Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Surface Pro Alınır Mı?

bingildak

Öne çıkan mesajlar

8 aydır kullanıyorum ben. i3 ve i5 i bilemem ama i7 nin performansı iyi. Bazen ısınabiliyor tabii ancak abartı değil. Isınan yerle de bir temasınız yok zaten.

office programları çalışır mı filan diye sorular gelmiş baya bir eğlendim ben. 8gb ramli ssdli 3ghz işlemcili aletten bahsediyoruz. En yeni nesil işlemci. Office ne?

alet macbook airden güçlü öyle düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer sıkıntısı işletim sistemiyse air'a windows kurdurun olsun bitsin.

surface pro'nun keyboardu laptop keyboardu gibi olmaz. modüler sonuçta ve ekran ile aynı boyutta. tuşlar öyle büyük büyük değil.

http://images.gizmag.com/inline/surface-pro-3-vs-macbook-pro-retina-2014-0.jpg

laptop her türlü daha iyidir keyboard olarak ama işte laptop tablet gibi kullanılmıyor sonuçta. orada ayrışıyorlar. ben keyboarda 1 haftada alıştım, ondan sonra en ufak sorun yaşamadım fakat touch pad 5/10 fln. fonksiyonel ama oturup 2 saat excel'de iş yapsam o touch pad ile çalışmam. bluetooth mouse taşıyorum. kafede fln otururken touch pad, uzun iş yapacaksam mouse.
Sosyal ağlarda paylaş

Surface pro 4 beklentin yersiz olabilir bu arada

Yeni nesil islemci cikmadigi sürece dedigim gibi degistirebilecekleri bir sey yok.

Ram artmaz.
Islemci var olanlar arasinda artmaz.
Batarya daha iyisi yok su an.
Isletim sistemi pro 3 ile ayni
Gpu artmaz.

4 u uzerine lanse edebilecekleri bir gelistirme alani yok kisaca. Bu sebeple downgrade yaparak pro olmayani lanse ettiler. Ekran, Gpu, ramden kisarak fiyati kirip penetration arttirdilar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
yaşam/iş tarzında böyle bir alete ihtiyacın varsa direkt 10/10 alet. ben bütün briefleri artık el yazısı ile hazırlayıp atıyorum. texte fln da çevirmiyorum. okunuyor rahat rahat.

hafifliği, pili, özellikle ekran/görüntü kalitesi, kalemi, sistem hızı benim gördüğüm en iyi gadget.

samsung kaleminden kat ve kat fln daha iyi (samsung aldım biliyosun ben ilk). hiç delay yok gibi yazıyor. one note desteği çok iyi, kalem türleri, renkleri arasında hızlı geçiş, hafızaya alma, tek tuşla silme, custom fonksiyon atama fln ne istiyorsan var.

tldr; adamlar yapmış.

en kötü tarafı chrome browser pil ömrünü yarı yarıya yiyor, IE kullanıyorsun. genel olarak kötü değil ama chrome'dan sonra eksiklik hissediyorsun. w10 ile gelecek browser baya fark edecek diye umuyorum. fingers crossed.
Sosyal ağlarda paylaş

surface 4 pronun anonsu daha yapilmadi, duyurulmasi, avrupaya gelmesi, turkiyeye gelmesi derken yine bi dunya zaman. win10 beklemek teoride mantikli ama bana suan lazim.
avrupadan al denmis, ben avrupadayim zaten de, dandik kismindayim sdf. avusturyadan alabiliyorum en yakin, orda da i5 256gb modeli 1500 euroya falan denk geliyo
Sosyal ağlarda paylaş

tabi daha ucuz aletler var ama bu bana hitap ediyor baya. surface 1den beri takipteyim, 3 olmus gercekten ama bu koca microsoftun urun satis beceriksizligi beni benden aliyo. yazilim kisminda her ne kadar fanboi olsam da (.net vs.) lojistik olarak harbi bok gibi.

edit: amerikadan getirtenler, gumruk vergi falan nasil?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...