Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hastalık

Cuce

Öne çıkan mesajlar

bu sene cok pis salgin yapti, sanirim 3. cu gribime girmek uzereyim, bogazim tirtiklaniyo, burnum akmaya basladi

sereffsiz virusler kuluckadan cikip, alien edasiyla patlaya catlaya yayilmaya baslar yakinda :(

sonrada ver elini ates, terleme titreme..

simdiden su karacigeri elimize veren likitlerden icmeye basladim bakalim, pastilide dayicam gun icerisinde haftasonunu cikarirsam iyidir.

bu sene asi olmaya aklimi silkeyim
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

normal bi gribe asırı ilac vemişler. karaciger zorlanmıs. kas yıkımı ve kas ilhitabı baslamıs bacaklarda. o yüzden ağrılı geciyomus cok hefen hafta. sırf dün sanırım 6 litre serum verdiler.

sanırım yıl basında bile icmedim bişi, doktorlar gelip gelip karaciger deperlerinin yüksekliğinden cokmu ıcıyosun falan diye sordular iki gün.

bacakta ağrı ve gücsüzlük yürütmuyo ama en azından en azından oturabiliyorum. artık kontrolle falan bi haftaya ayaklanırım

grip kas ağrılı olunca domuz gribi olup olmadığını anlamak için burnundan sıvı alıp tahlil ettirmeleri gerekiyor. h1n1'e rastlanırsa hastaneye yatırıyorlar. ilaçlardandır deyip geçmemek lazım kas ağrılı grip için. hastanede test yaptılar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Nası bi antibiyotikmiş o.
Nasıl bir antibiyotik bilmiyorum. İnanılmaz ağır bir ishal, çok ağır ve geçmek bilmeyen bir baş ağrısı, ishalin kaybettirdiği yüksek su oranı sebebiyle terleyememe ve düşmeyen ateş ile acile gittim. Sağolsun kadın hekim çok ilgilendi ve testler sonucunda antibiyotik zehirlenmesi dedi. Serumu yedim sonrasında ilaçlarım değiştirildi ve şimdi iyiyim. Ama ne takat bıraktı ne de iştah. 1 hafta çorba bile içemedim. Midemin kaldırdığı tek şey muzdu. 2 gün her öğün sadece 1 muz ve suyla geçti... :(
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Durun! nerde kalmıstık şimdi.

8 gündür hastanedeydim bugun cıkarttılar.
kabaca, Rabdomiyoliz ve miyoperikardit olmusum!

ne demek bu, üst bacaklardaki kas hücreleri hayvan gibi ölmüş. ağrılar o yüzdenmiş, bacakların tutumamasıda. o kadar kas hücresi bi arada ölünce CK değerlerim öküz gibi artmıs (20-220 arası olması gereken değer 36k falandı) karaciğer ve böbreğe hasar vermesin engellemiş oldular günde 3 litre serumla, son bikac gündür 1 litreye falan düstü ben rahat rahat su icebilince. bu sırada aynı mevzu ve kan değerlerinin abarması kalbide etkilemiş. kalp kasılıyo ama rahat acılamıyo haldeymiş, ondan sorna her tarafında sıvı varmıs, bikac yerinde kalınlasma varmıs falan.

neyse öle böle derken bügünki mr'da kalp baya cillop cıktı, tam cillop olmasada baya iyimişmiş. böbrekler temiz, akciğerde biraz sıvı vardı artık oda demmiz, karaciğerde temiz. bacaklar hala hasarlı. baya rahat yürüyorum ediyorum ama merdiven cıkmak biraz nefesimi kesiyo zorluyo. yinede haraket kabiliyetim var artık.

bu süre zarfındada 39 litre serum yemişim, 22 kan testi yapılmıs, 6 ekg, 2 eko, 5 röntgen, 2 mr, 1 emg, sanırımda 8 kez damar yolu actılar.

buda böle bi macera oldu yani. tam bitmiş diel, en son testler en azından "bu kesin enfeksiyon ya" dedirtmezse -son salgınlarda hem kalbe hem kaslara böle etki etmiş bi enfeksiyon yok cünkü- bide kas biopsisi yapıcaklar.

neyse merak eden varsa diye yazmıs oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...