Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elimizi yüzümüzü yıkadığımız lavaboya abdest bahanesiyle ayağını sokanlar

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

herkes diye birşey demedim.kendi fikrimi söyledim ne yüksekliği,ne tasarımı oranın kullanımının abdest için uygun olmadığını belirttim.genellemeyi yapan sensin ve hatanı fark ettiğin için beni de dahil etmeye çalışman da gözlerden kaçmıyor.

senin cinsel organın görünmesi ile ayağın görünmesini bir tuttuğun da aynı gözlerden kaçmadı.

zaten salak saçma tartışma buradan çıktı. şuursuzcaymış. sen kalk ayak diyene cinsel organ diye örnekleme yap, sonra sorulunca şuursuz olsun soran kişi.

töbe
Sosyal ağlarda paylaş

Ha şu konuda genelleme yaptım. Evet abi. Aseksüel veya gay olmayan erkeklere “başını lavaboda yıkayan güzel kadın”, “ayağını lavaboda yıkayan 60 yaşında amca” kadar itici gelmez. İstediğin kadar aksini iddia et.

Edit: itici gelmez i bırak, itiraz etme ve yadırgama oranı da diğerine oranla çok düşük olur
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Laraken said:

arkadaşlar bilmiyor olabilirsiniz ama arapçada "lav" "ayak" anlamına geliyor. "ab" ise "yıkamak, temizlemek" anlamında kullanılıyor. "o" da hepimizin bildiği gibi "için" anlamında. o yüzden çok tartışılacak bir şey yok. sizin elinizi yüzünüzü yıkamanız ayıp yani.

benim linklediğim kaynakta farklı bilgi var

abi hızını alamayıp ciddiye almışsın : /
Sosyal ağlarda paylaş

alakası yok derken, metafizik falan filan değil, gayet dünyevi bir şey,

toplantı alanına girerken, elini ayağını temizle, ayık ola

tapi abdest almanın 101 kerameti falan diye bir iddia varsa bilemiyorum

"bel boyundaki lavaboda, abdest için ayaklarını yıkarsan, çinler sana musallat olmaz."

gibi bir iddia mı var, veya

"bel boyundaki lavaboda, abdest için ayaklarını yıkarsan, 5 kat daha temiz olur, ruhun kötülüklerden arınır."

gibi ??
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Napolyonn said:

herkes diye birşey demedim.kendi fikrimi söyledim ne yüksekliği,ne tasarımı oranın kullanımının abdest için uygun olmadığını belirttim.genellemeyi yapan sensin ve hatanı fark ettiğin için beni de dahil etmeye çalışman da gözlerden kaçmıyor.

senin cinsel organın görünmesi ile ayağın görünmesini bir tuttuğun da aynı gözlerden kaçmadı.

cinsel organ ile ayağın ne farkı var?birisi kültürel olarak göstermenin ayıp olduğu bir organ,öbürü ise ayıp kabul edilmeyen bir uzuv.adamlar burada gelip orta yerde başkalarının ayağını görmekten rahatsız olduklarını söylüyorlar,sen ise aslında rahatsız olmuyorsunuz sarışın kadın saçını yıkasa hepinizin hoşuna gider iddiasıyla ortaya çıktın,ben de onun ters kutbundan cinsel organ da yıkansın madem rahatsızlık göreceliliğini atlayacağız herkes kafasına göre takılsın dedim.bunu anlamak bu kadar güç olmasa gerek.sarışın kadının saçıyla mümin ayağını karşılaştırıyorsun da,ayak ile cinsel organ neden karşılaştırılmasın?
Sosyal ağlarda paylaş

dinle metafizikle alakası yok denmiş,asıl bence temizlikle alakası yok
en azından geneli için
olsaydı camiler ayak kokmazdı

dinlede alakası var

"maide 6" said:

Ey iman edenler! Namaza kalkacağınız zaman yüzlerinizi, dirseklere kadar ellerinizi ve -başlarınıza mesh edip- her iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz iyice yıkanarak temizlenin. Hasta olursanız veya seferde bulunursanız veya biriniz abdest bozmaktan (def-i hacetten) gelir veya kadınlara dokunur (cinsel ilişkide bulunur) da su bulamazsanız, o zaman temiz bir toprağa yönelin. Onunla yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin (Teyemmüm edin). Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez. Fakat o sizi tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister ki şükredesiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...