Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

kermit said:

Artis artis yazmış bide ya. kullanılabilir miktar 16 diyor. 64 bit sistem. 24 gösteriyo ama 16 kullanıyo. Hadi bunada artislen.
Şekilsiniz ya hıamına

Buna bir kaç şey sebep olabiliyor. Öncelikle ramlerin sorunsuz olduğunu ve slotlarına yerleştirirken doğru sıralamada yerleştirmiş olduğunu varsayıyorum.

ilk ihtimal Windows'un MSCONFIG de Önyükleme/gelişmiş kısmında "bellek üst sınırı" vardır. Çoğu kişide bu kapalıdır ama bir nedenden dolayı açılmış olabilir diye orayı kontrol edebilirsin.

Diğer ihtimalki genelde bununla karşılaşıyorlar, anakartın bios ayarların Memory Remap ( yada Memory Extension ) enable etmen gerekiyor. Bazı anakartlarda bu özelliği eklemiyorlar, bazılarında çok diplerde bir yere koyuyorlar bulamayabiliyorsun. Bios'u kurcalaman lazım.

Konu dışı; Yardımcı olmaya çalışıyorum. Artistlik bir durumda yok. Yardımcı olmak istemesem buralarda takılmam zaten. Atarlanmaya gerek yok..
Sosyal ağlarda paylaş

godmorgon said:

Bright said:

godmorgon said:

Herkese iyi akşamlar, bende yakında pc toplayacağım ancak çok uzun zamandır takip etmediğimden dolayı donanım konusunda baya cahilim. Arkadaşlar http://www.phoenix.com.tr/rebirth-x-serisi/ şöyle bir alet buldum, sizce bu paraya değermi? Veya önerebileceğiniz başka bir sistem varmıdır?

Rebirth'ün fiyat/performansı daha yüksek, ona yönel :)

Anlamıyoruz diye dalga geçmenin alemi yok :)

Dalga geçmiyorum yau, anlamıyorsanız seçilebilir bir opsiyon.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Hai

win7 64bit

AMD Radeon 6850

İntel i7 2700k 3.5 ghz

12 gb ram

Corsair Gaming Series GS600 power supply

msi z77a-g43 anakart

gibi bir sistemim var.

Buna aşırı pahalıya gelmeyecek bir ekran kartı güncellemesi düşünüyorum. Malum gta geldi. Benim ekran kartı 1 gb o minimum 2 istiyor falan. 300-400 sınırını aşmayacak şekilde benim sistemle sıkıntı çıkarmayacak önerileriniz var mıdır?

2.el 680/770 olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ofise bilgisayar toplamak istiyorum istediğim özellikler;

En çok Autocad kullanılıyo. Dolayısıyla 2 boyutlu çizimde, çoklu dosyalarda çalışırken falan hızlı olsun.

Bunun yanında corel, photoshop, 3dmax gibi programlar da kullanılıyor.

Çok fazla sayıda Word dosyası açıkken falan bana mısın demesin.

Önerileri bekliyorum teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Rasmon said:

Ofise bilgisayar toplamak istiyorum istediğim özellikler;

En çok Autocad kullanılıyo. Dolayısıyla 2 boyutlu çizimde, çoklu dosyalarda çalışırken falan hızlı olsun.

Bunun yanında corel, photoshop, 3dmax gibi programlar da kullanılıyor.

Çok fazla sayıda Word dosyası açıkken falan bana mısın demesin.

Önerileri bekliyorum teşekkürler.

i7-5960X
2x Corsair DOMINATOR Platinum Series 16GB ( 4 x 4GB ) DDR4 DRAM 3200MHz CL16
Gigabyte X99 Gaming 5
Corsair H100i GTX
Nvidia Quadro M6000
2x Crucial MX200 1 TB
Corsair AX1500i
Fractal Define R5
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

ateistler bunada cevap verin
sli yapıcam
enable etmem lazım sanırım sli olayını
nerden edicem lan ?
http://i.imgur.com/jKqhJI8.png
http://i.imgur.com/uuHA1PY.png

görüyo ikisinide yani sıkıntı yok

iki kart arasinda bir baglanti elemani var onu taktinmi kartlara ? ikisini birbirine bagliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

benim samsung np700 notebook için can you run it'in suratıma tokat gibi çarptıgı gta v gerçeğinden sonra masaüstü toplamaya karar verdim aşağıdaki sistem mantıklı mı? tamamen kafama gore seçtim hiçbiri profesyonel seçimler değildir. fiyatlar nova bilgisayarın, daha uyguna nerden bulunur?

Sosyal ağlarda paylaş

Novada fazla marka/model seçeneği olmadığından Vatandan şu şekilde toplanabilir. Monitor'de tam olarak hedefinin ne olduğunu bilemediğimden, ( sadece 27" olmasımı yoksa baska detaylara da bakımıyormusun ) onu eklemedim. 27" lerin çok geniş bir fiyat yelpazesi var.

Sosyal ağlarda paylaş

Şu Z97S SLI PLUS niye yok Türkiye'de anlamıyorum. Kaliteli diye mi sokmuyorlar ülkeye sdsfsf

MSI Z97S SLI Krait Edition'da Realtek NIC var.
MSI Z97 Gaming3-5'te Killer NIC var.
İki NIC'de ayrı leş.

İşlemciye sıvı soğutma alacaksanız Corsair alın, patlama durumunda bütün sistemi yeniliyor adamlar.

SSD olarak da Crucial'ın yeni serisi MX200'lerden tavsiye edicem Samsung'lar yerine.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...