Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Başarı Hikayeleriniz

pontipati

Öne çıkan mesajlar

vaperon said:

Benim şu sıralar en çok övündüğüm şey babam. Akciğerlerinin 3/4'ünü kaybetmesine rağmen akciğer kanserini yendi. Şu anda normal yaşantısına geri döndü. Kemoterapiden önceki kemik yoğunluğu, alyuvar, akyuvar sayıları kemoterapi sonrası düşük kaldı. Kemoterapi ve radyoterapi sebebiyle vücudu çöküşe girse de asla yatağa düşmedi. Çevrenizde kemoterapi gören kişiler varsa babamın uyguladığı diyeti uygulamasını tavsiye ederim kesinlikle.

Diyet: her gün ayak paça çorbası. Bir öğün mutlaka. (Doktor tavsiyesidir)

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Benim şu sıralar en çok övündüğüm şey babam. Akciğerlerinin 3/4'ünü kaybetmesine rağmen akciğer kanserini yendi. Şu anda normal yaşantısına geri döndü. Kemoterapiden önceki kemik yoğunluğu, alyuvar, akyuvar sayıları kemoterapi sonrası düşük kaldı. Kemoterapi ve radyoterapi sebebiyle vücudu çöküşe girse de asla yatağa düşmedi. Çevrenizde kemoterapi gören kişiler varsa babamın uyguladığı diyeti uygulamasını tavsiye ederim kesinlikle.

Diyet: her gün ayak paça çorbası. Bir öğün mutlaka. (Doktor tavsiyesidir)

Geçmiş olsun reyiz.

Paça çorbası, ki ben paçadır işkembedir hiç içemem- çok faydalıymış cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

hayatımın yönünü 180 derece değiştiriyorum. iş anlamında değil. ilişki vs. kangren bişeyden kurtuldum hayatıma renk geldi be

şunu hiç yapamadım ya. çok merak ediyorum nasıl bir şey. genel olarak her şey mantıklı bir çerçevede yürüdü yani.

bi kız arkadaşım vardı, izmitte tek başına yaşıyordu. gayet de memnundu hayatından. dört gün içerisinde evi devredip işi bırakıp istanbulda iş bulup istanbula taşındı mesela. inanılmaz garipsemiştim. ben olsam 40 yıl düşünür ve 41. yılda yine yapmazdım.

major değişikliklerden çekiniyorum sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

universite bitince bir sure is bulamamistim, turkcell'de izmir icin olumsuz donunce turkiyeyi opsunler diyip, yurt disinda bir sirkete basvurdum.

Adamlara basvuru icin cv gonderdikten 2-3 hafta sonra turist vizesi ile havaalanindaydim. ilk 3 ay stajyer ayagina para almadim, ondan sonraki 3 ay da vize ucretlerinin yarisini bana yiktiklari icin para alamadim. Simdi 4. yilim ayni sirkette; kafam rahat, is yerinde stres yok, hayatimdan memnunum.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

geçmiş olsun.bu paça çorbası cidden her derde deva.benimde bir tanıdığım motor kazası geçirmişti daha yürüyemez demişlerdi günde 2 öğün paça içti şimdi halı saha maçlarına bile çıkıyor.hatta sürekli ayakta durması gereken işlerde bile çalıştı :)
2-

abartmayin ..

orada ki nuans su..

1- herhangi bir nedenle tutunacak dal vermek..

2- hacmen domuz gibi olsak da esasinda beslenmede cok eksigimiz var.iyy sevmem diye karaciger yemiyoruz demir eksikligi anemisi.
iyk kelle paca icmem diyorsun kollajen doku eksikligi oluyor.ozellikle almanlarda belli yastan sonra kollajen kapsul basliyorlar bu kas iskelet sistemindeki yapilara destek olarak
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Dworgian said:

hayatımın yönünü 180 derece değiştiriyorum. iş anlamında değil. ilişki vs. kangren bişeyden kurtuldum hayatıma renk geldi be

şunu hiç yapamadım ya. çok merak ediyorum nasıl bir şey. genel olarak her şey mantıklı bir çerçevede yürüdü yani.

bi kız arkadaşım vardı, izmitte tek başına yaşıyordu. gayet de memnundu hayatından. dört gün içerisinde evi devredip işi bırakıp istanbulda iş bulup istanbula taşındı mesela. inanılmaz garipsemiştim. ben olsam 40 yıl düşünür ve 41. yılda yine yapmazdım.

major değişikliklerden çekiniyorum sanırım.

valla bende de karşı taraf "gidiom ben" demese ben dururdum ya. zaten kendisine teşekkür ettiğim bir "gidiom ben" kısmı var hayatımda assadsadkjl

iyi ki yapmış yani çok şükür.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Lisede kimya hocam anneme "bu çocuk pek akıllı değil, üniversiteyi kazanabileceğini sanmıyorum." demiş, üniversiteyi kazandıktan sonra söylemişti annem bunu bana.

Makina Mühendisliği diplomamla işe girdim, Gemi İnşaatı Müh. diplomasını da münasip bir yerine sokmak için çift anadalla bitirdim (ikisi de onur derecesiyle).

Keşke sınavdan önce söyleseydi de MIT'e falan girerdim.

oha fizikçi de bana demişti, şu an maaşını bir hayli katlıyorum. 2 üni de cabası :D
Sosyal ağlarda paylaş

başarı değil de heroic bi anım var
tahmini 4 ya da 5 yaşındaydım net değilim o konuda.o zamanlar tabi yok internetmiş wazzapmış peh nerdeee anca tilivizyon ya da komşu ziyaretleri işte.neyse bizimkilerle karşı komşuya gitmişiz -çağıran onlar bu arada- kardeşim de bebe olduğu için evde beşiğinde takılıyor buyuk ihtimal.neyse ben bi ara boyle kokocular gibi surekli burnumu çekmeye başlayınca komşular tırsmış tabi.demişler noliyi bu çocuga üstadım.dedim bişey yanıyor galiba amca kokusu geliyor.adamlar telaşla evin bütün odalarına bakıyorlar onlarda da ufak bebe vardı diye hatırlıyorum çünkü.dediler yok yanan bişey evladım ehehehe.bizimkiler diyor ulan nerden getirdik bunu yanımızda iki rekat rahat durmadı gene.sonra ben hepten av köpeği gibi emekler vaziyet dış kapıya doğru gidip kapıyı açamıyom tabi kilide boy yetmiyo.peder hepten sinirleniyor dumanlar fln çıkıyor tahminimce kafasından o arada komşu amca kalkıyor açıyor kapıyı.direk bizim evin kapıya yöneliyorum hemen karşıda zaten.diyorum açın la bunu yanıyor içerisi.komşu amca da aaaa harbici duman bu fln diyince valide teleport olup kapıyı bi açıyor offff içerisi kurşuni bi halde.hemen kardeşimin olduğu odaya gidip çıkarıyorlar sabiyi.meğer valide ocağa çay koymuş sonra da komşu çağırınca unutup gitmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...