Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Her hangi bir dine inanmamanızın kerametini niye Müslümanlığın kötülüğü(!) üzerinden aklamaya gayret ediyorsunuz?

Feamer

Öne çıkan mesajlar

ya feamer sen geçen de açtın böyle bi konu gene aptal aptal aklamak gibi terimler falan kullandın ateist adam ateisttir deist adam deisttir vs. işte niye kendimizi aklamaya çalışalım aklancak bişi yok ki ortada inanan adam inansın içinden etrafa show yapmaya gerek yok bunu çok güzel uygulayanlar var onlara saygım sonsuz
nice b8 m8 i r8 8/8 plz no h8
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

kafan mı güzelll

yazdığını mı anlamıyorsunnn

müslümanlığın kötülüğü üzerinden aklamak ne demek.

inancı olmayan kişi neden kendini aklamaya çalışıyor.

eğer yapıyorsa bile, bunu müslümanlık üzerinden yapıyorsa bunun nasıl müslümanlıkla alakası olmuyor.

easy on the zem zem

abi adam sanırım, "inanmıyorum çünkü islam kötü" diyorlar sanıyor ama aslında inanmayanlar "islam kötü" diye inanmıyor değil, "yaratıcı yok" diye inanmıyor. feamerin yanıldığı bu herhal
Sosyal ağlarda paylaş

demin yazdıklarıma devam edeyim.

müslümanlığın kötülüğü(!) diye yazdığın konu benim için geçerli değil. yani kötü(!) ise bana göre en az müslümanlık kadar hristiyanlık ve musevilik de kötü. mesela bu forumda bir çokları "yok yeaa, müslümanlık daha beter" tarzında görüş belirtiyorlar. ben o şekile düşünmüyorum. neticede en son gelen daha önce gelenleri kopyalamış diye düşünüyorum. bunu inananlar "bizim dinimiz son din, dolayısıyla diğer hak dinlerden de bahsediyor, diğer kitapları da kabul ediyor ama bizim dinimizin farklılığı kitabı hiç değişmemiş(ki bu da yalan, ayrı bir tartışma konusu)"diye yorumluyorlar.

ateist veya teist bir kişi özellikle bizim toplumda ve hem de iyi arkadaşları tarafından (tabii bu arkadaşları hep inanan arkadaşlardır) illa ki "ya nasıl dinsiz olursun ya? nasıl inanamazsın dine?" şeklinde sorulara (ki bu soruları soran arkadaşlar bu soruları harbiden de içtenlikle soruyorlar, üzülüyorlar ateizmi ya da teizmi seçen arkadaşları için, insani bir davranış yani)muhatap olmuşlardır, olurlar. bu sorgulama durumu uzayınca da haliyle ateist veya teist kişi anlatmaya başlar. "oğlum, hem alemlere indirdik biz bu kitabı de, hem adam öldürmek günahtır de, ondan sonra da her kim israil oğullarından dost edinirse o da onlardandır de ve/veya israiloğullarının öldürülmesini teşvik et" gibi okuduğunuzda mantığınıza haklı olarak yatmayan konuları bir bir sıralamaya başlıyorsunuz. inanan kişi için ya da bu olaya 3üncü bir göz olarak kenardan bakan kişi için elbette durum Müslümanlığın kötülüğü(!) üzerinden dine inanmamanın (keramet demeyeceğim çünkü harbiden garip kaçmış bu laf buraya)açıklanması şeklinde algılanacaktır.

Böyle gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok kısa yazacağım. Müslümanlık, Hristiyanlık doğru ise ki arap kültüründen başka bir kültüre geçmemeliydi. Hristiyanlar mal mı topluca İslam'a geçmediler son din olduğu halde? Hristiyanlıktan önce de ciddi anlamda barbar ve gelişim göstermeyen bir avrupa kültürü olduğunu biliyoruz. -Karanlık çağda da aynısı oldu gerçi- Araplarda ciddi anlamda barbardı. Tamamen bunların babarlıklarını düzeltmek için yapılan birşey ama kendileri tüm dinleri değiştirdiler sonradan. Türklerin ve diğer kültürlerin bu dine geçmesine gerek yoktu. Yeteri kadar iyiydik. Harikaydık hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Feamer sen bi once turkce ogren ya. Keramet ne demek bi onu ogren once. Sonra degistirip tekrar sor bu soruyu. Cunku su haliyle bi sikim anlasilmiyor sordugun sorudan.

bak bu doğru, "faziletleri" daha doğru olurmuş

gerçi "keramet" i yanlış anlayacak Tasavvuf erbabı var mı aranızda ?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Shean said:

Hristiyanlar mal mı topluca İslam'a geçmediler son din olduğu halde?

abi çok yüzeysel değil mi bu soru? sence cevabı 2 cümlelik mi? buradan tez bile yazılır yahu

yazın abi ne güzel işte. tartışma daha güzel yerlere kayar. şu an feamer'in kullandığı kelimeler veya islamın terörizmi yerine bunu düşünelim. sonra islamın neden diğer milletlere geçmemesi gerektiğinin cevabını buluruz. sonra da islam'ı red edebiliriz. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

bingildak said:

kafan mı güzelll

eğer yapıyorsa bile, bunu müslümanlık üzerinden yapıyorsa bunun nasıl müslümanlıkla alakası olmuyor.

easy on the zem zem

abi adam sanırım, "inanmıyorum çünkü islam kötü" diyorlar sanıyor ama aslında inanmayanlar "islam kötü" diye inanmıyor değil, "yaratıcı yok" diye inanmıyor. feamerin yanıldığı bu herhal

kim inanmıyorum çünkü islam kötü diyor ya

millet islam kötü diyor

islam kötü olduğu için

feamer'in yapmaya çalıştığı çıkarım da "gerçek islam bu değil"

spoiler alert : bu çıkarım yapıldı arkadaşlar.

ne yeni bir fikir ortaya atılmış, ne farklı bir açı ne de mantıklı bir argüman.

gerçek islam bu değil, biliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

@shean, bir kere dinler her zaman insanları kontrol altında tutmaya çalışan kişiler tarafından kullanıldı. yani sırf bu gücü bırakmamak için bile hristiyanlıktan toptan müslümanlığa geçiş olmazdı. o zamanın teknolojik imkansızlıklarını, insanların bilgiye ulaşmasının ne kadar zor olduğunu fln hiç hesaba katmıyorum daha misal
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

kafan mı güzelll

easy on the zem zem

şöyle oluyor, ben x e inanıyorum en güzel şey x... ama y o kadar kötü ki, bu yüzden x oldum ben...

niye böyle yapılıyor diyorum zaten, yapılmıyor diyorsan, 6 sayfa boyunca bu yüzden yapıyorum diyenleri de yalanlamış oluyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

@dwo abi tamam da bu işin kudüsü var. kudüs ele geçirildiğinde veya haçlı seferlerinde islam'la tanışmadı mı hristiyanlar? öğrenmişlerdir elbet bir kaçı bile olsa. o birkaçı böyle yayabilir yani. demek istediğim şey aslında islam'ın tamamen arap kültürüne ait olduğudur. arap kültürüne ait olan birşeyi diğer milletlerin alması çok saçma. sonra böyle araplaşma doğuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

bingildak said:

soru bu beyler : Her hangi bir dine inanmamanızın kerametini niye Müslümanlığın kötülüğü(!) üzerinden aklamaya gayret ediyorsunuz?

yanıtlayamadınız hiçbiriniz
butun kitaplari okudum hepsi dragonlance legends'tan daha kotu masallar mesela. al sana cevap. bu arada ben niye cevapliyosam, ateist bile degilim.

ortada aklancak bir şey yok ki
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...