Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedim pislik mi?

Shean

Öne çıkan mesajlar

sevgili ivy hanım 5. sayfada barış ortamı sağlanmış ama sonraki sayfalarda görecebileceğiniz gibi yaratılan olumsuzluk artçılarıyla devam etmiş bir şekilde. bahsettiğim olumuzluğun dışavurumunun olumsuzluğu katlayarak devam ettireceğinin güzel bir örneği. bu topiğe özel değil zaten genel olarak yazılanlar.

evet bu ikisini diye tabir ettiğimi sonradan bende farkettim. o kısmı papatyalamayı konfetilemeyi unutmuşum pardon.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:
örnek vermek gerekirse. karşımızda bir büyücü var. bize zarar vermek için fireball atıyor. eğer içimizde yeşerttiğimiz sevgi tomurcukları yeterince güçlü olursa ateşten meydan gelmiş o topu içimize alıp papatyalardan konfetilerden pembeli mavili parlak tozlardan oluşan bir buluta dönüştürüp etrafımıza saçabiliriz.

:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
kediler stress ve sinirlilikte yasama alanina iser&sicar. kizisma doneminde isaretlemeyi buna dahil etmedim. eger kedinizden bu tur davranis goruyorsaniz dogru yaklasmiyorsunuz demektir.

asil yazilan konuya donersek:

kum asla yasam alanlarina konmamalidir. bunu yaparsaniz kendiniz kasinirsiniz. kediler sakin kimsenin olmadigi sessiz yerlerde tuvalete girmeyi tercih eder. seninkisinin gece kapi kapaliyken bu isi tercih etmesinin sebebi de bu. banyonun kapisini acik birakip kumu oraya tasirsan bu sorun hallolur. kum kabini ufaltarak bu sorunu asabilirsin yer yoksa. ancak daha sik temizlemen gerekecek.

bir de kedi meraklidir. her yere cikar gezer devirir kirar. bu hayvanin olayi bu. daha cok kiracak. benim kedim 18 aydir ne bir mobilyayi tirmaladi, ne de yatagima isedi. bu da kedi. yaratilisi sizinkinden farkli degil. dolayisi ile bir yaklasim sorununuz var ya da kisirlastirmada cok gec kalmissiniz hepiniz. (ama bir ipad2 yi fezaya gondermisligi var, daha da kiracak, bunu kabullenip sahiplendim hayvani)

ayrica kediyi 8 ay bandinda kisirlastirin. sonra ogrenilmis davranislar basiniza bela olarak kalir. 10 aylik kedinin artik zamani gelmis. beniumkisi 8 aylik kisirlasti. su anda 21 aylik. hic bir sorunu derdi yok. ne fiziksel ne de karakter olarak. ayrica iyi kalite proplan gibi kisir kedi mamalarinin diski kokusu standart kitten mamaya gore kat kat azdir. gece kokuya uyanmazsin,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...