Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rekabet Kurumundan Aral'a Soruşturma

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

yani %20 büyük indirim demeden evvel dolar normalde 1.8 ken 2 kusur yapıp sonra bunun üzerinden indiriyorlardı. Gerçekte %5 anca oluyordu. Pahalı ürünlerde indirim biraz daha göze batıyordu. (sayıları atıyorum aritmetiğine girmedim :P)

Ürün alırken haftalarca araştırıp en uygununu bulup alıyordum. Monitör ü böyle bir indirimden aldım diğer satıcılarla fark vardı ama ilan ettikleri kadar değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangi birine serbest piyasa şartlarında her ne şartla olursa olsun "şu fiyatın altına satamazsın, satarsan sana mal göndermem" vb. kısıtlamalarda bulunamazsınız. Gerekirse malı eritmek adına az bir zararla bile satabilir hiçbir şekilde karışma hakkı yok dağıtımcıların buna.

Aksi olduğu takdirde yıllık cironun belli yüzdelerinde cezalar yağıyor firmaya. Rekabet Kurumu böyle hareketleri asla affetmiyor. Banka ve operatörlerde örnekleri mevcut geçmişte, inceleyebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Evet Vatan'ın %25 falan gibi fantastik indirimleri olurdu, o indirimleri yapamıyor, ama o indirimi engelleyememeleri gerekir normalde.

sen vatan'ın ne halt ettiğini biliyon mu ki :D

adamların hacmi o kadar yüksekti ki. distribütöre aynen şunu söylüyordu. hacı herkese 5000'e mi veriyorsun, bana 4800'e vermezsen ben senden almıyorum bu ürünü keyfin bilir. muadilini y distribütöründen ucuza alıp onu satarım sen bilirsin.

distribütör de vatan'a mal veremezse boku yiyeceği için gg wp çekip ucuza veriyordu, bunlar da o şekilde indirim yapıp her yerden %10-15 falan daha ucuza satabiliyordu malları.
Sosyal ağlarda paylaş

%90 öyleydi belki de ben saçma ucuz fiyatlara external, printer falan aldığımı hatırlarım. Millet akın eder bitirirdi hatta, gidip alakasız yerdeki dükkanlarından bulabilirdin.

Da VATAN-TA-TA-TA-TAN adı üstünde hükümetçi değil sdf, bu aralın cemaat şeyh şıh bi bağlantısı da vardır kesin yırtarlar ordan
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

palavra vatanın indirimleri , diğer firmalardan hiç %15 ucuza sattıklarını görmedim. Çoğunluğu numaraydı, indirim bitince gelen fiyattan anlayabiliyordunuz.

yok gayet %10-15 ucuz oluyordu. sen kaçırmışsın :D bi de neredeyse her ürün böyle oluyordu. haftasonu %25 indirimini beklemek lazımdı. ha normalde hafta içi diğer firmalara göre kazığı sokuyordu ama haftasonu indiriminde %10 altına iniyordu herkesin (%25 diye reklam yaparak)

Fistan said:

e bu normal bişey ticarette zaten

illa karşı çıkmak için yazmayın la şöle :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...