Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #7

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

gang up en iyi ihtimalle ortalama bi kart. bir gün rogue mill decki bir gün competitive olursa kullanılabilir...
evet arada sırada ragnaros'a atıcan sonra 3-4 turn içinde o ragnaros'u çekicen şov olacak. ama genele baktığında muhtemelen meh kalacak bi kart.
board presence'ın yokken bunu rakibin minion'ı ile kullanmak zorunda kalıyorsan geçmiş olsun. X turn sonra iyi minion çekmek için 1 kartını heba ettin, o X turn'e gelene kadar rakip zaten muhtemelen üstünden geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

niye ragnaros falan düşünüyorsunuz abi. düşük mana olup oyunu ciddi değiştirebilecek bir ton kart var. hele rogue'da yani.

kartın etkisiz oldugunu idda etmek için öyle dedi, ben deathwing falan der diye bekledim aslında

gidip de ragnaros'a atarım diye decke gang up koyan da oynamasın bıraksın bence
Sosyal ağlarda paylaş

Mill decklerin ciddi şekilde competitive/tournament deck'i olacağını düşünüyorsanız yanlışlardasınız.

Agent'a atmakla da olacak bir şey değil, Agent'ı aktive etmen için oynaman gereken kartlar var. Direkt öyle onu attım buna bastım olmuyor. Rogue'un bütün olayı tempo, class mekaniği bu zaten.

2 tane fazladan low cost minion'la oyun değişmez. Bir taraftan adam 6. manada Chromaggus ya da 7. manada Ysera koyduğu zaman, iki tane Tyrion çektiğinde yapacak bir şeyin yok mesela.

Ben kötü kart demiyorum. Oyun değiştirmez demiyorum. Impact'i o kadar fazla olmaz diyorum. Bi Piloted Shredder'ın, Bomb Lobber'ın, Dr Boom'un yarattığı etkiyi yaratmaz, class card'larından gidelim Goblin Blastmage'in Unstable Portal'ın, Velen's Chosen'ın yanında esamesi okunmaz bunlar kadar oyun anlayışını kökten değiştirmez. Tek bi Oil ile Rogue'un bütün düzeni nasıl değiştiyse, Velen's nasıl Priest'i bambaşka bi noktaya getirdiyse aynısını Gang Up'dan beklemeyin. Şu an için bunu yaratabilecek tek class kartı da Dragon Consort.
Sosyal ağlarda paylaş

allam nasıl yorumlar gelmiş. at SI'a bekle falan. oyyyyyy. titredim yeminlen.
neyse siz kullanın. ola ki gerçekten iyi olduğunu görürsem ben de kullanırım :D

hadi bir daha olayı anlatmaya çalışayım. kartın üzerinde şu yazıyor:
"2 mana ve 1 kart harca, mal gibi dur, ola ki o zamana kadar 1 eksik kartla oynadığın için ölmezsen, 1-2 tane iyi minion çekebilirsin"
Sosyal ağlarda paylaş

dragon consort zaten iyi kart abi, ama gang up da öyle gözardı ettiğiniz kadar kötü bir kart değil.

sonucta yüksek manalı miniona kullancaksın diye bisey yok.

rakip miniona atmak da büyük avantaj
handlocka karşı eline BGH alabilir.
paladin ile oynarken aldor alabilirsin falan.

cidden efektif kart. hanı sadece 8-9 mana minion alırız deck koyarız diye düşünmemek gerek.

fazladan 3 tane sludge belcher bile bambaşka etki yaratır oyuna
Sosyal ağlarda paylaş

o mantıkla kimse dr boom da oynamaz.

kartın üzerinde yazan:

7 mana harca, adam 3 mana harcayıp etkiyi azaltsın, şansın varsa da adama 2-3 damage vurursun

7 manaya sahaya düştüğün minionu adam 3 mana ile kaldırıp üstüne 4 manaya minion düşebiliyor o mantıkla

nasıl bombaların 4 damage'i en efektif sekilde atması RNG ise.
gang up yaptığın 3 minionu da üst üste çekmen RNG
Sosyal ağlarda paylaş

Abi öyle düşünen yok zaten.
Kötü kart da denmemiş bir önceki sayfada hiç.
Dediklerin doğru epey opsiyon tanıyor ama benim gördüğüm kadarıyla bu BRM Paladin'e yarıyor. Bunu dedik bir tek.

Şu an tabii Thaurissan'lı Consort'lu deck görüp 6. Turn'de kafanıza Alex inmediği için kimse farkında değil ama işler çok ciddi değişiyor bu mana cost lowering'lerle. Mana kazanmak çok önemli (oyunda tek kazanamadığın source'un mana olduğunu düşünürsek hele).

Hero power ve muster'ıyla birlikte "costs x for every minion that died this turn"leri de ekle buna. Pally is the new black.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben o konuda katılıyorum zaten sana. paladin sinerjisi cok acayip olacak.

ama gang up için 3 tane ragnaros al da oynamak için bekle ki bulasın diye girerseniz konuya olayın boyutu değişiyor işte :D

ayrıca hunterı sadece face hunter olmaya hapseden yeni 2 kartı da saçma buldugumu söyleyeyim hazır yeni kart konusu acılmısken.

zaten ortalık mech mage,facetard dan geçilmiyor. üstüne daha da aggro odaklı kart cıkarmasalar iyi olurmus.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Mill decklerin ciddi şekilde competitive/tournament deck'i olacağını düşünüyorsanız yanlışlardasınız.

Abi 3 tane mill deckiyle turnuvada finale çıkan adam da gördük. Mill ile olmaz değil. Mill Mage, Mill Druid ve Mill Warrior'u gördük sonuçta.

Gang up Mill rogue'da kullanılmaz. Çünkü competetive bir mill decki yok. Rogue kartları mill yapmaya uygun DEĞİL. Rogue kartlarını düşünün. Gerekirse 1'den fazla kart harcayıp tempo kazanmak üzerine olan bir class efektif olarak mill decki kuramaz.

Elbette teoride sap, vanish gibi güzel kartları var ancak ne Druid ne de mage gibi value kartlarına sahip değil.
Sosyal ağlarda paylaş

mill decklerin atası millrog abi ne diyosun ya ahah

kripp bugün oynadı mesela, facehuntera karşı healbot bastı, handlock ve bi druide karşı coldlight oracle bastı. fatigue'e giren warlock'a 3 oracle koydu adam 35 damage'ı ağzına aldı.

artı olarak shadowstep gibi hayvan gibi bi kart var oracle ile sinerjili, nereye uygun kart yok.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

ben o decki king mukla ve thalnos olmadan yaptım, baya iş yapıyor çıldırtıyor rakibi.

mech mage falan yalan oluyor. vanish ile

thalnos neye lazım ? daha dogrusu Ne cıkarıcam da thalnos koyucam ? Azure mu azaltsam acaba... cunku thalnos da azure'da sırf bize kart cektiriyor.

King mukla yok onun yerine loatheb koydum fena olmadı...

Ben söyle birşey yaptım
http://i.imgur.com/dEozkiZ.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

o mantıkla kimse dr boom da oynamaz.

kartın üzerinde yazan:

7 mana harca, adam 3 mana harcayıp etkiyi azaltsın, şansın varsa da adama 2-3 damage vurursun

7 manaya sahaya düştüğün minionu adam 3 mana ile kaldırıp üstüne 4 manaya minion düşebiliyor o mantıkla

nasıl bombaların 4 damage'i en efektif sekilde atması RNG ise.
gang up yaptığın 3 minionu da üst üste çekmen RNG

boom indiğinde rakipte bgh yoksa oyunu %70 falan kazanıyorsun bilmem farkında mısın... boom o kadar iyi bir kart ki, bgh ihtimaline rağmen oynamaya değecek bir kart. ha kaldı ki bi sürü kişi de zaten senin dediğin sebeple boom koymuyor deckine, tercih meselesi. ama deckinde başka 7 atak minion'ın varsa, boom da koyman şart gibi bir şey.

bombaların rng'si ile, senin deckine koyduğun 3 kartı çekmenin rng'sini kıyaslamak falan kelimelerin kifayetsiz kaldığı nokta.

dediğim gibi sen koy decklerinin hepsine gang up. dediğin kadar iyiyse ben de 10 gün sonunda gang up oynamaya başlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

kripp bugün oynadı mesela, facehuntera karşı healbot bastı, handlock ve bi druide karşı coldlight oracle bastı. fatigue'e giren warlock'a 3 oracle koydu adam 35 damage'ı ağzına aldı.

artı olarak shadowstep gibi hayvan gibi bi kart var oracle ile sinerjili, nereye uygun kart yok.

Doğru. Millrog bütün mill decklerinin atası.

Ancak başarılı olamadığı ve bu nedenle makara geçerken oynanan bir deck oynadığı da malum. Turnuvalarda mill mage, mill druid görüyoruz ama mill rog göremiyoruz.

Mill decklerinde rakibe kart çektirmek güzel. (adamı erkenden fatigueden öldürmek için özellikle...) Ancak mill yapacağın deckte value kazanmanı sağlayacak kartlar olması şart. Sallıyorum mage örneğinde nova+doomsayer'dan tut flamestrike'a kadar aoe removal olduğu gibi Duplicate ve Echo da var. Duplicate ve echo spelleri magein toplam kart sayısının 30'u aşmasını sağlarken, bu minionları senin doğrudan eline vererek yapıyor. Deckine koyarak değil.

Rogue'da gang up var ama deckin neresine koyar allah bilir. Üstüne pek çok kartından yeterli value alamama ihtimali var. (Mesela backstab gibi)
Sosyal ağlarda paylaş

ya esasında ezelden beri freeze mage, handlock falan oynanıyor yani, başarılı değil falan yazmış ace ama gayet bunlara counter-deck olarak çıkartılabilirdi turnuvalarda her türlü millrog.
insanlar tercih etmemesini yadırgamıyorum tabi ama sırf bu sepeble de oo başarısız, makara decki diye itin bi tarafına sokmak baya üzücü.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

k1nJo said:

Doğru. Millrog bütün mill decklerinin atası.

Ancak başarılı olamadığı ve bu nedenle makara geçerken oynanan bir deck oynadığı da malum. Turnuvalarda mill mage, mill druid görüyoruz ama mill rog göremiyoruz.

Mill decklerinde rakibe kart çektirmek güzel. (adamı erkenden fatigueden öldürmek için özellikle...) Ancak mill yapacağın deckte value kazanmanı sağlayacak kartlar olması şart. Sallıyorum mage örneğinde nova+doomsayer'dan tut flamestrike'a kadar aoe removal olduğu gibi Duplicate ve Echo da var. Duplicate ve echo spelleri magein toplam kart sayısının 30'u aşmasını sağlarken, bu minionları senin doğrudan eline vererek yapıyor. Deckine koyarak değil.

Rogue'da gang up var ama deckin neresine koyar allah bilir. Üstüne pek çok kartından yeterli value alamama ihtimali var. (Mesela backstab gibi)

mage avantajı gibi söylemişsin ama bold kısım aslında rogue için avantaj hasdufhudasfh :D deckine koyması daha iyi. 30 kartı aşmanın tek anlamı eğer deck'ine kart koyarsan var. eline kart alırsan 30'un üstüne çıkmanın hiçbir anlamı yok.

hangisi daha başarılı diye tartışacak çok durum yok çünkü aslında biri 10 üstünden 5 başarılı ise, diğeri 6 başarılıdır. gang up da bu aradaki farkı kapattırmış olabilir bu arada, oynaya oynaya görülür bu. Zaten sonuç olarak mill deckler elinde bol kart tutan decklerin antisi şeklinde oynanabilir anca
ladder'da oynamak mümkün değil bu deckleri. zira aşşşırı uzun sürüyor maçlar. aynı zamanda oynaması zor deckler. en ufak bi hata direk oyunu kaybettiriyor. vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...