Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Surface Pro Alınır Mı?

bingildak

Öne çıkan mesajlar

ya arkadaş derdim bitmedi.

ihtiyaçlarımı belirledim fakat uyan alet bulamıyorum, sadece MS'un surface prosu var. fakat fiyat çok yüksek, doğru düzgün yorum yok ve indirime gitmişler - yeni seri çıkacak deniliyor. sanki MS'in bu serisi tutmamış, tutmayacak ve patlayacak gibi. ondan elim gitmiyor ki zaten indirimli fiyatı da fahiş boyutlarda.

aradığım şeyler:

[list]
[*]hafiflik (taşınabilirlik)
[*]kalem ile not alabilmek
[*]performans (işletim sistemi akacak)
[*]kolay keyboard/pad eklentisi
[*]tercihen windows desteği (office programlarını keyboard takıp rahat çalışabilmek)
[/list]
mac'ın laptopları o fiyata daha mantıklı gibi ama onlarda da yazı yazma seçeneği yok. arzu ettiğinde tablet rahatlığında kullanamıyorsun falan. ayrıca hep windows kullanacağım için biraz saçma geliyor.

alet bu : http://www.microsoft.com/surface/en-us/products/surface-pro-3

hani i7 olmasına gerek yok, i5'de çok iyi ama i5'in de fiyatları 1300 dolar yüksek ssd hacmiyle. 3.5'a falan geliyor işte avrupadan alırsan.

128 gb ile 256 gb versiyonları arasında 4gb-8gb ram farkı var. yoksa 128gb yine affordable seviyede.

spec

ech specs

Software
Windows 8.1 Pro
Exterior
Casing: Magnesium • Color: Silver • Physical buttons: Volume, Power, Home
Dimensions
11.50 x 7.93 x 0.36 in (292.10 x 201.42 x 9.14 mm)
Weight
1.76 lbs (0.79 kg)
Hard drive size2
Solid state drive (SSD) options: 64GB, 128GB, 256GB, or 512GB
Memory
64GB or 128GB version with 4GB RAM
256GB or 512GB version with 8GB RAM
Display
Screen: 12" ClearType Full HD Display • Resolution: 2160 x 1440 • Aspect Ratio: 3:2 • Touch: Multitouch input
Processor
64GB/Intel i3 version:
4th generation Intel Core i3-4020Y 1.50 GHz with Intel HD Graphics 4200

128GB and 256GB/Intel i5 version:
4th generation Intel Core i5-4300U 1.90 GHz (with Turbo Boost Technology up to 2.9GHz) with Intel HD Graphics 4400

256GB and 512GB/Intel i7 version:
4th generation Intel Core i7-4650U 1.70 GHz (with Turbo Boost Technology up to 3.3 GHZ) with Intel HD Graphics 5000

TPM (Trusted Platform Module) chip for enterprise security
Wireless
802.11ac/802.11a/b/g/n
Bluetooth
Bluetooth 4.0 Low Energy technology
Battery Life
Up to 9 hours of web browsing5
Cameras and Video
5MP and 1080p HD front- and rear-facing cameras • Built-in front- and rear-facing microphones • Stereo speakers with Dolby Audio-enhanced sound
Audio
Stereo speakers with Dolby Audio-enhanced sound
Ports
Full-size USB 3.0 • microSD card reader • Headphone jack • Mini DisplayPort • Cover port • Charging port
Sensors
Ambient light sensor • Accelerometer • Gyroscope • Magnetometer
Warranty
1-year limited hardware warranty6
Surface Pen
Dimensions: 135mm (length), 9.5mm (diameter) • Weight: 20 grams
Pre-installed Apps
Flipboard • Skype Wi-Fi • Skype • OneNote MX • Solitaire • Mahjong • Sudoku/Microsoft Number Puzzle • Fresh Paint
In the box
Surface Pro 3 • Surface Pen • 36-watt power supply • Quick Start Guide • Safety and warranty documents

Sosyal ağlarda paylaş

toplantıda koca laptopla not almak daha zor abi. herkes köylü gibi defter kullanıyor. defter ekstra yük yanında sürekli taşıman gereken. ben 2015'de yanımda 3 tane gadget taşırken defter kalem taşımayı kendime yediremiyorum abi. utanmasam sesli not alacam falan.

şu alet all-in-one ve bildiğin laptop performansı sahip fakat muadili yok işte, MS olduğu için çekiniyorum. adamlar bu tür gadgetları yapıp yapıp discontinue ediyorlar. sonra ne satabiliyorsun ne destek alabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

surface rt patladı prosu tuttu kullananlar memnun baya. bende ilk rt var baya sağlam alet (dayanıklılık olarak)
http://www.gizmag.com/surface-pro-3-vs-macbook-air-hands-on/36061/

çaglayan adliyesinin karşısındaki saturn de surface pro 3 var direkt ordan deneyebilirsin.

+ halen ilk surface için firmware update çıkıyor kar marjı olarakta artıya çıktılar bu dönem bırakmazlar artık bu piyasayı adamlar zaten artık taşınabilir taşınabilir diye konuşuyorlar hep hayatta bırakmazlar artık.
Sosyal ağlarda paylaş

indirime gitme sebepleri o zaman acaba? global indirim çünkü. yeni seri mi release edecekler diyeceğim, herhangi bir açıklama yok.

http://www.latinopost.com/articles/16255/20150328/microsoft-surface-pro-4-release-date-specs-features-price-is-this-the-new-laplet-rumors.htm

şurada 2 gün önce bir haber çıkmış, herhangi bir fact yok ama rumor toplamışlar sektörden. skylake chipleri ve w10 ile çıkacak diye bahsi geçmiş genel olarak. autumn 2015 denmiş ama yaz sonundan önce zor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Kalemle not almak so 2002

Kim kalemle not aliyo abi? Cidden?

ben? üstüne o el yazısını normal harflere çevirip biraz düzenleme yaptıktan sonra paylaşılaiblir bir pdf haline getireibliyorum, başka pdf ler üzerinde de notlar alaibliyorum kitaba yazar gibi

ha bunu ben notepro ile yapıyorum SNot süper bir uygulama bu iş için
Sosyal ağlarda paylaş

note pro baya iyi not almak için. fakat işletim sistemini kullandığım her saniye kanserin organlarıma sıçradığını hissediyorum. donanım ve yazılım çok leş spen dışında.

burada adam baya detaylı inceleme yapmış gadgetlarla:

http://forum.donanimhaber.com/m_95160164/tm.htm

tv'e 50 dolara gadgedla bağlamak baya iyiymiş ya. bende laptop takılı sürekli hdmi ile kablo kalabalığı, tv'nin yanında laptop baya nahoş. surface pro alsam direk 50 dolar verir aktarım zımbırtısını alırım, dizi izlerken birebir.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Kalemle not almak so 2002

Kim kalemle not aliyo abi? Cidden?

Ahah ya olm, nasi bi fail bu?

Benim arkadas esine surface aldinbu arada. Gayet guzel gorunuyo, gayet calisiyo gibi. Ha kiz anca surf yapip dizi falan izliyo ama i5-i7 islemciyle ve ssd disk ile fazlasini yapmamasi icin bi sebep yok.
Sosyal ağlarda paylaş

evet 10 desteği gelecekmiş

i5 aldıktan sonra 128gb alırsan 4gb ram geliyor 256 gb'da 8 gb ram. yani 4 gb ram gündelik işlere zaten fazlasıyla yeter gibime geliyor ama 8 gb ramde uzun vadeli iyi olurdu.

emin olamadım. fiyat farkı baya yüksek. 128 gb düşününce ssd olarak çok az ama pc gibi düşündüğüm için öyle oluyor, kemiksiz 100 gb demek sistemden sonra, oyun kurmadıktan sonra 100 gb nasıl dolacak excel dosyaları ile mail pst'leri ile.
Sosyal ağlarda paylaş

i7 256 gb surface pro 3 u eylülden beri kullanıyorum. Çok memnunum ben. Hafif kompakt hızlı. Dokunmatik ekran word editlemek için inanılmaz bir rahatlık. Dokunmatik ekransız bilgisayara geçtiğimde resmen zorluk çekiyorum. El yazısı not almayı pek kullanmadım ama ekran boyutu yeterli bunun için.

görüntü kalitesi çok iyi. Fiyatı USA'de uygun, eu pahalı. USA'den almak lazım.

bu arada, mouse hiç bağlamıyorum, dokunmatik ekran mousedan çok daha rahat. pad+ dokunmatik yetiyor da artıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

not alamıyorsun işte onu demek istedim laptop derken, o not alma olmuyor hehe, bilgisayarda word dosyası açmak oluyor. laptop masaya çıkartıp koyacak olduktan sonra bin tane alternatif var 1-2k aralığında.

öğlen yemeğe gidiyorum örnek olarak, orada çıkartıp laptop ile çalışma çok saçma oluyor. tablet ve kalem olduğu zaman not defteri gibi çalışıyorsun. yazdığın her şey, bütün kurgular sync bir şekilde ofisteki ve evdeki bilgisayarda. masaya laptop koydum, word dosyası açtım, yazdım diyene kadar ofis oluyor zaten masa. aynı şekilde seyahat ederken veya köşe takımında takılırken.

laptop ayrı bir konsept demek istediğim.
Sosyal ağlarda paylaş

benim evimde pc var zaten. ama mesela arkadaşlar çagırıyordu iş için laptobunu al gel çalışalım diye mecbur kaldım bir laptop almaya. o zaman işte baktım dedim bari surface alayım hem işten geldigim zaman sitelerde dolaşmak için hem iş için hem hem manga okumak için falan diye kullanırım dedim. paradan dolayı ultrabook aldım. ama masa başında çalışmak dışında hiçbirini yapamadım yataga uzanıyorum mesela kullanamadım. veya power pointte birşeyler bakayım diyorsun illa mouse gerekiyor veya ufak ufak tuşları kullanmak zorunda kalıyorsun falan. ekranı dokunmatik kullanayım dedim böyle garip oluyor klavyesi ile. olay tamamen ergonomik yoksa performansında sıkıntı yoktu diablo 3 bile oynatıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...