan kaldırabiliyor, pek fazla kill alamıyorlar eğer arkadalarsa ama taktik kullanımda fark yaratıyorlar, yakın dövüş avantajları var, zırhları var, menzilleri var... ork ve gobilin okçularına karşı önce rahat savaşıyorlar, Thunderers yerine düz Quarrellers daha çok tercihim zira thunderers birimini efektif kullanmak için biraz daha taktik kasman gerekiyor... bunun dışında Rangers birimleri hızları için tercih edilebilir, kaçan düşmanı kovalamak ve/veya kanattan arkaya sarkmak için filan, Irondrakes yapılabiliyorsa yapılması gereken bir birim, en az bir tane, otomatik savaşlarda 300kill civarı yapabiliyor, düzgün bir kontorlde 150-200 rahat killi var, ana piyade için düz Dwarf Warriors yeterli, ucuz ve işini rahat yapıyor, skill bonuslarını erken alıyor vs. ilerde para varsa düz Longbeards ile değiştirmekte tabi fayda var ama nihai amaç tabi ki, Ironbreakers...

bunların dışında Slayers ve Hammerers birimlerini pek tutmuyorum ama 1-2 tane bulunması bazen fayda sağlayabilir...

bunların dışında Gyrocopter (Brimstone Gun) iş yapan bir ünite, 1 tane kafi gibi en fazla 2 ama minerslar gereksiz, great wep. varyasyonları genel olarak gereksiz,

son olarak lordların puanlarını düzgün dağıtmak lazım ve az birimli fazla lord beslemeten sakınmak lazım...
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

dün taze ordu basmıştım 20 birim, düşmana saldırıya geçtim ancak benim ordu savaşa 25% kadar bir hp ile başladılar. neden oldu böyle bir şey?

bir de savaş sırasında ne gibi taktikler uyguluyorsunuz? cücelere nub ırkı demişler, ondan cüce oynuyorum. süvari filan da yok haliyle. campaign 30 turn oldu, genelde güçlü orduyla girip autoresolve yapıyorum hep.

bölgesel attrition yemediğine emin misin?
Sosyal ağlarda paylaş

attrition yemediğime eminim çünkü gittiğim yer oyuna başladığım noktaya yaklaşık 2-3 turn uzaklıktaydı ve dağların arasındaydı yine.

quest olduğundan teleportla gitmiştim, belki ondandır.

heroları efektif olarak nasıl kullanıyoruz onu da anlamadım, kime assassinate vs. atmaya çalışsam 20% civarı chance veriyor sadece, sürekli fail.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle can kaybı diye bir şey görmedim, ama ana eyaletin üstünde dağ boğazında attr. yiyorsun, helle ışınlanma ile gittiğinde hiç denk gelmedim ama hangi görev?

heroları str. haritasında bende pek kullanmıyorum açıkçası ama lvl almak ve skiller ile o seviye artıyor, ve bağzı herolar daha avantajlılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...