Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diriliş "Ertuğrul" - TRT 1

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

bilmiyorum da ama olmasın gerek yok osmanlara, ekşiye bakayım dedim, "bu devirde bu kadar dinin ne işi var" kafasında geziyorlar.

sanırım belgesel bu da biz dizi diye izliyoruz, got da da ama kitapta öyle değilllllll ciler var, biz bilmiyoruz zaten kitabı tarihi öyle izliyoruz bi kurtulamadık şu kafadan

ayrıca ekşiden direk alıntı

said:
bu diziye akp propagandası gözüyle bakan kişi attır. trt'de her yayınlanan şeye akp reklamı gözüyle bakanları leyla ile mecnun dizisindeki melül öpsün.

ek olarak şöyle alıntılayacağım gibi bir durumda var,

said:
ayrıca facebook hesabında vay efendim dini ögeler niye az, vay efendim niye namaz kılmıyor, nereden çıktı aşk diyenlerle burada akp propagandası yapıyor bahanesiyle izlemeden eleştiri yapanlar aynı kafada kesinlikle.
birisi akpnin dombrası var demişki bu bize dombranın bir türk çalgısı olduğunu bilmeyenlerin var olduğunu gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

beni en çok mest eden o dövüş sahneleri ki, benzerleri gerçekten çok az biraz daha özenilse tam olacak... silahlar, zırhlar, kullanımı çok iyi

zikir sahnesi bana da ne gerek var dedirdi, bu tür şeylerin maharet olarak gösterilmesini doğru bulmuyorum ama sahne için uygundu ve baya güzel bir sahne oldu

bunların dışında, kurgu, senaryo ve diyaloglar da sorunlar var ama o kadar inceleme yapılmasına sıcak bakmıyorum,

sülüman gibi olmadıktan sonra benim için sorun yok

diziden tarih öğretmek veya öğrenmek gibi bir amacımı da yok

zira bu diziyi izleyip feyz alabilecek kitleyi, göktanrı, şamanlar, pro-islam oğuzlar ile etkileyemezsiniz, böyle bir amaç gütmek zaten bazı kafaların ne kadar hatalı çalıştığının göstergesi
Sosyal ağlarda paylaş

feamer boşuna zorlama, şu dizinin amacı yeni osmanlıcılık propagandası. Dizinin içeriği bir yana, direkt "şöyle şaşaalı bir osmanlı dizisi çekelim, islam soslu, cümlealem görsün" kafası.
Dizi iyi mi kötü mü bilemem, oturup da diziyi izlemeyeceğim. Ama dizinin iyi olması, ya da beğenmen çekiliş amacını değiştirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Beklediğimden iyi çıktı, zikir sahnesi falan da olmuş işte baya. Bi şu ikili konuşmalar bu kadar salak olmasa -özelikle de "kötü" adamların sdf. Gerçi onları bu şekilde yazan da haklı, hedef kitle total olunca anca bu kadar oluyor işte.
sonuç; fw yapa yapa yarı sürede izledim, senaryo allah ne güzel ne güzel'e bağlamadığı sürece devam ehuea
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

Feamer said:

vallahi pes, hani osmanlılar ile alakası olasa neyse daha osman, portakalda vitamin bile değil

abi osmanlının doğuşu işte kafan mı iyi

osmanlını doğuşu olsaydı, adı "osmanlılar" değil, "ertuğrullar" olurdu

yani o kadar zorlamayı akboylar bile yapmaz, ecdat der geçer
Sosyal ağlarda paylaş

yahu akp'nin içeriye dışarıya propaganda amaçlı yaptırdığı bir diziyi beğenmek niye rahatsız ediyor sizi? Dizi bir kurgu olarak güzel olabilir, amacını onaylamıyorum şahsen.

sizce ak himmler yalçın akdoğan'ın dizi setinde ne işi var? http://www.trtturk.com/video/detay/yalcin-akdogan-dan-dirilis-ertugrul-setine-ziyaret-8121.html
Sosyal ağlarda paylaş

Rukin said:

diziyi henüz izlemedim dövüş sahneleri iyi dediler oyüzden bi şans vericem ama genel olarak beğenilmemiş diziyi beğenen adamların moğolları türk sanması düşündürdü..

dövüş sahneleri güzel,

moğolları türk sanma iddiası ise iddia sahibin tam olarak ne kast ettiği anlaşılamamış olmasına rağmen, büyük ihtimal yanlış anladığı bir konu
Sosyal ağlarda paylaş

atesbenicagiriyo said:

Feamer said:

vallahi pes, hani osmanlılar ile alakası olasa neyse daha osman, portakalda vitamin bile değil

Dizinin asıl amacı Osmanlı zaten, bunu anlamamak için ingiliz felan olmak lazım

dimi ama, at var dizide kesin "osmanlı" göndermesi, kahretsin çok zekiyim

şu dizide silahlı adamlar var, kesin polisi iyi gösterme çabaları...

dur bir tane daha, dün trt de filinta diye bir dizi başladı, iftira ile hapse atıyorlar polisi, kesin 17 aralık göndermesi, aklaması

ama dur polis adam, abooov cemaat olmasın la arkasında

ya zaten 4-5 sayfa konu, yukarıda bir yerde dedim, şu anki izleyici potansiyelini göz önünde bulundurularak, genel kabul görecek türk tarihini anca bu kadar eskiye götüre bilirsen, izlenme kaygın olmaz

diğer taraftan nasıl leyla ile mecnun trt devam "edebildiyse" bu dizi bu formatla başka kanalda oynayamaz, sülüman gibi olur

sülüman mı istiyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

yahu akp'nin içeriye dışarıya propaganda amaçlı yaptırdığı bir diziyi beğenmek niye rahatsız ediyor sizi? Dizi bir kurgu olarak güzel olabilir, amacını onaylamıyorum şahsen.

sizce ak himmler yalçın akdoğan'ın dizi setinde ne işi var? http://www.trtturk.com/video/detay/yalcin-akdogan-dan-dirilis-ertugrul-setine-ziyaret-8121.html

dizinin şu hali ile rahatsız olacağım bir propaganda görmedim, misal zikir sahnesi pek hoşuma gitmedi ama "dizi" bu nihayetinde

birde şu bakımdan bakıyorum ben, arada güzel mesajlar da veriliyor, dünkü dizi misal nisa suresi ile açıldı ki, başka dizi olsa "cemaate veya akp ye gönderme" yapıyorlar diye manşet olurdu namı yürürdü dizinin

ne diyordum, bence izleyici ağalı, aşiretli, haremli, mankenli vb. gibi seviyesiz şeyleri seyredeceğine bunu seyretsin,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...