Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Expanse (2015) - Amazon

Norak

Öne çıkan mesajlar

Nigger_of_the_sand said:

O slingshot sahnesi neydi oyle, gezegenin arkasina saklanarak cover almalar falan

gezegen degil abi o, jupiter uydulari. efsane fikir bu arada sadece slingshot yaparak ganymede'e inmek.
bir de gereksiz bilgi, jupiter'in 67 tane uydusu varmis sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Abi teknik olarak gezegen olmamasi neyi degistiriyo? Atmosferli matfosferli koca bir gok cismi iste, jupiterin degil de gunesin etrafinda dolassa gezegen diyor olacaktik muhtemelen.

Agacin bi sagindan bi solundan cikan mahsun kirmizigul gibi
Arkasindan dogru "Hop baktim hop saklandim" yapamaman lazim sonuc olarak.

gok cisminin boyutu teknik olarak bir sey degistiriyo mu bilemiyorum valla ehe, ama dusundugunden daha kucuk bir uydu ise 'hop saklandim' olayi olabilir.

su hesap

https://www.youtube.com/watch?v=eMtShnoOvck
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Komutan said:

Dizide gösterilenin dışına taşmadan açıklamaya çalışayım.

Yaratık Bobbie'nin üzerine eğildiği sırada yukarıdaki bir cisimde(büyük ihtimalle sorgulamada bahsettiği drone) kırmızı bir ışık yanıyor. Hemen sonrasında yaratığın içinde bir parlama başlıyor. Bobbie başını çevirdikten sonra iyice büyük bir parlama yansıyor.

sunu nihayet dun anladim.

spoiler var tabii icinde.

slingshot olayi cok iyiydi.

3.sezonda daha iyisini gorecekmisiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bundan önceki bölümlerde iyi yükselttiler ama season finaleye yakışır bir bölüm değildi bence açıkçası.

Kitapları da game of thrones gibi çarçur etmiyorlar ben kitap dizi birlikte gidiyorum, korktum açıkçası biraz kitapta olmayan noktalar girmişti işin içine. heralde dedim bu sezon 2. Kitabı bitirdiler ama neyse ki tutumlu kullanıyorlar.

Kitabı da dizisi de ayrı güzel ya kitap daha sarıyor tabi ama yani adamlar 40-50 dakikada anlatıyorlar ona göre acaip başarılı. Kitap okudum dizi izlememe gerek yok da demiyorsun, kitaba göre farklı senaryodan ötürü, tabi aynı noktaya ulaşılıyor o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...

2. kitabın 2. yarısından itibaren spo

Abi 2. Kitap çok iyi ya resmen fetöcü darbe girişimi var ve kitaptaki diyaloglar birebir fetöcü darbeyi anlatıyor Ahah.

Hani avasarala nin, nguyen in kliği ile ilgili söyledikleri. İşte kazanamazsak hain oluruz vs. Sonra hep beraber uzerlerine gitmeleri falan. Son 250 sayfa Türkiye nin son 1 yılı göz önünde bulundurularak yazılabilirdi sdf

Helal team :)-D

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Abi the expanse seviyorum dediğin için yazayım bari, tartışma başlamaz zira.

Battlestar Galactica bildiğin scifi soslu dramaya dönmüştü bir yerden sonra.

Kitapta da dizide de en azından şu ana kadar, the expanse'te bilimsel yandan taviz verilmedi. Çok tatlı gezegen çekim kuvvetini kullanarak slingshot lar vs.

Bsg de drama drama, vay efendim din saçma olmuştu bence. Onun da seveni var tabi ama pure scifi olması açısından the expanse iyi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...