Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GİERZEKLER

Baggio

Öne çıkan mesajlar

Mal said:

krispi yememişsiniz hiç. o ürünü örnek verdim çünkü o ürün çizi bisküvisi gibi değil. bildiğin cips kıvamında.

büyük bir ihtimal fabrika paketleme farkından kaynaklanıyor olabilir, zira büyük bir ihtimal ülker, bir fasoncusuna yaptırıyordur o ürünü ve adamda "bisküvi" için olan bir sistem vardır falan filan

tabi bilen biri de açıklaya bilir işleyişi bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada biraz da oteki taraftan bakalim.

Cips paketleri neden şişkin görünüyor?
Cips paketlerinin havaları alındıktan sonra içerlerine azot gazı basılarak ağızları kapatıldığı için şişkin görünür. Bu işlemin iki nedeni vardır:

Paketin içinde mikroorganizma oluşumunun engellenmesi.
İkincisi ise cipsin kırılmaması için bir nevi yastık görevi görmesidir.

Cips paketlerine basılan azot gazı sağlığa zararlı mıdır?
Hayır değildir. Azot gazı kullanılmasının amacı mikroorganizma üremesini engellemektir. Azot gazı 24-48 saat içerisinde ürün içinde kendiliğinden ortadan kalkar.
Sosyal ağlarda paylaş

Cracker kelimesinin kökeni;

The Online Etymology Dictionary traces the slur cracker “poor, white trash” either to crack “to boast” or to corn-cracker “poor white farmer.” The latter derivation is essentially the same as your grandmother's, except that the staple food of poor farmers was cracked corn, not crackers. Wikipedia notes both of those theories, plus two more related to whip-cracking (cowboys and slave drivers). Except for the cracker cowboy theory, all of them have reasonable 18c. & 19c. sources, but the “boast” theory seems oldest and most credible.

Much like N-word privileges, cracker can be a proud self-description, a dire insult, or anything in between – so it's best to avoid the word unless you're certain that you're in the privileged group, with an audience that sees things the same way, and even then you can expect some criticism from outsiders. The word seems most acceptable in Georgia and Florida, especially in the phrases

http://english.stackexchange.com/questions/114806/where-does-the-term-cracker-come-from-and-how-disparaging-is-it

http://en.wikipedia.org/wiki/Cracker_(pejorative)
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Holy said:

Soldaki kraker, sağdaki cips.

Nasıl kırılganlıkları aynı deniyor, benim aklım almıyor.

Kraker=crackers ==> Kırılgan olması AMAÇ
Dworg yeterli cevabı vermiş.

Kaldı ki ben kırılganlıkları aynı değil dedim. Kraker kırılmıyor demedim.

Kraker pakedine cips koyup aynı sevkiyat koşullarına maruz bırakılırsa eğer, içinde cips olan pakette daha fazla parça olacağını iddia ederim ama.
Sosyal ağlarda paylaş

yav ülker, kola çıkardığı zaman paketleme ve taşıma sırasında kolaların tadını bozan bir firma ne anlatıyorsunuz?

daha doğrusu niye referans alıyorsunuz, ayrıca yapabilse veya faydalı olacağı fikrine varsa ülker de öyle yapar, dahasını da yapar, zerre acımaz

adam, tc dandik çikolatadan kazandığı para ile yabancı firma alıyor, yine içeri koklatmıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi gittim bi kaç test daha yaptım. paket yana yatıkken üzerine geniş ve ağır bişey koyunca paketteki hava dengeleniyor ve cipsleri koruyor. dar yüzeyli uygulanan baskılarda ise cipsi koruyamıyor paketteki hava.

da şu an daha büyük bir yanlış yapıyoruz. daha önceki münazara deneyimlerden öğrendiğim kadarıyla münazara sırasında ufak bir noktaya takılıp kalarak münazaranın neticesinin bu ufak nokta neticesine eşitleme davranışı büyük bir yanlış.

şimdi takıldığımız noktadan çıkıp münazaranın sağlığı açısından görüş alanımızı genişletmek için ana sorumuzu tekrar soruyorum. büyük marketler sütten çıkma ak kaşık mı? ve bu sorunun ardından sizlere amerikada mağazalarda çalınan müziklere sublüminal mesajlar yerleştirilmesinin yasaklandığı bilgisini vererek bu konudaki görüşlerinizi almak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

işte münazaranın taraflarından olan hırsızlar çetesi bu masum olmama durumuna kendilerince verebildikleri tepkiyi verdiklerini söylüyorlar. çünkü biliyorlarki gidip bir yere şikayet ederek çözülebilecek seviyede masumsuzluk değil bunlar. bug abuse, mind trick kıvamında. ben gayet insani bir tepki olduğunu düşünüyorum ancak gene işin içine insan faktörü girdiğinden bu haklılığında abuse edilebileceğinin farkında olduğumu belirtmek istiyorum. ve sözü nasrettin hocaya bırakıyorum.

"kılıfı hazırlanmış minarenin tuğlasına işeyende mi suç?"
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar,

adamlar size "hizmet" vermek için firma kuruyor ve bu verdiği "hizmete" karşılık bedel belirliyor,

verilen hizmeti ve ücreti beğenmiyorsanız, kullanmazsınız gayet basit bir mantık

yok verilen hizmet güzel, fiyat pahalı geliyorsa, yine kullanmazsınız, zira o "hizmet" size sunulan bir kamu hizmeti veya insanlık haklarından biri değil,

ürün ne güzel diyerek gidip, çalmaya aşırmaya kılıf uydurma

kafayı bu işlere yorma

seni memnun etmeyen bir fiyat varsa oradan alış veriş yapma, seni memnun etmeyen bir ürün varsa başka bir ürün al
Sosyal ağlarda paylaş

said:
verilen hizmeti ve ücreti beğenmiyorsanız, kullanmazsınız gayet basit bir mantık

işte basit olduğu için yanlış bu mantık. verilen hizmeti beğenmiyorsun tamam ama hizmetini beğeneceklerinin ezilmesine yok olmasına neden olursa bu masum olmayanlar hizmet alacak yer kalır mı?
Sosyal ağlarda paylaş

abi çalma olayı bitmedi mi?

onun muhabbeti açıldı kapandı

en son kraker vs cips

yahut büyük markaların itlekleri konusuluo

niye dondan fırlar gibi geri dönüonuz calmaya

inadına gidip migros patlatcam aksam

hatta hırsızlıga korsan taksiyle gidip,migrosun içinde kapalı alanda sigara içccem

soygun sonrası cebimdeki parayla tekelden saat 10 sonrası alkol alacam

her tür aklıma gelen itliği yapcam

sosyal düzenin agzına sıccam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...