Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S6

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Litminov said:

Kanuni said:

Edge goruntu sadece dedigin nedir ?

Yani note edge'te o kıvrımlı kısımda pek çok işlem yapabiliyorduk. Başlat çubuğu gibi aynısı s6 edge'te de olur sanmıştım değilmiş. O kıvrımların hiçbir işlevi yok anladığım kadarıyla sadece estetik(!)

Notificationslar vs var orada , borsa verileri, hava durumu vs diye gordum reviewde.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bahsettigim seyde samsungun beceremedigi front-end zaten, samsung'un urettigi demisim yanlis olmus. Ki front-end'i o donanima sahip bi cihaza göre optimize etmek os uretmekten cok daha kolay olsa gerek. Yoksa nexus, htc cok daha basarili bu konuda. Koskoca samsung bunu beceremiyosa 10ghz islemcisi olsa, muthis uber dizayni olsa ne yazar.
Sosyal ağlarda paylaş

bazılarımız telefonu 10ghz işlemci, 4k cozunurluk, 50mp kamera vs gibi şeyler için alıyor. üst düzey telefon aldığımızda bunlar olmayacaksa gidip asus zenfon felan alırız zaten.

ha evet kabul ediyorum, samsung gereksiz bloatware dolduruyor telefonu, güzel bir işletim sistemi de sunabilirdi. ama öte yandan apple sanki mükemmel cihazlar işletim sistemi yapıyormuş gibi fanboyluğa gerek yok.
var mesela bende ipad, al işte spesifik donanım ve o donanıma yönelik işletim sistemi olmasına rağmen sürekli kilitleniyor cihaz ve abuk sabuk kısıtlamaları var.

s6'da bloatware düzeldi diyorlar, bir deneyip bakmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Eh bazilarimiz da bloatware dolu olmayan, basit os icin aliyo mesela telefonu. Tercih meselesi, netekim iphone'a verecegim para kadar samsung'a verip bloatware ile dolu sacmasapan bi telefon almaktansa gider iphone alirim daha iyi, veyahut nexus alirim. Benim tercihimin fanboylukla bi alakasi yok aslinda, stabilite ve verdigim paranin karsiligini bekliyorum sadece. Kullanmadim degil samsung, aldim ve cöpe gitti 6 ay sonra. Apple'dan aldigim hic bir urun beni buzamana kadar 2 yildan assagi bi surede yari yolda birakmadi.

Son kullanici olarak bakarsak olay sadece ihtiyac/tercih meselesi aslinda, o tartismanin sonu gelmez. Netekim sirket acisindan bakarsak, samsungun donanim özelliklerinden cok daha assagi özelliklere sahip(daha dusuk batarya, daha dusuk islemci/ram vs.) bi telefon uretip, bunu da iyi bi sekilde isletim sistemiyle optimize edip ayni fiyata satmak demek apple'in rakip urune göre daha cok kar etmesi demek, cikardigi aptal saptal kisitlamalar sayesinde herturlu kullanici kitlesine ulasiyo. Babanneye bile versem kullanir telefonu bi sure sonra ki BENCE basarili olan kismi bu acidan. Ayriyeten os o donanimi dogru duzgun kullanamadiktan sonra yemisim donanimini. Dedigim seyde bu, samsung bunu beceremiyosa iyi oldugu seyi yapmaya devam etsin tv uretsin, kamyon uretsin. Sirf telefon piyasasinda da bulunmak icin urun uretip son kullaniciyi zarara sokmasin :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...