Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Başarı Hikayeleriniz

pontipati

Öne çıkan mesajlar

Tabi canım. Fen lisesinde okuyunca derslerde dayıyorlardı testleri alnımıza. Dershaneye gerek kalmamıştı hiç. Okul saatlerinde çalışarak kazandım yani. Evde de hiç çözmedim öyle. Şimdi kuzenlerime örnek olmam için bana yalan söyletmeye çalışıyorlar.

Edit: Düşündüm de, size saçma gelebilir tabi, benim mesih olma ihtimalim var mı acaba...
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

darkwingduck said:

romlu çikolata yaptım biraz önce. baya başarılı oldu. yeni yıl çikolataları hazır.

?? tutorial lazım

iki versiyon var. görselli değil. pek tuto beceremem ama mümkün olduğu kadar basit anlatmaya çalışayım. ölçü birimim yok hepsi ne kadar kişilik yaptığınıza göre relative şeyler. göz kararı yapıyorum ben önden uyarı.

inc. wot.

dumbed down version

-ben mariyi /metal cezveyi kaynayan suyun içine yerleştir, içinde %70 üstü bitter çikolata erit. (keyfe göre başka çukulatlar eklenebilir. ama eklemeyin. en azından çok karıştırmayın)

- eritilmiş çikolatanın içine çok çok çok çok az istediğin içkiyi/ ya da mümkünse rom aroması(migros pasta reyonu) kat. tricky part, çok katarsanız çikolatanız anınde keser ve akışkanlığını kaybeder, hamur gibi olur ve erimez. özelikle gerçek alkolle. ggnore. (tabi yine yenebilir. böyle olursa elle yuvarlayın yuvarlak toplar yapın, hindistan cevizine falan batırın geçin gidin.)yani burada ölçü olarak damlalardan bahsediyoruz, sadece tat verecek.

-çukulatı önceden soğutulmuş silikon kalıplara dök.
-buzdolabına at dondur bi saat. sonra soğutucu tarafa alabilirsin.

-gratz.

dışarda çok elleşmediğiniz sürece kolay kolay erimez, birilerine hediye etmek için kağıt kutu vs. kullanabilirsiniz. 2 hafta dayanır buzdolapta.

epic tier (gerçek aşçılar için, misal ben)

-ben mari de %70 üstü bitter çikolata erit. (keyfe göre başka çukulatlar eklenebilir. ama eklemeyin.)

-önceden soğutulmuş silikon kalıba dök, ters cevir akıt. biraz dondurucu. sonra tekrar dök çok az, ters cevir akıt mantığıyla kalın bir coat oluştur. ya da kalıbı dolur, içine alüminyumdan küçük bir bardak yapıp parmağınla iteleyerek yerleştir soğuyup şekil alana kadar. olay burda çikolataların içinde ufak bir bardak gibi boşluk bırakmak. buzdolabında soğumaya bırak çikolata kalıplarını.

-alüminyumu çıkarmayı unutma tabi.

-şekerle suyu bir kapta 1-2 dakika kaynatıp şurup haline getirip serinlemeye bırak.

-serinlemiş şurubu kendi içki tercihinle karıştır. olay aşırı sıvı olmaması(rom ve konyak en iyi. tekila votka daha az dayanıyor, şekeri çabuk eritiyor.)

-likörlü şurubu çikolata kalıbının içine dök, boşluğun 1/3 ini dolduracak kadar.

-tereyağı/margarin le pasta kaplama şeker hamurunu (migros pasta reyonu) bir kapta eriterek iyice akışkan hale getir.

-likörlü şurubun üstüne biraz dök.(1/3) doğru becerebildiysen açık beyaz sıvımsı karışım hemen yukarı çıkar. (fucking magnets) oda sıcaklığında biraz bekletince de donar.

-en son kalan boşluğu kalan erimiş çikolatayla kapat. çikolatanın çok sıcak olmamasına dikkat et yoksa aşağıdaki katmanı eritir. ggnore.

-oda sıcaklığında/buzdolabında soğut.

-gratz.
Sosyal ağlarda paylaş

Özet :

Çok kötü bir çocukluk.. Anne yok, baba konusuna girmek istemiyorum... Çorba alacak para olmayan gençlik.. Doymak için ekmek arasına kıymalı pide koyarak yerdim. Çok defa parklarda, demiryolları istasyonlarında yattım. Ölmeyi düşünürken bir kız sevdim o da beni aldattı. Hem de kızı herifle yakaladım benim için arkadaşım dedi :) Bende üzülmesin diye bişe demedim sustum :) Bu olay beni daha da yıktı en dibi gördüm. Sonra ne oldu bilmiyorum sanıyorum bu kız olayı beni kamçıladı hırs yaptım dedim güçlü olucam kimseye muhtaç olmayacağım. Ama şanssız başlayan hayatımda sonrasında şansım ve Allah çok yardım etti. Yine de kul hakkı ömrümde yemedim insanlara yardım etmekten de vazgeçmedim.. 2 - 3 işte birden çalışıp borçlarımı ödedim.. Daha iyi bir iş buldum ve sürekli terfi alarak yükseldim. Sonra artıya geçtim.. içkim, sigaram, gece hayatım yok benim.. Sonra daha da artıya geçtim :) Evim, arabam ve en önemlisi hayatta değişmeyeceğim bir aileye sahip oldum... Kendi göremediğim sevgiyi her zaman onlara vermeye çalıştım.. Şu an ölsem gözüm açık gitmez.. Yaşadığım son 10 yıllık mutluluk tüm ömrüme bedeldir...

Uzun lafın kısası küçükken parkta yatarken apartmanların ışıklarına bakardım. İçeride mutlu aileler yaşar diye düşünür ne şanslılar derdim. Artık o yanan mutlu ışıklardan biri benim..

Kusura bakmayın konu başlığı çok dokundu :/
Sosyal ağlarda paylaş

VazgectimSenden said:

Özet :

Çok kötü bir çocukluk.. Anne yok, baba konusuna girmek istemiyorum... Çorba alacak para olmayan gençlik.. Doymak için ekmek arasına kıymalı pide koyarak yerdim. Çok defa parklarda, demiryolları istasyonlarında yattım. Ölmeyi düşünürken bir kız sevdim o da beni aldattı. Hem de kızı herifle yakaladım benim için arkadaşım dedi :) Bende üzülmesin diye bişe demedim sustum :) Bu olay beni daha da yıktı en dibi gördüm. Sonra ne oldu bilmiyorum sanıyorum bu kız olayı beni kamçıladı hırs yaptım dedim güçlü olucam kimseye muhtaç olmayacağım. Ama şanssız başlayan hayatımda sonrasında şansım ve Allah çok yardım etti. Yine de kul hakkı ömrümde yemedim insanlara yardım etmekten de vazgeçmedim.. 2 - 3 işte birden çalışıp borçlarımı ödedim.. Daha iyi bir iş buldum ve sürekli terfi alarak yükseldim. Sonra artıya geçtim.. içkim, sigaram, gece hayatım yok benim.. Sonra daha da artıya geçtim :) Evim, arabam ve en önemlisi hayatta değişmeyeceğim bir aileye sahip oldum... Kendi göremediğim sevgiyi her zaman onlara vermeye çalıştım.. Şu an ölsem gözüm açık gitmez.. Yaşadığım son 10 yıllık mutluluk tüm ömrüme bedeldir...

Uzun lafın kısası küçükken parkta yatarken apartmanların ışıklarına bakardım. İçeride mutlu aileler yaşar diye düşünür ne şanslılar derdim. Artık o yanan mutlu ışıklardan biri benim..

Kusura bakmayın konu başlığı çok dokundu :/

Burdan 2 film bi de 40 bölümlük dizi çıkar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...